szczecin ulotkowanie

Cennik – Roznoszenie ulotek Szczecin

Roznoszenie ulotek Szczecin

Roznoszenie ulotek w wielu branżach wciąż daje najlepsze możliwości dotarcia do klientów. Często sprawdza się ono lepiej niż reklama w sieci. Szczególnie jeśli twoja grupa docelowa jest ściśle związana z miejscem prowadzenia biznesu (np. lokalna restauracja) lub też planujesz dotrzeć do grupy wiekowej 65+, która często należy do osób wykluczonych cyfrowo. W takich sytuacjach profesjonalne roznoszenie ulotek może okazać się najszybszą i najskuteczniejszą formą zdobycia klientów. Bardzo często decydują się na nią firmy i przedsiębiorcy ze Szczecina. Eksperci firmy Ulotki24 rozwiewają wszelkie wątpliwości na temat roznoszenia ulotek!

 

Co to jest roznoszenie ulotek?

Pojęcie „roznoszenie ulotek” jest dosyć szerokie. Może być rozumiane w różnoraki sposób. Zanim więc zdecydujesz się na podjęcie współpracy z operatorem pocztowym, warto doinformować się, na jakie usługi konkretnie się decydujemy. W zależności od celów kampanii reklamowej i grupy docelowej zaleca się różne formy kolportażu materiałów reklamowych. Do najpopularniejszych obecnie można zaliczyć:

  • Kolportaż adresowy – ulotki reklamowe zaadresowane do konkretnych odbiorców;
  • Kolportaż bezadresowy – materiały reklamowe skierowane do niesprecyzowanego z imienia i nazwiska adresata np. roznoszone do skrzynek pocztowych w blokach i domkach lub wręczane klientom i przechodniom;
  • Kolportaż punktowy – pozostawianie ulotek np. w szkołach, instytucjach, sklepach.

Z profesjonalnego roznoszenia ulotek korzysta wiele znanych i cenionych marek np. Stokrotka, Lidl, Dino, Domino’s Pizza, TelePizza, Orange, FlixBus, Rossmann, McDonald, Kaufland. Jednocześnie jest to bardzo dobra forma reklama dla niewielkich firm i przedsiębiorstw, które dopiero wkraczają na rynek lokalnych usług.

 

 

szczecin ulotkowanie cenik

Ile kosztuje roznoszenie ulotek w Szczecinie?

Nie ma jednego, sztywnego cennika usług roznoszenia ulotek. Koszt takiej usługi zależy od wielu czynników. Między innymi od tego, jaki jest rejon dystrybucji, ile ulotek w jego ramach należy roznieść i jaki posiadają one format. Koszt dystrybucji materiałów reklamowych zależy również od wielkości miasta oraz formy kolportażu (bezadresowa, adresowa). To wszystko wpływa bowiem na czas jaki roznosiciel ulotek musi poświęcić na swoją pracę. Można jednak przyjąć, że zazwyczaj jest to koszt od kilku do kilkunastu groszy netto za ulotkę.

 

Jakie są zalety kolportażu bezadresowego?

W przypadku dużych miast takich jak Szczecin, Warszawa, Poznań, Łódź, Radom, Lublin, Kraków, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Katowice świetnie sprawdzi się kolportaż bezadresowy. Dystrybucja bezadresowa materiałów reklamowych może przybierać różne formy. M.in. wręczanie ulotek klientom i przechodniom lub dystrybucja do skrzynek pocztowych w blokach i domkach jednorodzinnych. Jest to zdecydowanie najszybsza forma kolportażu materiałów reklamowych. Bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku dużych rejonów dystrybucji. W ten sposób łatwo dotrzesz do klientów, a twoja firma zapadnie im w pamięć.

 

 

Kiedy warto korzystać z roznoszenia ulotek?

Ulotki reklamowe są bardzo dobrą formą reklamy. Dobrze przemyślana i zaprojektowana ulotka, wydrukowana na wysokiej jakości papierze w odpowiednim formacie staje się prawdziwą wizytówką firmy. Przyciąga uwagę i ułatwia zapamiętanie marki. Taka reklama może trafić do konkretnie sprecyzowanej grupy docelowej. Trafienie do odpowiednie grupy docelowej jest o wiele prostsze w przypadku roznoszenia ulotek niż np. reklamy internetowej. Przykładowo firmy oferujące kursy przygotowujące do matury, mogą skupić się na rejonie kolportażu w okolicach szkół średnich. Tam najczęściej można spotkać uczniów i ich rodziców.

Kto zajmuje się roznoszeniem ulotek?

Usługi roznoszenia ulotek proponują profesjonalne firmy usługowe posiadające status operatora pocztowego. Takim statusem może pochwalić się m.in. znana i renomowana firma Ulotki24. Z pomocą ekspertów Ulotki24 możesz przygotować konkretny plan dystrybucji materiałów reklamowych. Dzięki raportom z kolportażu będziesz miał również pewność, że twoje ulotki reklamowe trafiły w ręce odbiorców. Jest to więc pewna i bezpieczna forma bezpośredniej reklamy firmy.

Powrót do bloga

Najnowsze

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej

Wydawanie ulotek do rąk

Zobacz więcej

Kto odpowiada za kolportaż ulotek?

Zobacz więcej