kolportaż bezadresowy

Kolportaż bezadresowy ulotek

Kolportaż bezadresowy ulotek i gazetek na terenie całej Polski

Zastanawiasz się, jak dotrzeć ze swoją ofertą do klientów? A może szukasz sposobu na to, jak dotrzeć do osób, które już korzystały z twoich usług? Chcesz utrzymać uwagę stałych odbiorców, albo poszerzyć swoje grono odbiorców? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś, – tak – warto zdecydować się na dystrybucję materiałów reklamowych. Kolportaż bezadresowy ulotek i gazetek na terenie całej Polski przeprowadzany jest przez profesjonalne firmy kolportażowe posiadające status operatora pocztowego, takie jak Inpost czy Ulotki24. Na co dzień z tej formy reklamy bezpośredniej korzysta wiele znanych firm np. Kaufland, Lidl, Dominos Pizza, Da Grasso, Aldik, Netia, Vectra, Orange, Play.

 

Na czym polega bezadresowy kolportaż ulotek?

Bezadresowy kolportaż ulotek polega na roznoszeniu niezaadresowanych do konkretnego odbiorcy (niezaadresowanych imiennie) ulotek do skrzynek pocztowych lub pod drzwi w blokach i domkach jednorodzinnych. Wśród druków bezadresowych można wymienić m.in. ulotki, broszury informacyjne, katalogi, gazetki promocyjne i foldery reklamowe. Kolportaż bezadresowy realizowany jest przez kolportera, którego pracę nadzoruje koordynator. Taka forma kontroli gwarantuje klientom firm kolportażowych, że ich materiały reklamowe trafią w ręce potencjalnych odbiorców.

 

kolportaż bezadresowy ulotek

Kiedy warto zdecydować się na kolportaż bezadresowy?

Na bezadresową dystrybucję materiałów reklamowych warto zdecydować się zwłaszcza wtedy, gdy chcesz dotrzeć do dużego grona odbiorców. Dzięki tej formie marketingu bezpośredniego można bowiem z powodzeniem budować swoje zasięgi i wizerunek marki wśród odbiorców. Szczególnie w dużych miastach można w ten sposób dotrzeć nawet do kilku/kilkunastu tysięcy odbiorców dziennie. Ulotki24 to firma kolportażowa, która na co dzień oferuje swoje usługi w tym zakresie na terenie całej Polski, m.in. w miastach takich jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Bydgoszcz, Tczew, Lublin, Łódź, Gdynia, Gdańsk, Wrocław, Szczecin.

 

O czym należy pamiętać przy kolportażu bezadresowym?

Przy kolportażu bezadresowym szczególnie ważne jest precyzyjne określenie rejonu dystrybucji. Rejon dystrybucji to innymi słowy obszar, na którym ulotki roznoszone są do odbiorców. W zależności od terenu pracy kolportera można mówić o rejonie miejskim i rejonie wiejskim. Większość operatorów pocztowych realizuje kolportaż bezadresowy w rejonach dystrybucji, które posiadają już od 300 adresów pocztowych. Dzięki temu możesz z łatwością dotrzeć do konkretnych odbiorców.

W zasadzie nie istnieją tutaj ograniczenia związane z grupami docelowymi, do których można trafić z reklamą. To bardzo dobry sposób na reklamę wśród osób wykluczonych cyfrowo. W przypadku lokalu usługowych i gastronomicznych rejon dystrybucji często określany jest na podstawie siedziby firmy np. w promieniu do 3km.

 

Od czego zależy cena kolportażu bezadresowego?

Cennik kolportażu bezadresowego zazwyczaj zależny jest od wielu czynników. Do najważniejszych należy ilość materiałów reklamowych do rozniesienia, ich wielkość (czy są to ulotki, kilkustronicowe broszury, czy gazetki reklamowe w formacie a4 lub większym)  oraz wspomniany wcześniej rejon dystrybucji. Warto pamiętać o tym, że na terenie miejskim, w dużych miastach, gdzie skrzynek pocztowych jest więcej i są one umieszczone w niewielkich odległościach od siebie np. na osiedlu wieżowców, cena za roznoszenie ulotek będzie mniejsza, niż na wsiach, gdzie kolporterowi trudniej jest dostać się z „punktu A do punktu B”.

 

Zalety kolportażu bezadresowego

Do największych zalet kolportażu bezadresowego można zaliczyć czas realizacji usługi. Jeśli celem twojej strategii marketingowej jest dotarcie do jak największego grona odbiorców, kolportaż bezadresowy sprawdzi się naprawdę świetnie. To dobry sposób na przypomnienie klientom o swoim istnieniu i poinformowanie ich o najnowszych promocjach, czy wydarzeniach. Jest to również tańsza forma wydawania ulotek, aniżeli kolportaż adresowy. Jeśli potrzebujesz takiej formy marketingu bezpośredniego dla swojej marki, skontaktuj się z przedstawicielem Ulotki24 w celu przygotowania indywidualnej strategii marketingowej.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej