plakatowanie

Cennik Plakatowanie Łódź

Obecnie rynek usługowy jest nasycony niemal w każdej branży. Zarówno duże uznane firmy i marki, jak i te dopiero wkraczające na rynek w danej miejscowości, muszę rywalizować o klienta. Bardzo ważny staje się tutaj marketing. Jednym ze sposobów na dotarcie do świadomości klienta jest marketing bezpośredni. Polega on na wręczeniu ulotem klientom czy plakatowaniu. Plakatowanie bardzo dobrze sprawdza się tak w małych, jak i większych miejscowościach np. w Łodzi. Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na taką formę reklamy swojej marki? Podpowiadają eksperci firmy Ulotki24, która już od ponad 10 lat zajmuje się profesjonalnym kolportażem materiałów reklamowych.

 

Co to jest plakat reklamowy?

Plakatowanie to jedna z form reklamy bezpośredniej. Polega na rozwieszaniu w ogólnodostępnych miejscach plakatów przedstawiających ofertę danego miejsca i zachęcających do skorzystania z niej. Są to afisze wielkoformatowe bardzo często spotykane w przestrzeni publicznej miast. Estetycznie wykonane i odpowiednio zaprojektowane plakaty reklamowe uznawane są także za element sztuki użytkowej. Dzięki temu świetnie sprawdzają się również jako narzędzie marketingowe. Plakaty reklamowe przykuwają uwagę i przyczyniają się do łatwiejszego zapamiętania marki i jej oferty. Łatwo rzucają się w oczy i nie można przejść obok nie zauważając ich.

 

 

plakatowanie łódź

 

 

Gdzie mogą być rozwieszone plakaty reklamowe?

Plakatowanie warto powierzyć profesjonalnej firmie, która posiada doświadczenie w kolportażu materiałów reklamowych wielkoformatowych. Jednym z argumentów, które przeważają za taką decyzją, jest fakt, że plakatów nie można rozwieszać „gdziekolwiek”. Umieszczanie ich np. na przystankach, elewacji budynków itp. może zostać uznane za zaśmiecanie i nie jest legalne. Takie plakaty mogą zostać usunięte na koszt osoby rozwieszającej je. Gdzie więc mogą być rozwieszone plakaty reklamowe? Między innymi na:

  • Słupach ogłoszeniowych;
  • Tablicach reklamowych;
  • Specjalnie wyznaczonych miejscach w instytucjach publicznych np. szkołach, domach kultury, ośrodkach zdrowia, urzędach;
  • Dyktach (częsty widok podczas kampanii wyborczych).

Kto może zajmować się plakatowaniem?

Plakatowaniem zajmują się profesjonalne firmy usługowe, które posiadają pozwolenia na umieszczanie reklam w przestrzeni publicznych. Jedną z takich firm jest Ulotki24, która posiada również status operatora pocztowego. Takie firmy zapewniają profesjonalną dystrybucję materiałów reklamowych, a także przygotowują dla swoich klientów raporty z kolportażu. Dzięki temu zyskujesz pewność, że wydrukowane plakaty znajdują się tam, gdzie powinny przez cały okres dystrybucji.

Z plakatowania często korzystają duże i uznane marki, takie jak McDonald, Lux Med., Leroy Merlin, Teatr Powszechny w Radomiu, KFC, Fundacja Kornice i inne. Bardzo często na plakatowanie decydują się także przedstawiciele domów kultury, bibliotek czy kin np. Helios, które reklamują w ten sposób nadchodzące wydarzenia i premiery filmowe.

 

plakatowanie na słupach

 

Od czego zależy cena plakatowania?

Cena plakatowania zależy w dużej mierze od miejscowości na terenie, której chcesz rozdystrybuować swoje materiały reklamowe. Plakatowanie może być świetną formą reklamy w Łodzi, Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Radomiu, Kielcach, Lublinie, Szczecinie, Krakowie, Katowicach, Olsztynie, Nowym Targu czy Poznaniu. W każdym z tych miast obowiązują inne stawki za reklamowanie się na słupach ogłoszeniowych czy tablicach reklamowych. Wiele zależy również od wielkości plakatu i okresu, na jaki ma się on znaleźć w przestrzeni publicznej. Jeśli interesuje cię plakatowanie lub kolportaż ulotek, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Ulotki24, który przedstawi ci indywidualnie dopasowaną ofertę.

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej