rejon dystrybucji

Co to jest rejon dystrybucji?

Co to jest rejon dystrybucji?

Kolportaż ulotek to nietracąca na popularności forma marketingu bezpośredniego. Na co dzień korzysta z niej wiele firm, przedsiębiorstw usługowych, partii politycznych i organizacji. Usługa ta realizowana przez profesjonalnych operatorów pocztowych, w tym również przez Pocztę Polską, cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach i wsiach. W zależności od branży, w której działa firma i obszaru jej działalności, inny jest również rejon dystrybucji materiałów reklamowych. Odpowiednie określenie rejonu dystrybucji jest jednym z najważniejszych elementów związanych z powodzeniem tego typu akcji promocyjnych. Co to jest rejon dystrybucji. Jak go określić? Podpowiadamy!

 

rejon dystrybucji ulotek

 

Na czym polega kolportaż ulotek i jakie są jego rodzaje?

Kolportaż ulotek to forma marketingu bezpośredniego polegająca na docieraniu do odbiorców za pomocą materiałów reklamowych np. ulotek, katalogów, broszur, gazetek itp. Konkretne działania wykonywane w ramach tego typu działań zależą od strategii marketingowej i celów reklamowych danej firmy. Można tutaj wyróżnić kilka typów (rodzajów) kolportażu materiałów reklamowych:

  • Kolportaż bezadresowy – dostarczanie materiałów do skrzynek pocztowych w blokach i zabudowanych jednorodzinnych;
  • Kolportaż adresowy – dostarczanie materiałów do skrzynki pocztowej konkretnego klienta indywidualnego, firmy lub instytucji;
  • Kolportaż ulotek do rąk własnych – roznoszenie ulotek przez hostessy przechodniom np. na ulicy, podczas targów lub innych wydarzeń związanych z promocją marki itp.

W każdym rodzaju kolportażu możemy mówić o rejonie dystrybucji materiałów reklamowych. Rejon dystrybucji to inaczej mówiąc obszar, na terenie którego ulotki dostarczane są odbiorcom. Określenie właściwego rejonu dystrybucji gwarantuje dostarczenie materiałów reklamowych osobom, które z racji lokalizacji, w jakiej przebywają czy mieszkają, faktycznie mogą zainteresować się ofertą firmy.

 

Jak określa się rejon dystrybucji?

Rejon dystrybucji ulotek zazwyczaj określa się po indywidualnych konsultacjach z firmą. W zależności od jej lokalizacji i zakresu przyjętej przez nią strategii marketingowej rejonem dystrybucji może być dane miasto lub jego dzielnica. Często rejon dystrybucji określa się także na podstawie lokalizacji siedziby firmy np. do dziesięciu kilometrów w promieniu siedziby firmy.

 

dystrybucja ulotek

Kto zajmuje się dystrybucją ulotek?

Dystrybucją ulotek zajmują się profesjonalni operatorzy pocztowi m.in. Ulotki24. Naszym klientom oferujemy profesjonalny kolportaż ulotek adresowy, bezadresowy, punktowy, a także kolportaż ulotek do szkół i dystrybucję ulotek po instytucjach. Pomagamy w określeniu odpowiedniego rejonu kolportażu, a także określamy formę i termin raportu z roznoszenia ulotek.

Dzięki prostym i czytelnym raportom firma ma pewność, że jej materiały reklamowe trafiły do rąk potencjalnych klientów, tak jak zostało to ustalone. Ulotki24 działa na terenie wielu miast w całej Polsce m.in. w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Bydgoszczy, Łodzi, Gdyni i Gdańsku.

 

Dlaczego warto zdecydować się na kolportaż ulotek?

Kolportaż ulotek jest stosunkowo tanią i przede wszystkim skuteczną formą reklamy. Z tego powodu wciąż decyduje się na niego wiele firm i organizacji. Na wydawanie ulotek potencjalnym odbiorcom decydują się firmy, takie jak Kaufland, Stokrotka, Telepizza, Pizza Hut, ING Bank Śląski, mBank, UPC, Korbank itp. Roznoszenie materiałów reklamowych jest znane także wielu partiom politycznym (np. PO, PIS, SLD), które w okresie kampanii wyborczych dystrybuują ulotki swoich kandydatów na terenie wielu miast.

Taka forma reklamy pozwala na budowanie wizerunku marki i promocję wśród wielu odbiorców. Dzięki połączeniu kilku rodzajów kolportażu ulotek (np. kolportaż bezadresowy i roznoszenie ulotek przez hostessy) w niektórych miastach można bez problemu dotrzeć nawet do wszystkich mieszkańców. Także do tych, którzy na co dzień nie korzystają z internetu (np. osoby w podeszłym wieku), przez co marketing sieciowy będzie w ich przypadku bezużyteczny.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej