Roznoszenie ulotek Poznań

Roznoszenie ulotek Poznań

Roznoszenie ulotek Poznań

Poznań to duży ośrodek przemysłowo-usługowy w zachodniej Polsce. Według danych ośrodków statystycznych na terenie Poznania znajduje się 104 621 sztuk skrzynek pocztowych. Wskazana ilość skrzynek pocztowych dotyczy zabudowy: jednorodzinnej, wielorodzinnej, kamienic, urzędów, hotelu, restauracji, kin, teatrów i innych instytucji publicznych. W związku z tym roznoszenie ulotek w Poznaniu daje możliwość dotarcia do różnych grup docelowych od studentów, po pracowników aż po osoby nieaktywne zawodowo (np. emerytów). Roznoszenie ulotek w Poznaniu realizowane jest na terenie dzielnic:

 • Grunwald,
 • Nowe Miasto,
 • Jeżyce,
 • Stare Miasto.

Wyżej wymieniony podział administracyjny wskazuje, że ulotkowanie odbywa się na terenie całego miasta. Zlecający wydawanie ulotek mogą w związku z tym wyznaczyć dzielnice bądź poszczególne ulice, do których mają trafić ulotki. Firmy zajmujące się roznoszeniem ulotek dysponują szczegółową bazą adresową.

Roznoszenie ulotek do skrzynek pocztowych jest w pełni legalne. To forma usługi pocztowej. Firmy zajmujące się ulotkowaniem dysponują kodami wejść do budynków jednorodzinnych. Ponadto te – przedsiębiorstwa- które działają w pełni profesjonalnie, posiadają status operatora pocztowego. Ulotkarze posiadają identyfikatory zawierające: nazwę operatora pocztowego (nazwę firmy), dane teleadresowe, numer operatora pocztowego na liście UKE.

Roznoszenie ulotek to skuteczna forma pozyskania klientów i… pracowników. Coraz częściej mieszkańcy poznania widzą w swoich skrzynkach pocztowych ulotki takich firm jak: GoodMan, Randstad, Gremi Personal, Divire, Adecco. Ulotki to tania forma reklamy. Średni koszt roznoszenia ulotek w Poznaniu do 7 groszy netto. Cena dotyczy nakładów nie mniejszych niż 15 000 sztuk ulotek. Wielkość ulotki maksymalnie do formatu A4.

 

 

Roznoszenie ulotek Poznań

 

 

Ile kosztuje roznoszenie ulotek ?

Roznoszenie ulotek może być realizowane w kilku formach. W związku z tym cennik roznoszenia ulotek powinien określać stawki za poszczególne formy kolportażu:

 • na klamkę drzwi to 12 groszy netto;
 • pod każde drzwi to 12 groszy netto;
 • do skrzynek pocztowych to 7 groszy netto;
 • za wycieraczkę pojazdów to 12 groszy netto;
 • dystrybucja adresowa bez potwierdzenia to 15 groszy netto;
 • bezpośrednio pod wskazany adres to 3 zł netto;
 • dystrybucja ulotek po instytucjach – wycena indywidualna.

 

W związku z powyższym najlepiej określić cenę za roznoszenie ulotek w Poznaniu za pośrednictwem biura sprzedaży operatora pocztowego. Ponadto duże nakłady ulotek, tj. minimum 100 000 sztuk podlegają indywidualnej wycenie. Roznoszenie takiej ilości ulotek znacząco wpływa na stawkę jednostkową. Te i inne elementy wyceny najlepiej ustalić z przedstawicielem handlowym firmy ulotkowej.

 

 

Czas roznoszenia ulotek ?

Czas roznoszenia ulotek powinien zostać określony w umowie. Strony w trakcie negocjacji powinny określić ile czasu firma ulotkowa ma na kolportaż 100 % nakładu. Dosyć często ta kwestia nie jest jasna dla zleceniodawców. W związku z tym należy ją wyjaśnić. Jeden ulotkarz pracuje 8 godzin dziennie. Podczas jednego dnia pracy jest w stanie wydać:

 • 2500 sztuk ulotek do skrzynek pocztowych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych;
 • Lub 1100 sztuk ulotek do skrzynek pocztowych znajdujących się w budynkach jednorodzinnych.

Na podstawie wyżej wymienionych informacji można określić ile osób niezbędnych jest do roznoszenia ulotek i ile dni powinno to potrwać. Dane te są niezwykle istotne gdy oferta zawarta na ulotce posiada czasową promocję, np. kod rabatowy.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej