roznoszenie ulotek szczecin

Roznoszenie ulotek Szczecin – cennik

Roznoszenie ulotek Szczecin

Roznoszenie ulotek oferujemy do skrzynek pocztowych na terenie całego miasta Szczecin. Wręczanie ulotek w Szczecinie możliwe jest do 178 348 sztuk adresów pocztowych. Tyle skrzynek pocztowych znajduje się obecnie w Szczecinie. Ulotki roznosimy bezpośrednio do skrzynek pocztowych. Roznoszenie ulotek ma na celu pozyskanie nowych klientów. Wśród kwestii roznoszenia ulotek urosło wiele mitów. Pierwszy z nich to skuteczność ulotkowania.

Roznoszenie ulotek powinno zostać zlecone profesjonalnej firmie, np. operatorowi pocztowemu. Operator pocztowy to podmiot posiadający wiedzę i umiejętności w zakresie usługi kolportażu ulotek. Kolportaż ulotek oferowany przez tego typu podmiot jest ściśle kontrolowany. Dodatkowo operator pocztowy na usługę roznoszenia ulotek wystawia fakturę VAT. Dzięki temu koszt roznoszenia ulotek można zakwalifikować w sprawozdaniach finansowych i pomniejszyć należny podatek.

 

Zaprojektowanie ulotek reklamowych

Temat ulotek reklamowych najlepiej rozpocząć od przygotowania kreacji graficznej. Projekt ulotki powinien zawierać dane dotyczące oferty, produktów, cen. Ponadto ulotka reklamowa powinna jasno wskazywać sposób komunikacji z firmą, np. adres lub numer telefonu. Pozostawianie materiałów reklamowych wiąże się z ich fizycznym wrzuceniem do skrzynki pocztowej. Dlatego ulotka powinna zostać wydrukowana na papierze kredowym, nieprzemakalnym. Kolportaż materiałów reklamowych powinien być realizowany na papierze o gramaturze nie mniejszej niż 130 g na m2. Roznoszenie ulotek reklamowych nie może powodować zaśmiecenia terenu. Dlatego też ulotki należy wydrukować na papierze biodegradowalnym.

 

 

roznoszenie ulotek szczecin (2)

 

 

Druk ulotek Szczecin

Profesjonalne roznoszenie ulotek nie może obejść się bez druku. Planując wręczanie ulotek klientom należy je fizycznie wydrukować. Temat roznoszenia ulotek należy zweryfikować w lokalnej drukarni. Zazwyczaj drukarnia posiada wiedzę, jaki operator pocztowy na jej terenie prowadzi roznoszenie ulotek. Takimi firmami w Szczecinie są: AK media dystrybucja reklamowa, Ulotki24, Poczta Polska, Inpost. Dzień roznoszenia ulotek jest tym firmom obojętny, ponieważ prowadzą one tego typu zlecenia bez żadnej przerwy. Codziennie mieszkańcy Szczecina otrzymują ulotki reklamowe do swoich skrzynek pocztowych. Koszt druku 10 000 sztuk ulotek A6 na papierze 130 g to 419 zł netto. Druk ulotek DL w podobnej ilości i na papierze 130 g to 590 zł netto. Rozdawanie ulotek klientom zamówisz również na stronach internetowych: https://ulotki24.com/zamow-wycene/, https://www.poczta-polska.pl/.

 

Osoba roznosząca ulotki – zarobki

Roznoszenie ulotek przeliczane jest na godziny pracy. W ciągu 8 godzin pracy jedna osoba jest w stanie kolportować około 2500 sztuk ulotek. Szukać pracy przy kolportażu ulotek można na OLX, Gowork, Ulotki24 czy lokalnych grupach social media. Formą zatrudnienia jest umowa zlecenie. Praca dystrybutora ulotek jest nadzorowana przez kierownika rejonu. Koordynator rejonu sprawdza czy osoby zajmując się roznoszeniem ulotek prowadzą kolportaż bezpośrednio do skrzynek pocztowych. Nauka roznoszenia ulotek promocyjnych jest niezwykle prosta. Osobom szukającym dodatkowej pracy wręcza się nadajnik GPS; rejonizację (bazę ulic, adresów). Następnie ulotkarz roznosi materiały promocyjne do skrzynek pocztowych. Przeciętne stawki na roznoszeniu ulotek wynoszą do 20 zł netto do 50 zł netto za godzinę pracy. Ten rodzaj pracy jest tymczasowy. Oznacza to, że osoby roznoszące ulotki wykonują ten zawód przeciętnie przez 1 rok.

 

 

roznoszenie ulotek

 

 

Gdzie zamówisz roznoszenie ulotek ?

Wręczanie ulotek klientom zamówić można w każdej lokalnej firmie kolporterskiej. Aby kolportaż ulotek został wykonany prawidłowo warto zweryfikować referencje. Dzięki ulotkom reklamowym firma ma zamiar pozyskać klientów. W związku z tym lepiej, aby usługa została wykonana profesjonalnie. W pracy roznosiciela ulotek niezwykle ważna jest rzetelność. Stąd też planując realizację zlecenia kolportażu ulotek, warto dowiedzieć się kto będzie te ulotki fizycznie dostarczał. Roznoszenie ulotek wymaga znajomości topografii miasta. W pracy roznosiciela ulotek to kluczowa wiedza.

 

Minusy roznoszenia ulotek

Dzień roznoszenia ulotek to jeden z minusów kolportażu. Na początku tygodnia skrzynki pocztowe pełne są materiałów z weekendu. Dlatego formy reklamy zewnętrznej powinny być realizowane od wtorku do piątku. Kolejny minus to określenie zakresu roznoszenia ulotek. Wiele firm ma problem z określeniem grupy docelowej. Dlatego ważne jest podjęcie współpracy z firmą, która zna się na tej usłudze. Posiada pozytywne referencje.

Kolejnym problemem jest kapitał ludzki. Wiele osób nie wie jak zostać roznosicielem ulotek. Brak im informacji o ofertach pracy oraz miejscach gdzie takie oferty są opublikowane. Firma dzięki ulotkom buduje swój pozytywny wizerunek. Dlatego też warto starać się wyeliminować minusy roznoszenia ulotek poprzez zlecenie usługi operatorom pocztowym.

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej