kolportaż ulotek kraków

Kolportaż ulotek Kraków

Kolportaż ulotek Kraków

 

Kolportaż ulotek w Krakowie to popularna metoda pozyskiwania nowych klientów. Kraków jest jednym z nielicznych polskich miast o rosnącym z roku na rok wskaźniku odwiedzin przez turystów. Obcojęzyczni turyści poszukują w Krakowie miejsc rozrywki, gastronomii czy hotelów. W związku z tym kolportaż ulotek wydaje się sensownym rozwiązaniem. Ulotka daje możliwość szybkiej modyfikacji treści, oferty czy cen. Koszt druku ulotek jest niewielki. Tam samo kolportaż ulotek nie jest drogim narzędziem marketingowym. Cena za kolportaż ulotek do rąk przechodni na terenie Krakowa waha się od 20 do 30 zł brutto za godzinę. Przy czym firmy zajmujące się kolportażem ulotek zastrzegają, że minimalna liczba godzin pracy na jeden dzień roboczy to 6. Duże koszty stałe: ZUS, podatki, rekrutacja, szkolenie ulotkarzy, powoduje, że zlecenia kolportażu ulotek na mniejszą liczbę godzin są nierentowne.

 

 

kolportaż ulotek kraków 2

 

 

Jaka jest skuteczność i pewność dostarczenia ulotek

 

Kolportaż ulotek jest bardzo precyzyjną formą dotarcia do klienta. Ulotki dostarczane są do skrzynek pocztowych w blokach i domkach. Ulotkę można dostarczyć do każdego budynku, nawet firmy, o ile posiada skrzynkę pocztową. Nadzór nad kolportażem ulotek sprawuje lokalny koordynator. To osoba, która zajmuje się zawodowo nadzorowaniem pracy osób roznoszących ulotki. Do zadań tej osoby należy:

  • Dostawa ulotek bądź gazet pracownikom w terenie,
  • Weryfikacja jakości pracy poprzez bezpośredni wgląd w skrzynki pocztowe,
  • Sporządzanie dokumentacji zdjęciowej (zdjęcia z losowych adresów),
  • Sporządzanie listy adresów, do których dostarczono ulotki,
  • Monitorowanie godzin pracy ulotkarzy.

Tym samym kolportaż ulotek jest skutecznie nadzorowany. Firmy świadczące usługę kolportażu ulotek w sposób profesjonalny są operatorem pocztowym. Operatorzy pocztowi co roku muszą składać raport ze swojej działalności gospodarczej do UKE. Wszystkie skargi, reklamacje klientów są rozpatrywane bardzo szczegółowo przez nadzorcę rynku.

 

 

Cennik kolportaż ulotek

 

Cennik kolportażu ulotek składa się z podziału na duże – średnie miasta oraz tereny wiejskie. Wpływ na cennik ma nakład ulotek, format ulotek i czas realizacji zlecenia. Według firmy Ulotki24 średnia stawka oferowana w cennikach firmy kolporterskich to 6 groszy netto za sztukę wydanej ulotki. Cennik kolportażu ulotek podlega negocjacji przy większych zamówieniach, na przykład kolportaż 200 000 sztuk ulotek.

 

Kolportaż ulotek pizzerni

 

Pizzernie takie jak Da Grasso, Pizza HUT, Biesiadowo, Dominium, Papa John’s cyklicznie realizują kolportaż ulotek w rejonie dostaw. Wynika to z tego, że pizzernie dosyć często aktualizują ofertę. Zmienia się MENU, zmieniają się dodatki czy też promocje. W związku z tym pizzernie muszą realizować usługę kolportażu ulotek, aby zapewnić swoim klientom informacje o bieżącej ofercie.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej