kolportaż ulotek co to jest ?

Ile kosztuje kolportaż ulotek Warszawa

Ile kosztuje kolportaż ulotek Warszawa

 

Kolportaż ulotek to forma reklamy bezpośredniej. W branży marketingowej często nazywana direct mailing. Kolportaż ulotek ma na celu dostarczyć ulotkę do skrzynki pocztowej. Wiele firm decydując się na kolportaż ulotek kieruje się niską ceną. Wtedy ich ulotki są pakietowane bądź łączone z innymi materiałami reklamowymi. Klient nie wie czy jego ulotka nie jest roznoszona przypadkiem z konkurencją, np. inną siecią pizzerni. W mieście jak Warszawa pakietowanie bądź nie wpływa znacząco na decyzje konsumentów. Mając przecież do wglądu 3-4 różne ulotki pizzerni konsument zdecyduje się na ofertę zawierającą najniższą cenę. W związku z tym kolportaż ulotek traci sens. Dlatego decydują się na kolportaż ulotek należy wskazać firmie roznoszącej ulotki, aby nie pakietowała ulotek. Koszt kolportażu ulotek w Warszawie to:

  • Przy pakietowaniu ulotek z innymi to cena 5 groszy netto za sztukę wydanej ulotki do skrzynki pocztowej;
  • Bez pakietowania ulotek to cena 7 groszy netto za sztukę wydanej ulotki.

Jak widać różnica w cenie jest niewielka. Natomiast efekty jakie można osiągnąć są zupełnie inne. Gdy konsument otrzymuje do skrzynki pocztowej jedną ulotką przeważnie wybierze jej ofertę.

 

referencje ulotki24.com

Cennik kolportaż ulotek

 

Na cenę kolportażu ulotek wpływa ma kilka elementów. Przede wszystkim format ulotki. Ulotki w formacie A6, A5 czy DL są stosunkowo cienkie, dzięki czemu ulotkarz do plecaka może włożyć nawet kilka tysięcy sztuk. Natomiast gazetki bądź ulotki A4 są duże i ciężkie. Pracownik wydający ulotki jest w stanie wziąć około 500 sztuk do plecaka. Tym samym wzrasta bądź maleje koszt logistyki (dostarczania materiałów reklamowych pracownikom). W związku z tym cennik kolportażu ulotek zaczyna się w wielu firmach od 5 groszy netto za sztukę wydanej ulotki. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na cennik jest nakład. Im więcej ulotek jest przeznaczonych do kolportażu, tym cena jednostkowa znacząco spada. Kolportaż 1000 sztuk ulotek wymaga tych samych kosztów logistycznych co 5000 sztuk. Ostatnim z elementów wpływających na cennik kolportażu ulotek są referencje. Firmy, które nie posiadają żadnych referencji, ani pozytywnych opinii decydują się często na pracę poniżej realnych kosztów wykonania usługi. Stąd też w Internecie czy na  portalu OLX pełno ofert wykonania kolportażu ulotek za 2 grosze. Takie stawki powinny dać klientowi do myślenia. Skoro firmy jak Poczta Polska, Inpost czy ulotki24.com oferują wykonanie usługi za nie mniej niż 5 groszy netto. Z wielkim prawdopodobieństwem kolportaż ulotek wykonany za 2-3 grosze za sztukę nie przyniesie klientowi żadnych efektów. Ulotki nie zostaną wydane w 100 % bądź trafią do utylizacji.

 

Jak roznosić ulotki w blokach?

 

Z danych firmy ulotki24.com wynika, że 90 % zamówień na kolportaż ulotek realizowane jest do skrzynek pocztowych w blokach. W związku z tym kluczowe jest przekazanie pracownikom tymczasowym jak roznosić ulotki w blokach. W pierwszej kolejności należy przekazać pracownikom kody wejściowe do budynków. Po drugie wyposażyć pracowników w legitymacje operatora pocztowego.

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej