Roznoszenie ulotek Poznań

Roznoszenie ulotek Poznań

Roznoszenie ulotek Poznań

Poznań to duży ośrodek przemysłowo-usługowy w zachodniej Polsce. Według danych ośrodków statystycznych na terenie Poznania znajduje się 104 621 sztuk skrzynek pocztowych. Wskazana ilość skrzynek pocztowych dotyczy zabudowy: jednorodzinnej, wielorodzinnej, kamienic, urzędów, hotelu, restauracji, kin, teatrów i innych instytucji publicznych. W związku z tym roznoszenie ulotek w Poznaniu daje możliwość dotarcia do różnych grup docelowych od studentów, po pracowników aż po osoby nieaktywne zawodowo (np. emerytów). Roznoszenie ulotek w Poznaniu realizowane jest na terenie dzielnic:

 • Grunwald,
 • Nowe Miasto,
 • Jeżyce,
 • Stare Miasto.

Wyżej wymieniony podział administracyjny wskazuje, że ulotkowanie odbywa się na terenie całego miasta. Zlecający wydawanie ulotek mogą w związku z tym wyznaczyć dzielnice bądź poszczególne ulice, do których mają trafić ulotki. Firmy zajmujące się roznoszeniem ulotek dysponują szczegółową bazą adresową.

Roznoszenie ulotek do skrzynek pocztowych jest w pełni legalne. To forma usługi pocztowej. Firmy zajmujące się ulotkowaniem dysponują kodami wejść do budynków jednorodzinnych. Ponadto te – przedsiębiorstwa- które działają w pełni profesjonalnie, posiadają status operatora pocztowego. Ulotkarze posiadają identyfikatory zawierające: nazwę operatora pocztowego (nazwę firmy), dane teleadresowe, numer operatora pocztowego na liście UKE.

Roznoszenie ulotek to skuteczna forma pozyskania klientów i… pracowników. Coraz częściej mieszkańcy poznania widzą w swoich skrzynkach pocztowych ulotki takich firm jak: GoodMan, Randstad, Gremi Personal, Divire, Adecco. Ulotki to tania forma reklamy. Średni koszt roznoszenia ulotek w Poznaniu do 7 groszy netto. Cena dotyczy nakładów nie mniejszych niż 15 000 sztuk ulotek. Wielkość ulotki maksymalnie do formatu A4.

 

 

Roznoszenie ulotek Poznań

 

 

Ile kosztuje roznoszenie ulotek ?

Roznoszenie ulotek może być realizowane w kilku formach. W związku z tym cennik roznoszenia ulotek powinien określać stawki za poszczególne formy kolportażu:

 • na klamkę drzwi to 12 groszy netto;
 • pod każde drzwi to 12 groszy netto;
 • do skrzynek pocztowych to 7 groszy netto;
 • za wycieraczkę pojazdów to 12 groszy netto;
 • dystrybucja adresowa bez potwierdzenia to 15 groszy netto;
 • bezpośrednio pod wskazany adres to 3 zł netto;
 • dystrybucja ulotek po instytucjach – wycena indywidualna.

 

W związku z powyższym najlepiej określić cenę za roznoszenie ulotek w Poznaniu za pośrednictwem biura sprzedaży operatora pocztowego. Ponadto duże nakłady ulotek, tj. minimum 100 000 sztuk podlegają indywidualnej wycenie. Roznoszenie takiej ilości ulotek znacząco wpływa na stawkę jednostkową. Te i inne elementy wyceny najlepiej ustalić z przedstawicielem handlowym firmy ulotkowej.

 

 

Czas roznoszenia ulotek ?

Czas roznoszenia ulotek powinien zostać określony w umowie. Strony w trakcie negocjacji powinny określić ile czasu firma ulotkowa ma na kolportaż 100 % nakładu. Dosyć często ta kwestia nie jest jasna dla zleceniodawców. W związku z tym należy ją wyjaśnić. Jeden ulotkarz pracuje 8 godzin dziennie. Podczas jednego dnia pracy jest w stanie wydać:

 • 2500 sztuk ulotek do skrzynek pocztowych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych;
 • Lub 1100 sztuk ulotek do skrzynek pocztowych znajdujących się w budynkach jednorodzinnych.

Na podstawie wyżej wymienionych informacji można określić ile osób niezbędnych jest do roznoszenia ulotek i ile dni powinno to potrwać. Dane te są niezwykle istotne gdy oferta zawarta na ulotce posiada czasową promocję, np. kod rabatowy.

Powrót do bloga

Najnowsze

Kampania wyborcza 2023 w śląskim

Zobacz więcej

Kampania wyborcza 2023 w Wielkopolsce

Zobacz więcej

Kampania wyborcza 2023 w podkarpackim

Zobacz więcej