kolportaż ulotek kraków

Ile kosztuje kolportaż ulotek Kraków

Ile kosztuje kolportaż ulotek Kraków

 

Kolportaż ulotek według definicji opublikowanej na stronie Wikipedia polega na: „dostarczeniu materiałów reklamowych takich jak ulotka, gazetka, katalog do skrzynki pocztowej”. Kolportaż ulotek jako reklama bezpośrednia trafia do rąk klienta za pośrednictwem skrzynki pocztowej. Kolportaż ulotek realizowany jest poprzez pakietowanie, tj. zwinięcie w rulon kilku różnych ulotek reklamowych, następnie dostarczenie ich do skrzynek pocztowych. Ewentualnie poprzez kolportaż ulotek pojedynczych, tj. jedna ulotka trafia do skrzynki pocztowe. Kolportaż ulotek jest jedną z najtańszych form reklamy outdoor w Krakowie. Kraków jest drugim co do wielkości miastem Polski. Kraków jako jedno z nielicznych miast wprowadziło tak zwaną ustawę krajobrazową. Zakazuje ona emisji billboardów reklamowych poza wyznaczonymi miejscami. To ograniczyło ten rodzaj reklamy o 90 % względem poprzedniego roku. Dla wielu przedsiębiorców kolportaż ulotek pozostał jedyną formą reklamy bezpośredniej. Na terenie Krakowa można zobaczyć osoby roznoszące ulotki restauracji, dostawców Internetu (np. ISTS, Netia), cateringu dietetycznego (np. Dieta od Brokuła) czy deweloperów (np. ATAL). Kolportaż ulotek w Krakowie to koszt 7 groszy netto za sztukę wydanej ulotki do skrzynki pocztowej. Natomiast wydawanie ulotek do rąk przechodni to koszt od 26 zł do 35 zł za godzinę. Przy czym minimalna liczba godzin pracy wynosi sześć dziennie.

 

ulotki24.com kolportaż ulotek

 

Co to jest rejon kolportażu

 

Kolportaż ulotek jak już wspomniano wyżej polega na rozniesieniu materiałów reklamowych po skrzynkach pocztowych. W tym celu klient we współpracy z operatorem pocztowym (np. Poczta Polska, Ulotki24.com czy Inpost) powinien ustalić rejon kolportażu. Wyznaczyć ulice bądź miasta gdzie ulotki mają zostać rozniesione. Firmy z przedziału Mikro, MPŚ decydują się zazwyczaj na kolportaż ulotek w rejonie 3-4 kilometrów od siedziby. Większe firmy, które pozyskują klientów z różnych części Polski, decydują się na rejon kolportażu wynikający z zamówień aktualnych klientów, np. Jeżeli dużo klientów pozyskuje się w Ełku, to firma zleca kolportaż w Ełki bądź całym powiecie ełckim.

 

Co to jest kolportaż punktowy

 

Kolportaż punktowy polega na wyznaczeniu bazy adresów, instytucji bądź firm, do których mają trafić ulotki. Kolportaż punktowy jest formą wybierają przy oferowaniu usług B2B. Wtedy danej firmie zależy, aby informacja o jej ofercie, produktach trafiła do przedsiębiorców, np. oferta usług księgowych. W branży marketingowej taką formę reklamy nazywa się direct mailing.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej