roznoszenie ulotek (1)

Jak roznosić ulotki w blokach?

Jak roznosić ulotki w blokach?

 

Roznoszenie ulotek jest sposobem bezpośredniego dotarcia do klientów. Roznoszenie ulotek ma na celu przekazanie szczegółowej informacji o produkcie, usłudze, firmie. Przekaźnikiem jest w tym przypadku ulotka reklamowa. Ulotka reklamowa produkowana jest w różnych formach, a do najbardziej popularnych zaliczamy: DL, A6, A4, A5, 2xDL, ulotki składane, wizytówki, koperty, 2xA4, A3. Ulotka reklamowa powinna zawierać:

  • Szczegółowy opis produktu lub usługi;
  • Dane kontaktowe;
  • Linki do social media;
  • Wezwanie CTA;
  • Informacje o rabacie bądź promocjach.

Poprawnie przygotowana ulotka jest w stanie zwiększyć szanse sprzedażowe. Roznoszenie ulotek realizowane jest w blokach i domkach jednorodzinnych. W strukturze zabudowy wielu polskich miast przeważają budynki wielorodzinne. Polskie miasta usłane są nowymi osiedlami i tymi z wielkiej płyty. Z tego też względu roznoszenie ulotek realizowane jest przeważnie do bloków. Roznoszenie ulotek do bloków wymaga znajomości kodów wejściowych. Przydatny jest również status operatora pocztowego. Dzięki temu pracownicy wydający ulotki traktowani są na takich samych zasadach co listonosz – czyli mogą roznosić ulotki wszędzie – bez żadnych ograniczeń. Roznoszenie ulotek w blokach zajmuje bardzo mało czasu. Każdy blok składa się z kilku klatek. W jednej klatce mamy kilkanaście mieszkań – czyli skrzynek pocztowych. W związku z tym dostarczenie ulotek do wszystkich skrzynek w danym bloku zajmuje kilka minut. Dla porównania dostarczenie na przykład 100 sztuk ulotek do domków jednorodzinnych wymaga przemieszczania się wzdłuż kilku ulic. To zajmuje znacznie więcej czasu niż kilka minut.

Roznoszenie ulotek wiąże się z dużą korzyścią. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych to zróżnicowana grupa społeczna. Przedstawiciele kasy średniej, klasy średniej wyższej – czyli osoby o dużej sile nabywczej. Dla restauracji, banków, firm budowlanych, telekomów,  pralni czy pubu to idealny klient.

 

roznoszenie ulotek

 

Roznoszenie ulotek – od ilu lat, zarobki – Blog

 

Praca przy roznoszeniu ulotek możliwa jest dla osób w wieku powyżej 18 lat. Wynika to z kodeksu pracy. Osoby poniżej 18 roku życia muszą posiadać pisemną zgodę rodziców bądź opiekuna prawnego. To wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ponieważ praca przy wydawaniu ulotek realizowana jest w przestrzeni miejskiej. Dlatego pracownik roznoszący ulotki powinien odpowiadać samodzielnie. To on ponosi odpowiedzialność materialną za wyrzucenie ulotek do kosza na śmieci.

 

Roznoszenie ulotek koszty

 

Koszty roznoszenia ulotek bywają różne. Wszystko zależy od ilości nakładu, formatu i rejonu roznoszenia ulotek. Koszty roznoszenia ulotek wahają się od 6 groszy do 10 groszy netto przy zabudowie miejskiej. Przy zabudowie wiejskiej (domki jednorodzinne) koszty roznoszenia ulotek są wyższe niż 15 groszy netto za sztukę. Przy czym wskazana cena jest jedynie szacunkiem. Bardziej precyzyjne informacje można uzyskać od firmy zajmującej się roznoszeniem ulotek.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej