rejon kolportażu

Co to jest rejon kolportażu?

Co to jest rejon kolportażu?

Dystrybucja materiałów reklamowych to jeden z najważniejszych elementów związanych z tradycyjnym marketingiem. Docieranie ze swoimi materiałami np. ulotkami, gazetkami promocyjnymi, broszurami czy katalogami do odbiorców wygląda nieco inaczej niż w przypadku internetowych form marketingu. O ile w przypadku marketingu internetowego najważniejsze jest znalezienie medium, za pomocą którego chcesz dotrzeć do potencjalnych klientów, o tyle przy marketingu bezpośrednim najważniejszy jest profesjonalnie przeprowadzony kolportaż. Załatwiając sprawy związane z kolportażem ulotek, należy przede wszystkim precyzyjnie określić rejon kolportażu. Zastanawiasz się, co to jest rejon kolportażu? Czytaj dalej! Odpowiemy na te i inne pytania związane z roznoszeniem ulotek!

 

Rejon kolportażu materiałów reklamowych

Zgodnie z definicją rejon kolportażu to inaczej obszar, na terenie którego kolporter będzie roznosił twoje materiały reklamowe. Z tej formy reklamy bezpośredniej na co dzień korzysta wiele firm. W tym również tych największych, którym zależy na poszerzeniu swojej grupy odbiorców lub zbudowaniu pozytywnego wizerunku marki wśród konsumentów. Rejon kolportażu można podzielić przynajmniej na kilka sposobów.

 

Rejon kolportażu – miejski czy wiejski?

Materiały reklamowe roznoszone są na terenie wielu miast, miasteczek, a nawet wsi na terenie Polski. Nie jest prawdą, że kolportaż ulotek sprawdza się tylko w największych miastach. Odpowiednio zaplanowana dystrybucja może przynieść świetne wyniki nawet na terenach wiejskich. Firma usługowa Ulotki24 zajmuje się roznoszeniem ulotek i dystrybucją innych materiałów reklamowych (broszury, katalogi, gazetki itp.) na terenie wielu miast. Między innymi w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie, Tczewie.

Jedyną różnicą pomiędzy miejskim i wiejskim rejonem kolportażu jest zazwyczaj cena usługi i czas realizacji. Na terenie miejskim gdzie adresów jest więcej i są od siebie mniej oddalone niż np. domki jednorodzinne na wsi, czas realizacji dystrybucji jest krótszy, a cena za jedną sztukę ulotki jest niższa. Jeśli planujesz kolportaż ulotek swojej firmy i zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy rejon dystrybucji, skontaktuj się z przedstawicielem Ulotki24!

 

 

rejon kolportażu ulotek

 

Rejon dystrybucji – kolportaż adresowy, bezadresowy, wydawanie ulotek

Moment określania rejonu dystrybucji to również najlepszy czas na odpowiedź na pytanie: na jaki rodzaj dystrybucji stawiasz. W zależności od tego, do jakiej grupy odbiorców chcesz dotrzeć, jaki jest cel twojej strategii reklamowej i jak duża jest grupa docelowa, najlepsze mogą okazać się różne rodzaje dystrybucji materiałów reklamowych. Ulotki24 to profesjonalny operator pocztowy, który oferuje m.in. kolportaż adresowy, kolportaż bezadresowy i wydawanie ulotek do rąk przechodniów. Co warto wiedzieć o tych rodzajach dystrybucji?

 

Kolportaż adresowy

Kolportaż adresowy polega na dostarczaniu materiałów reklamowych do skrzynek pocztowych lub pod drzwi konkretnych odbiorców. Takie ulotki są najczęściej zaadresowane imiennie. Z tej formy kolportażu korzysta m.in. firma Selgros, a także wiele firm usługowych i telekomunikacyjnych. To bardzo dobry sposób na budowanie wizerunku i zachęcenie byłych klientów do ponownego skorzystania z usług. W tej formie reklamy rejon kolportażu zazwyczaj jest dużo większy niż w przypadku kolportażu bezadresowego, np. całe miasto, a w przypadku większych miejscowości kilka dzielnic.

 

 

kolportaż

 

Kolportaż bezadresowy

Kolportaż bezadresowy polega na dostarczaniu ulotek do skrzynek pocztowych w blokach i w domkach jednorodzinnych. W zależności od potrzeb firmy kolportaż bezadresowy obejmuje również roznoszenie ulotek po szkołach lub instytucjach. Ulotki przygotowane do kolportażu bezadresowego są takie same i nie są zaadresowane do konkretnego odbiorcy. Na takie materiały reklamowe bardzo często decydują się m.in. dostawcy internetu – Orange, Netia, UPC, Vectra.

 

Wydawanie ulotek do rąk

Wydawanie ulotek do rąk przechodniów przez hostessy to sposób kolportażu materiałów reklamowych wykorzystywany przez partie polityczne (np. PIS, PO, SLD, Lewica Razem) oraz lokale gastronomiczne (np. TelePizza, KFC, Dominos Pizza). W przypadku lokali gastronomicznych rejon roznoszenia ulotek często określa się na podstawie umiejscowienia lokalu np. w promieniu do 1 kilometra od siedziby lokalu.

Powrót do bloga

Najnowsze

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej

Wydawanie ulotek do rąk

Zobacz więcej

Kto odpowiada za kolportaż ulotek?

Zobacz więcej