wydawanie ulotek hostessy (1)

Hostessy do wydawania ulotek

Hostessy do wydawania ulotek

 

Hostessy wydające ulotki do rąk przechodni to widok wielu polskich miast. Hostessy przeważnie wydają ulotki firm z branży: bankowej, usługowej (restauracje, pubu, sklepy), deweloperskiej, hotelarskiej, piekarni. Wydawanie ulotek za pośrednictwem hostess jest skuteczniejsze od roznoszenia ulotek po skrzynkach pocztowych. Wynika to z następujących czynników:

 • Hostessa jest w stanie nawiązać relację z potencjalnym klientem: udzielić odpowiedzi na pytania; przekazać szczegółową wiedzę na temat promowanej usługi lub produktu;
 • Hostessy wzbudzają zaufanie;
 • Hostessy budują pozytywny wizerunek marki w oczach potencjalnych klientów.

Dlatego też marki takie jak: WODKAN, Lafarge, Piekarnia Olsza, Milwaukee, Złote Tarasy, Stomtool, GTV, M1 Bytom, Polbram, Wiśniowski, Bruk Bet, Supersam, NaviPay, Intel, Lipton, Budma, MK Coffe w swoich działaniach outdoorowych korzystają z komunikacji marketingowej poprzez wynajem Hostess.

 

 

Wydawanie ulotek za pośrednictwem Hostess można przeprowadzić w dowolnej formie. Do najpopularniejszych aktywności należą:

 • zapraszanie do stoiska;
 • obsługa stoiska targowego (parzenie kawy, rozmowa z Klientem, serwis przekąsek, pilnowanie czystości na stoisku);
 • wręczanie ulotek czy gadżetów reklamowych potencjalnym Klientom;
 • są również ozdobą stoiska i zajmują się zbieraniem wizytówek i rozdawaniem wizytówek;
 • dziewczyny witają gości;
 • sprawdzają listę obecności;
 • wręczają identyfikatory;
 • pomagają na scenie;
 • kierują gości na sale;
 • pełnią funkcje informacyjne;
 • witają gości, zapraszają na event;
 • wręczają ulotki;
 • przeprowadzają konkursy;
 • uzupełniają ankiety;
 • koordynują imprezy;
 • pilnują porządku;
 • pełnią funkcje ogólnej pomocy podczas eventu.

Hostessy w Polsce zatrudniane są na podstawie umów zlecenie. Praca Hostessy jest pracą dorywczą. Mimo to klienci decydujący się na tę formę aktywności marketingowej zwracają uwagę na następujące kryteria: znajomość języków obcych, łatwość nawiązywania kontaktu z konsumentem, wspieranie sprzedaży produktów podczas promocji w sieciach handlowych, raportowanie. Tym samym prosta czynność jaką jest wydawanie ulotek do rąk przechodni za pośrednictwem Hostess może skutecznie wpłynąć na wzrost sprzedaży. Hostessy to nie tylko fotomodelki, to przede wszystkim świetnie wykształcone osoby, które poprzez łatwość nawiązywania relacji prezentują godnie daną markę wśród interesariuszy (np. na bankiecie, targach, evencie).

 

 

Wydawanie ulotek – ile płacą ?

Agencje Hostess, Agencje Fotomodelek czy też agencje promotorów nie mają sztywnych stawek dla pracowników. Każde zlecenie traktowane jest indywidualnie. Udział w zagranicznych targach, konferencja w Zakopane czy promocja kosiarki w Castoramie to zupełnie inne usługi. Dlatego zastanawiając się ile płacą firmy na wydawaniu ulotek za pośrednictwem Hostess warto zasięgnąć wiedzy o ofertach pracy dorywczej. Agencja Hostess negocjuje warunki w klientem, ponieważ każde zlecenie jest traktowane indywidualnie. To klient ustala ile płaci za godzinę pracy Hostessy. Do najlepiej płatnych zleceń należą: pomoc techniczna przy eventach; obsługa logistyczna; organizacja castingów; montaż materiałów POS; usługi mechandisingowe; targi zagraniczne; obsługa tłumaczeń. Przy wyżej wymienionych usługach Agencje Hostess płacą od 40 zł do 100 zł za godzinę pracy. Natomiast przy usługach związanych z promowaniem produktów w galerii handlowej stawki wahają się od 18 zł do 40 zł za godzinę pracy. Hostessy wspierające sprzedaż mogą liczyć na dodatkowe wynagrodzenie – prowizję od sprzedaży produktu.

 

hostessy

 

 

Wydawanie ulotek cennik

Jak już wskazaliśmy wyżej wydawanie ulotek za pośrednictwem Hostess jest niezwykle ważnym elementem promocji firmy. Przeszkolona Hostessa jest w stanie zwiększyć sprzedaż produktu nawet o kilka procent. Dlatego też marki decydują się na wsparcie sprzedaży w dużych ośrodkach miejskich, gdzie konkurencja pomiędzy firmami jest duża. Do takich miast zaliczamy: Warszawę, Szczecin, Białystok, Kraków, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Toruń, Bytom, Rzeszów, Marki, Łomża, Katowice, Bytom, Sosnowiec, Kędzierzyn-Koźle, Tychy, Zabrze, Jelenia Góra, Sanok, Zielona Góra, Zakopane i Ełk. W wyżej wymienionych miastach akcje wsparcia sprzedaży z udziałem Hostess bądź wydawaniem ulotek realizowane są każdego dnia. Dlatego też agencje Hostess nie stosują jednego cennika na całą Polskę. Cennik ustalany jest indywidualnie z klientem. Na cenę wpływa ma: zakres obowiązków Hostessy; ilość godzin pracy; ilość dni pracy; miasto; forma i rodzaj raportu. Z danych firmy Ulotki24 wynika, że przeprowadzenie prostej akcji wsparcia sprzedaży za pośrednictwem wydawania ulotek do rąk przechodni kosztuje 200 zł netto za jeden dzień świadczenia usługi przez Hostessę.

 

 

Szukając obsługi do: Hostessy na targi; Hostessy na konferencje, kongresy i bankiety; Top hostessy, modelki, fotomodelki; Hostessy na eventy i imprezy okolicznościowe; Hostessy tłumaczki; Hostessy wizerunkowe; Promotorki i promotorzy produktów skontaktuj się z profesjonalną agencją Hostess. Firma Ulotki24 jest w stanie przeprowadzić wyżej wymienione usługi od A do Z. Pamiętaj, że cena jest tylko jednym z elementów oferty. Najważniejsze są referencje i opinie klientów. Przed podjęciem decyzji o współpracy warto zwrócić uwagę na ten element.

Ulotki24 świadczą usługi wynajmu Hostess jako: Agencja Hostess Rzeszów, Agencja Hostess Kraków, Agencja Hostess Poznań, Agencja Hostess Warszawa. Sprawdź nasze Referencje.

 

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej