plakatowanie szczecin

Plakatowanie Szczecin – ile kosztuje ?

 Plakatowanie Szczecin

Plakatowanie w Szczecinie polega na rozwieszeniu materiałów reklamowych na słupach, ekspozytorach, wiatach przystanków i gablotach w budynkach wielorodzinnych. Plakatowanie w Szczecinie realizowane jest na terenie całego miasta.

Plakaty eksponowane są przez kilka dni. Wynika to z faktu, że rozklejenie plakatów odbywa się w miejscach darmowych, nie wymagających zezwolenia władz miasta. Rozwieszenie plakatów w miejscach zapewniających długą ekspozycję wymaga zgody miasta i dodatkowej płatności. Często jest to kwota kilku tysięcy złotych. Dlatego firmy mimo wszystko decydują się na emisję plakatów w miejscach bezpłatnych. Należy pamiętać, aby plakaty były wydrukowane na papierze odpornym na warunki atmosferyczne, m.in.: opady deszczu. Firma Ulotki24 rekomenduje, aby druk był wykonany na papierze kredowym o grubości nie mniejszej niż 170 g.

 

 

Ile kosztuje plakatowanie w Szczecinie ?

Plakatowanie na terenie Szczecina uzależnione jest od ilości sztuk materiałów; czasu ekspozycji plakatów; format plakatów. Cena za rozwieszenie 100 sztuk plakatów w formacie B2 to 350 zł netto. Tym samym stawka jednostkowa to 3,50 zł netto. Firmy rozwieszające plakaty stosują minimalny próg zamówienia. Oznacza to, że klient powinien dostarczyć nie mniej niż 200 sztuk plakatów na realizację. Minimalny próg zamówienia wynika z szacowania kosztów: paliwo, wynagrodzenia, podatki. Koszt plakatowania może ulec zmianie, jeżeli format plakatu jest większy niż B1. Wpływ na cenę ma również czas ekspozycji plakatów. Publikacja plakatów w miejscach płatnych zwiększa cenę usługi o ten koszt. Rozklejenie plakatów w miejscach bezpłatnych nie wpływa w żaden sposób na koszt usługi.

 

 

plakatowanie szczecin

Ile sztuk plakatów na Szczecin ?

Liczba sztuk plakatów na Szczecin uzależnione jest od wielkości kampanii promocyjnej. Firmy zajmujące się promocją koncertów, festiwali przeważnie chcą, aby plakaty widniały na terenie całego miasta. Tym samym nawet 1000 sztuk plakatów nie jest ilością dużą. Firmy usługowe bądź handlowe przeważnie realizują rozwieszenie plakatów niedaleko swojej siedziby bądź na obszarze jednej dzielnicy. W tym przypadku wystarczy 100, 200 sztuk plakatów. Dodatkowym czynnikiem jest cena druku. Plakat to format dużo większy niż ulotka. W związku z tym koszt druku plakatów jest znacznie droższy. Przeważnie firmy określają budżet na całą kampanie promocyjną, np. 1000 zł netto. W tej cenie powinien zostać zrealizowany druk plakatów i ich rozwieszenie.

 

 

Czas trwania plakatowania ?

Czas trwania usługi plakatowania uzależniony jest od ilości plakatów, liczby miast objętych zleceniem. Plakatowanie 100 sztuk w jednym mieście zajmuje przeważnie 2 dni robocze. Większe ilości materiałów i miast wydłużają czas realizacji. W związku z tym firma plakatująca powinna dostarczyć klientowi harmonogram realizacji usługi. Harmonogram to dokument określający termin realizacji usługi w poszczególnych miastach objętych akcją promocyjną.

Powrót do bloga

Najnowsze

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej

Wydawanie ulotek do rąk

Zobacz więcej

Kto odpowiada za kolportaż ulotek?

Zobacz więcej