roznoszenie ulotek

Ile płacą za roznoszenie ulotek?

Ile płacą za roznoszenie ulotek? – Roznoszenie ulotek

Usługi reklamowe polegające na kolportażu ulotek są popularnym sposobem pozyskania nowych klientów. Roznoszenie ulotek polega na dostarczeniu druków bezadresowych do skrzynek pocztowych. Celem dystrybucji materiałów reklamowych jest pozyskanie nowych klientów. Usługa kolportażu ulotek jest szczególnie popularna w miastach takich jak: Suwałki, Warszawa, Białystok, Łódź, Katowice i Kraków. Kolportaż druków wiąże się z niskim kosztem produkcji. Przykładowo druk 10 000 sztuk ulotek w formacie A6, na papierze 130 g to 319 zł netto.

 

Opracowanie materiałów reklamowych

Projektowanie ulotek reklamowych najlepiej zlecić grafikowi. Profesjonalną dystrybucję materiałów należy rozpocząć od przygotowania właściwej ulotki. Ulotka reklamowa powinna zawierać: dane kontaktowe; unikalną kreację graficzną; cennik lub opis oferty. Następnym krokiem jest wybór rodzaju ulotek, np. DL, A6, A5, A4, 2xA4 czy gazetka. W kosztach akcji kolportażu druków, przygotowanie kreacji graficznej stanowi niewielki ułamek ceny. Zazwyczaj koszt przygotowania ulotki to 200 zł netto.

 

 

roznoszenie ulotek

Zawodowy kolportaż ulotek

Dystrybucja ulotek przeprowadzana bez odpowiedniego nadzoru nie przyniesie żadnych efektów. W popularnych portalach internetowych jak OLX, GoWork, Panorama Firm jest wiele ogłoszeń osób szukających pracy przy kolportażu ulotek. Przeważnie pracy na ulotkowaniu szukają osoby młode, niepełnoletnie. W sytuacji gdy taka osoba wyrzuci ulotki do kosza, lub ich nie rozniesienie możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności są ograniczone. Rzetelny kolportaż ulotek może zostać wykonany wyłącznie przez firmę, która zna się na tej usłudze. Kolportaż ulotek Szczecin, Białystok, Łódź czy Warszawa jest w zasięgu możliwości profesjonalnych firm kolporterskich. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google frazę: „zlecenia bezpośredniego kolportażu materiałów”, ” rzetelny kolportaż bezadresowy” czy po prostu „kolportaż gazet”. Każdym mieście istnieje od jednej do kilku firm zajmujących się roznoszeniem ulotek. Oprócz kolportażu ulotek warto podpytać lokalną firmę o możliwość druku ulotek. Druk ulotek wykonany w lokalnej firmie może być tańszy niż w dużej przemysłowej drukarni.

 

Koszt roznoszenia druków bezadresowych

Dostarczanie materiałów reklamowych wiąże się z pracą ulotkarzy. Kolportaż ulotek wykonuje dedykowany zespół składający się z kilku osób. Możliwość kolportażu ulotek jest w związku z tym powiązana z ilością osób wykonujących usługę. Bezadresowa dystrybucja jest najprostszą formą kolportażu. Kolportaż ulotek przeprowadzamy do wszystkich skrzynek pocztowych, które znajdują się w wyznaczonym rejonie. Przeprowadzona akcja kolportażu jest weryfikowana pod kątem skuteczności. Dlatego też koszt roznoszenia ulotek musi być niski. Dystrybucja gazetek, ulotek czy innych materiałów metodą bezadresową związana jest z ceną 6 groszy netto. Tani druk ulotek w ilości 5000 sztuk to koszt około 300 zł netto. W związku z tym koszt roznoszenia i druku ulotek to około kilkaset złotych.

 

Efekty wydania materiałów reklamowych

Dystrybucję reklam przeprowadza się po to, aby zyskać nowych klientów. Kolportaż ulotek reklamowych dzieli się na: bezadresowy i adresowy. Najpopularniejszą formą kolportażu jest dystrybucja bezadresowa. Przeprowadzamy kolportaż ulotek, po to aby trafiły do skrzynek pocztowych. W związku z tym każda firma reklamująca się w taki sposób liczy na wzrost przychodów. Przeprowadzony kolportaż ulotek powinien budować pozytywny wizerunek marki wśród klientów i kontrahentów. Jakość rodzaju materiałów reklamowych sprzyja nowym zamówieniem od klientów. Im ulotka posiada więcej informacji o ofercie tym większe szanse, że klient dokona interakcji, np. zakupu usługi.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej