plakatowanie

Cennik plakatowanie Kraków

Plakatowanie Kraków

Jedną z form, które pozwalają dotrzeć firmom i przedsiębiorcom do klientów, jest plakatowanie. Kraków to jedna z miejscowości, w której takie działania reklamowe świetnie się sprawdzają. Na plakatowanie często decydują się restauracje takie jak McDonald, Telepizza czy KFC, które w ten sposób budują świadomość na temat marki w oczach odbiorców. Jest to również dobra forma reklamy dla teatrów, kin (np. Helios, Cinema City, Multikino), które w ten sposób reklamują nadchodzące premiery filmowe lub wydarzenia takie jak finał Ligi Mistrzów w kinie. Na czym polega plakatowanie i kiedy się sprawdzi najlepiej? Podpowiadają eksperci firma Ulotki24, która posiada status operatora pocztowego.

 

Co to jest dystrybucja materiałów reklamowych?

Dystrybucja materiałów reklamowych polega na dostarczaniu materiałów marketingowych do odbiorców na konkretnie wskazanym obszarze (np. miasto, konkretna dzielnica miasta, powiat, województwo itp.). Jest to tak zwany rejon kolportażu. W ten sposób do odbiorców dostarczane mogą być między innymi ulotki, katalogi informacyjne oraz broszury i gazetki reklamowe. Kolportażem materiałów reklamowych zajmują się profesjonalne firmy usługowe posiadające status operatora pocztowego, takie jak Ulotki24. Korzystając z usług takich renomowanych i profesjonalnych firm, zyskujesz pewność, że twoje ulotki reklamowe dotrą do odbiorców. O czym świadczą m.in. raporty z kolportażu wysyłane na bieżąco do klientów.

 

plakatowanie kraków

 

Jakie są formy kolportażu materiałów reklamowych?

Kolportaż materiałów reklamowych przybiera różnorodne formy. Jedną z nich jest plakatowanie. Dużą popularnością cieszą się także inne formy dystrybucji materiałów reklamowych takie jak:

  • Kolportaż bezadresowy;
  • Wydawanie ulotek klientom i przechodniom;
  • Kolportaż adresowy;
  • Dostarczanie ulotek do wskazanych miejsc publicznych np. ośrodków zdrowia, bibliotek, szkół, urzędów itp.

Każda z tych form kolportażu ma swoje zalety. Wybór odpowiedniej formy dystrybucji powinien być dopasowany do potrzeb konkretnej firmy i jej celów marketingowych. Jeśli potrzebujesz pomocy przy określeniu najlepszej strategii dla twojej marki, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Ulotki24.

 

Co to jest i na czym polega plakatowanie?

Plakatowanie jest to umieszczanie reklamy wielkoformatowej (afiszy) w miejscach ogólnodostępnych. Miejsca te mogą znajdować się zarówno na zewnątrz (np. słupy ogłoszeniowe, tablice informacyjne), jak i wewnątrz pomieszczeń (np. specjalnie wyznaczone miejsca w urzędach, szkołach, uczelniach wyższych, domach kultury). Plakatowanie zaleca się wykorzystywać szczególnie w często uczęszczanych miejscach i insynuacjach (np. szpitale wojewódzkie, centrum miasta) itp.

Z tego powodu na plakatowanie najczęściej decydują się przedsiębiorcy działający na terenie dużych miast np. Warszawy, Krakowa, Poznania, Lublina, Łodzi, Radomia, Kielc, Gdyni, Gdańska, Sopotu. W Krakowie warto korzystać z plakatowania w dzielnicach o dużym zagęszczeniu ludności np. Stare Miasto, Prądnik Czerwony, Mistrzejowice, Bieńczyce, Podgórze Duchackie.

 

plakatowanie kraków cennik

Jakie są zalety plakatowania?

Największą zaletą plakatowania jest możliwość dotarcia do dużego grona odbiorców przy stosunkowo niskich kosztach reklamy. Plakat rozwieszony w odpowiednim miejscu może dotrzeć nawet do kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy osób dziennie. Koszt rozniesienia ulotek reklamowych do takiej ilości odbiorców jest o wiele wyższy. Często również zajmuje więcej niż jeden dzień.

Dodatkowo jest to bardzo dobra forma reklamy, która przykuwa uwagę i zatrzymuje na sobie wzrok przechodniów. Przy czym warto zauważyć, że plakat powinien być odpowiednio zaprojektowany i estetycznie wykonany. Jego druk warto powierzyć profesjonalnym firmom, które zwrócą uwagę na wszelkie detale, które mogą okazać się istotne względem końcowego wrażenia, jakie reklama sprawi na klientach.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej