pakietowanie ulotek

Co to jest pakietowanie materiałów reklamowych?

Co to jest pakietowanie materiałów reklamowych?

Wiele osób mylnie kojarzy roznoszenie ulotek i innych materiałów reklamowych np. broszur, katalogów, jako zaśmiecanie. Jak wynika z doświadczeń specjalistów od marketingu bezpośredniego niektórzy, ulotki reklamowe kojarzą przede wszystkim z zaśmiecania ulic i wciskania ich na siłę niezainteresowanym przechodniom. Nic bardziej mylnego! Profesjonalni operatorzy pocztowi, którzy zajmują się dystrybucją ulotek, dbają o to, aby roznoszone ulotki trafiały w ręce odpowiednich osób i spełniały swoją funkcję reklamową. Oferują przy tym szereg usług dodatkowych, takich jak pakietowanie materiałów reklamowych. Co to jest pakietowanie materiałów reklamowych? Czy usługi reklamowe można kontrolować ? Czy kolportaż ulotek reklamowych jest skuteczny ? Odpowiadamy!

 

Jak wygląda pakietowanie materiałów reklamowych?

Pakietowanie materiałów reklamowych polega na zbieraniu wielu różnych ulotek, broszur, katalogów itd., i zapakowaniu ich w jedną folię lub spięcie w inny sposób. Takie materiały tworzą pakiet, który często marki uzupełniają np. o darmowe próbki swoich produktów, vouchery rabatowe, poradniki. Dzięki temu do skrzynki pocztowej lub pod drzwi odbiorcy trafia estetycznie zapakowany pakiet ulotek. To stosunkowo nowe rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje popularność także w Polsce. Ilość materiałów reklamowych w skrzynkach pocztowych jest niewielka. Dlatego druk i kolportaż ulotek reklamowych jest skuteczną firmą pozyskania nowych klientów. Kolportaż materiałów powinien zostać starannie pakietowany. Oznacza to, że w pakcie nie powinny powtarzać się druki bezadresowe tych samych branż, np. restauracji. Bezadresowy kolportaż ulotek jest tylko wtedy skuteczny.

 

Jakie są zalety pakietowania materiałów reklamowych?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na pakietowanie materiałów reklamowych? Zalet takiego rozwiązania jest co najmniej kilka. Przede wszystkim w grę wchodzi tutaj wspomniana już estetyka. Dzięki temu materiały reklamowe nie rozsypują się, a odbiorcom łatwiej jest je zgarnąć np. ze skrzynki pocztowej. W przypadku zabudowań jednorodzinnych, gdzie materiały reklamowe bardzo często trafiają bezpośrednio pod drzwi odbiorcy, wcześniejsze ich zafoliowanie chroni przed deszczem czy śniegiem. Takie pakiety są również bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia w transporcie np. gniecenie się. Ponadto usługa kolportażu ulotek jest tańsza. Ilość druków bezadresowych w pakiecie to przeważnie 3-5 sztuk. Dystrybucja ulotek reklamowych w tym przypadku rozkłada się na kilka osób. Dzięki temu większa ilość materiałów może zostać wydana do skrzynek pocztowych. Cena za kolportaż bezadresowy ulotek dzielona jest na kilka firmy – reklamodawców, co pozwala osiągnąć niską stawkę jednostkową. Kolportaż druków staje się w tym przypadku tańszy i bardziej dostępny.

To również dobry sposób na przyciągnięcie uwagi odbiorców. Sam fakt przesyłki, w której w środku „coś” się znajduje, przyciąga uwagę. Takie materiały reklamowe są chętniej przeglądane przez konsumentów, niż tradycyjne ulotki, w których wszystko jest „wyłożone na tacy”. Większość odbiorców tradycyjną ulotkę tylko przejrzy, „rzuci na nią okiem”. Natomiast pakiet trzeba rozpakować, co już samo w sobie powoduje, że konsument ma z nim dłuższą styczność. Działa tutaj również aspekt psychologiczny – kiedy nie wiemy, co jest w środku, nie wyrzucimy całego pakietu. Z kolei darmowe próbki zachęcają do skorzystania z oferty. Niezwykle pozytywnie wpływa to na skuteczność kolportażu materiałów reklamowych. Profesjonalny kolportaż ulotek to klucz do sukcesu. Potencjalnych klientów można przyciągnąć wyłącznie wysoką jakością usługi, czyli faktem, że ulotki nie zostaną rozrzucone na ziemi, a trafią bezpośrednio do skrzynki pocztowej. Dystrybucja druków do skrzynek pocztowych ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku firmy w oczach potencjalnych klientów.

 

pakietowanie gazetek

 

Jak wygląda dystrybucja pakietów reklamowych?

Pakiety materiałów reklamowych najczęściej dostarczane są do rąk odbiorców poprzez kolportaż bezadresowy i kolportaż adresowy. Takie usługi są w pełni legalne i są świadczone przez firmy usługowe posiadające status operatora pocztowego, w tym także przez Pocztę Polską, czy Inpost. Można się z nimi spotkać na terenie wielu miast, w tym Warszawy, Krakowa, Katowic, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi, Gdańska, Gdyni, Szczecina i Wrocławia. Operator pocztowy firma Ulotki24 swoim klientom oferuje między innymi:

  • Kolportaż bezadresowy;
  • Kolportaż adresowy;
  • Wydawanie ulotek do rąk;
  • Dystrybucję materiałów reklamowych po instytucjach;
  • Kolportaż ulotek w szkołach.

Pakietowane materiały reklamowe są roznoszone przez kolportera, którego praca nadzorowana jest przez koordynatora kolportażu. Stąd pewność, że trafiają do właściwych osób, nawet w przypadku bardzo dużych rejonów dystrybucji. Z kolportażu materiałów reklamowych na co dzień korzysta wiele firm usługowych oraz sklepów m.in. Netia, UPC, Selgros, Kaufland, Dino, Delikatesy Centrum, Lewiatan, ING Bank Śląski, mBank. Rzetelny kolportaż druków pozwala osiągnąć wymierne korzyści finansowe i niematerialne. Form kolportażu ulotek jest wiele. Dlatego najlepiej skorzystać z doradztwa operatora pocztowego.

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej