dystrybucja bezadresowa

Co to jest dystrybucja bezadresowa?

Co to jest dystrybucja bezadresowa?

Jak wynika z wielu badań spersonalizowana oferta dostarczona bezpośrednio do rąk klienta, jest o wiele skuteczniejsza niż reklama zaprezentowana w środkach masowego przekazu. Wobec tego dystrybucja ulotek wciąż cieszy się niesłychaną popularnością zarówno w dużych miastach, jak Warszawa, Katowice, Kraków, Lublin, Bydgoszcz, Wrocław, Szczecin, jak i mniejszych miejscowościach np. Tczew, Tarnów, Elbląg. Jedną z form roznoszenia ulotek jest dystrybucja bezadresowa. Co to jest dystrybucja bezadresowa? Kto najczęściej decyduje się na tę formę reklamy i dlaczego warto z niej korzystać? Jeśli interesuje cię to zagadnienie, ten artykuł powstał właśnie dla ciebie!

 

dystrybucja bezadresowa ulotek

Podstawowe założenia dystrybucji bezadresowej

Dystrybucja ulotek i kolportaż materiałów reklamowych to usługa świadczona przez profesjonalnych operatorów pocztowych. Statusem operatora pocztowego posługuje się m.in. firma Ulotki24. To w pełni legalna forma marketingu bezpośredniego realizowana także przez Pocztę Polską. Wyróżnia się trzy formy kolportażu:

  • Adresowy;
  • Punktowy.

Bezadresowa dystrybucja ulotek i materiałów reklamowych (gazetek, katalogów itp.) sprawdza się szczególnie wtedy, gdy chcesz pozyskać klientów na konkretnym obszarze np. w danej dzielnicy, czy w danym mieście. Ulotki zostaną wtedy dostarczone do odbiorców zamieszkujących dany teren. Dystrybucja bezadresowa polega na dostarczaniu materiałów reklamowych do skrzynek pocztowych w blokach i domkach jednorodzinnych.

Operator pocztowy Ulotki24 dysponuje danymi statystycznymi związanymi z ilością skrzynek pocztowych w poszczególnych miastach (wraz z podziałem na poszczególne dzielnice miasta), w których pełni swoje usługi. Dzięki temu korzystając z Ulotki24 dowiesz się od razu, jaką ilość materiałów reklamowych powinieneś przygotować, tak aby zostały one rozprowadzone do wszystkich potencjalnych klientów. W ten sposób w pełni wykorzystasz potencjał tej formy marketingu bezpośredniego. Z pewnością przyniesie ci to szybkie zyski. Kolportaż ulotek wciąż cieszy się bowiem wśród klientów atrakcyjną i przyjazną formą przekazu. Nawet ¾ konsumentów przyznaje, że decyduje się na wybór oferty firmy, która skorzystała z takich akcji promocyjnych.

 

dystrybucja bezadresowa gazetki

 

Bezadresowa dystrybucja ulotek – kto powinien się zdecydować?

Kolportaż ulotek w formie bezadresowej to jedna z najstarszych metod marketingowych. Wciąż jednak cieszy się niesłabnącą popularnością. Szczególnie w przypadku sklepów czy lokali usługowych np. Delikatesy Centrum, Auchan, Stokrotka, Aldik, Lidl, Vectra, UPC, Orange, Play, Telepizza, Pizza Hut i wiele innych. Z roznoszenia ulotek w formie bezadresowej powinny skorzystać przede wszystkim firmy, którym zależy na pozyskaniu nowego, dużego grona odbiorców na danym terenie np. w Gdańsku, Gdyni, Łodzi lub innym mieście.

Tego typu forma przekazu reklamowego pozytywnie wpływa również na wizerunek marki i ułatwia odbiorcom jej zapamiętanie. Nie bez powodu korzystają z niej partie polityczne. Z pewnością nie raz znalazłeś w swojej skrzynce ulotki kandydatów w wyborach np. PIS, PO, PSL itp. Jeśli kampania reklamowa związane z bezadresową dystrybucją ulotek jest profesjonalnie przeprowadzona, okazuje się naprawdę skuteczna. Dystrybucja ulotek powinna być starannie zaplanowana na każdym etapie tj. organizacji, druku, dystrybucji i kontroli jakości dystrybucji. Ulotki24 przeprowadza kontrole związane z prawidłową dystrybucją ulotek i sprawdza, czy pracownicy roznoszący materiały reklamowe wywiązują się ze zleconych im działań.

Audyt kontroli jakości dystrybucji jest przedstawiony klientowi w formie prostego raportu. Dzięki temu zyskujesz pewność, że twoje ulotki trafiają do odpowiedniego grona odbiorców. Jeśli potrzebujesz rozszerzyć swoje grono klientów, zależy ci na dotarciu do konkretnej grupy docelowej albo chcesz rozpromować swój wizerunek na lokalnym rynku, zdecydowanie warto zdecydować się na dystrybucję bezadresową.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej