kampania wyborcza

Roznoszenie ulotek partii politycznych

Z ulotkami reklamowymi każdy konsument, czyli de facto każdy człowiek, ma do czynienia na co dzień. To szybka, skuteczna i tania forma reklamy pozwalająca dotrzeć do dużej grupy odbiorców. Z kolportażu materiałów reklamowych bardzo często korzystają sklepy (np. Stokrotka, Auchan, Kaufland, Lewiatan, Dino), restauracje (KFC, TelePizza, Pizzeria De Grasso), a także partie polityczne. Roznoszenie ulotek partii politycznych przybiera na sile zwłaszcza w okresie kampanii przedwyborczych. Mimo rozwoju marketingu internetowego roznoszenie ulotek nie traci na popularności. Dlaczego? Wyjaśniają eksperci firmy Ulotki24.

 

Na czym polega usługa roznoszenia ulotek?

Usługa roznoszenia ulotek polega na kolportażu materiałów reklamowych za pośrednictwem operatora pocztowego do odbiorców. Wyróżnia się kilka form profesjonalnego roznoszenia ulotek:

  • Kolportaż adresowy – roznoszenie ulotek zaadresowanych do konkretnego odbiorcy i umieszczanie ich w skrzynkach pocztowych lub bezpośrednio pod drzwiami;
  • Kolportaż punktowy – dystrybucja ulotek po instytucjach np. szkoły, szpitale, urzędy, sklepy, domy kultury itp.
  • Kolportaż bezadresowy – najczęściej wybierana forma roznoszenia ulotek przez partie polityczne;

Warto przy tym zaznaczyć, że taka dystrybucja nie musi dotyczyć tylko i wyłącznie ulotek w ich tradycyjnych formatach (najczęściej A7 i A6). Zakres rozdawania ulotek bardzo często obejmuje również takie materiały reklamowe jak broszury, katalogi, gazetki reklamowe itp.

 

Kto może skorzystać na kolportażu ulotek reklamowych?

Profesjonalne roznoszenie ulotek sprawdza się szczególnie w dużych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Szczecin, Łódź, Kraków, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Radom, Katowice czy Nowy Targ. Coraz częściej jest ono zalecane także w mniejszych miejscowościach i wsiach. Większość operatorów pocztowych oferuje swoje usługi już w miejscach posiadających zaledwie kilkaset punktów odbioru (np. skrzynek pocztowych w domkach jednorodzinnych).

 

ulotki wyborcze

 

Jakie są zalety roznoszenia ulotek?

Kolportaż materiałów reklamowych zaleca się we wszystkich branżach, gdzie konieczne jest nawiązanie bezpośredniego kontaktu z klientem. Taka forma reklamy pozwala bowiem na lepsze zapamiętanie marki. W ten sposób możesz dotrzeć do konkretnie sprecyzowanego odbiorcy, co może mieć szczególne znaczenie dla przedsiębiorców działających głównie na rynku usług lokalnych. Obecnie ulotki traktowane są jako wizytówki firmy. Choćby z tego powodu nie warto z nich rezygnować i należy zadbać o ich estetyczne wykonanie oraz profesjonalną dystrybucję. Partie polityczne świetnie zdają sobie sprawę z siły przebicia ulotek reklamowych do świadomości odbiorców.

 

Jakie partie polityczne korzystają z roznoszenia ulotek?

Z dystrybucji materiałów reklamowych i roznoszenia ulotek korzystają niemal wszystkie partie polityczne działające na terenie naszego kraju. Wśród nich można wymienić np. KO, PIS, Stronnictwo Demokratyczne, Polskie Stronnictwo Ludowe, Polska Wspólnota Narodowa, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Partia Zieloni, Stronnictwo Narodowe im. Dmowskiego Romana, Organizacja Narodu Polskiego – Liga Polska, Samoobrona, Polska Lewica, Solidarna Polska, Stronnictwo Patriotyczne Polski i Polonii, Lewica Razem, Konfederacja – Koalicja Propolska, Federacja dla Rzeczypospolitej, K’15, Wiosna Roberta Biedronia, Skuteczni Piotra Liroya-Marca.

W przypadku partii politycznych bardzo dobrze sprawdza się kolportaż bezadresowy ulotek reklamowych. W ramach tej formy dystrybucji ulotki trafiają do skrzynek pocztowych w blokach i domkach jednorodzinnych, a także do rąk przechodniów. To najlepszy i najszybszy sposób na dotarcie do odbiorców. Taka reklama jest tania i nienachlana, co szczególnie przyczynia się do popularności i dobrego wizerunku wśród odbiorców końcowych.

 

Kto zajmuje się profesjonalnym roznoszeniem ulotek?

Profesjonalnym roznoszeniem ulotek zajmują się operatorzy pocztowi. Status takiej firmy usługowej posiadania między innymi Ulotki24. Współpraca z operatorem pocztowym przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest określenie ilości materiałów reklamowych i rejonu dystrybucji oraz określenie ceny usługi. Następnie roznosiciel ulotek dostarcza ulotki pod wskazane adresy i zajmuje się wręczeniem ulotek klientom. Na zakończenie zamawiający dostaje raport z kolportażu, który stanowi potwierdzenie profesjonalnego wykonania usługi.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej