ulotki wyborcze

Roznoszenie ulotek wyborczych

Roznoszenie ulotek wyborczych to często podstawowa forma reklamy dla wielu partii politycznych. Taka forma reklamy i dotarcia do wyborców najczęściej przybiera na sile w okresie kampanii wyborczej. Partie polityczne zlecają dystrybucję materiałów reklamowych zewnętrznym firmom posiadającym status operatora pocztowego (np. Ulotki24). Ze względu na duży, często ograniczony tylko granicami państwa rejon dystrybucji takie rozwiązanie jest dla nich po prostu wygodne i praktyczne. Najlepiej jest więc współpracować z firmami o zasięgu krajowym, które dostarczą ulotki nie tylko do wyborców w największych miastach tj. Warszawa, Radom, Kraków, Poznań, Łódź, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia czy Katowice, ale także do małych miejscowości i wsi.

 

Co to jest dystrybucja materiałów reklamowych?

Dystrybucja materiałów reklamowych polega na dostarczeniu ich pod wskazane adresy, do właściwych miejsc lub do konkretnych osób (w przypadku kolportażu adresowego, kiedy ulotki zaadresowane są imiennie). Jednym z pierwszych etapów współpracy z operatorem pocztowym jest właśnie ustalenie formy kolportażu (dystrybucja bezadresowa, kolportaż adresowy itp.), a także określenie rejonu dystrybucji.

Rejon dystrybucji to inaczej lokalizacja, w obrębie której realizowane są usługi roznoszenia ulotek. W dalszej kolejności następuje przygotowanie i druk materiałów reklamowych. Profesjonalne roznoszenie ulotek wyborczych zakończone jest przedstawieniem raportu z kolportażu. Dzięki temu zyskasz pewność, że twoje materiały wyborcze trafiły do rąk odpowiednich odbiorców.

 

ulotki wyborcze cennik

 

 

Czy roznoszenie ulotek wpływa na sukces wyborczy?

Profesjonalne roznoszenie ulotek w oczywisty sposób może wpłynąć na sukces wyborczy partii. Nie bez przyczyny z tej formy marketingu bezpośredniego korzysta większość mniejszych i większych partii politycznych. Do najbardziej znanych możemy zaliczyć m.in. Stronnictwo Demokratyczne, Polskie Stronnictwo Ludowe, Liga Polskich Rodzin, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej, Chrześcijańska Demokracja III Rzeczypospolitej Polskiej, Partia Zieloni, Organizacja Narodu Polskiego – Liga Polska, Inicjatywa Feministyczna, Stronnictwo Patriotyczne Polski i Polonii, Polskie Stronnictwo Demokratyczne, Nowa Demokracja – TAK, Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Skuteczni Piotra Liroya-Marca, Wiosna Roberta Biedronia.

Partie polityczne mogą w ten sposób dotrzeć do niemal wszystkich swoich wyborców. Także tych wykluczonych cyfrowo i na co dzień niezainteresowanych polityką. To tania i skuteczna forma reklamy. Dzięki niej możesz przykuć uwagę odbiorców i zatrzymać ją na dłużej. W ten sposób budujesz swój wizerunek. Nie bez przyczyny ulotki reklamowe często nazywane są wizytówkami. W przypadku partii politycznych kolportaż ulotek reklamowych może ułatwić wyborcom skojarzenie nazwiska konkretnego kandydata na liście wyborczej.

 

 

Na czym polega kolportaż bezadresowy?

Jedną z najbardziej zalecanych form kolportażu materiałów reklamowych dla partii wyborczych jest kolportaż bezadresowy. W tej firmie dystrybucji ulotki nie są zaadresowane do konkretnej osoby z imienia i nazwiska. Dzięki temu niski jest również koszt ich przygotowywania i druku. Kolportaż bezadresowy najczęściej polega na roznoszeniu ulotek do domków, roznoszeniu ulotek do bloków i umieszczeniu ich w skrzynkach pocztowych lub pod drzwiami odbiorców, wręczeniu ulotek klientom lub przechodniom. W ten sposób można rozdystrybuować dużą ilość materiałów wyborczych w krótkim czasie.

 

ulotki wyborcze kontakt

 

 

Co to jest i ile kosztuje kolportaż adresowy?

Inną często wybieraną formą dystrybucji materiałów reklamowych jest kolportaż adresowy. W tym przypadku druki reklamowe (np. gazetki, broszury, katalogi, tradycyjne ulotki) wydawane są do konkretnych osób np. tych, którzy są już klientami firmy. Z takiej formy reklamy często korzystają sklepy np. Selgros oraz firmy usługowe np. mBank, Orange, Vectra, PZU, które reklamują swoim klientom także inne usługi, z których dotychczas nie korzystali. W przypadku ulotek wyborczych ta forma reklamy jest mniej zalecana, choć nie oznacza to, że nie jest w ogóle wykorzystywana.

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej