kolportaż do szkół

Co to jest kolportaż do szkół?

Co to jest kolportaż do szkół?

Kolportaż ulotek reklamowych to jedna z najpopularniejszych form marketingu bezpośredniego. Wiele firm usługowych, organizacji społecznych, sklepów, a nawet partii politycznych (np. PIS, PO, PSL, SLD) ceni sobie ten sposób docierania do odbiorców. Pozwala on bowiem w szybki i tani sposób dotrzeć do konkretnej grupy docelowej np. rodziców dzieci w wieku szkolnym. W tym konkretnym przypadku firmy najczęściej interesują się kolportażem ulotek do szkół. Co to jest kolportaż do szkół i co musisz o nim wiedzieć? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

 

Na czym polega kolportaż ulotek do szkół?

Kolportaż ulotek do szkół polega na roznoszeniu i rozdawaniu ulotek w okolicach szkół i na terenie samej szkoły np. wywieszanie na tablicach ogłoszeniowych w szkole, rozdawanie podczas wywiadówek. To świetna forma reklamy dla firm usługowych i przedsiębiorców, którzy chcą dotrzeć ze swoją reklamą do rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym. Bardzo często w ten sposób reklamują się osoby udzielające korepetycje, zajęcia dodatkowe dla dzieci, czy sale zabaw. Warto pamiętać, że kolportaż ulotek na terenie szkoły, wymaga wcześniejszego uzyskania zgody dyrektora placówki. Firma Ulotki24 w imieniu swoich klientów uzyskuje takie zgody, przez co jej działalność jest w pełni legalna.

 

kolportaż do szkół

 

Kiedy szczególnie warto dystrybuować ulotki do szkół?

Roznoszenie ulotek w szkołach może odbywać się w ciągu całego roku szkolnego. Jednakże jak wynika z analizy naszych ekspertów od marketingu, w niektórych okresach warto szczególnie zintensyfikować swoją reklamę. Na kolportaż ulotek warto zdecydować się przede wszystkim w okresie:

  • Początku roku szkolnego – to czas, kiedy rodzice szukają dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Dobry moment na reklamowanie się np. szkół tańca, szkół muzycznych, kółek sportowych itp.
  • Ferii zimowych i wakacji – dobry moment na reklamę kolonii i półkolonii oraz zajęć, kursów wakacyjnych dla dzieci.
  • Matur i egzaminów ósmoklasisty – wtedy najczęściej na kolportaż ulotek do szkół decydują się osoby i firmy oferujące korepetycje i zajęcia dodatkowe z matematyki, polskiego, języków obcych i innych przedmiotów.

 

Dystrybucja ulotek w szkołach

Dystrybucją ulotek pod szkołami zajmują się firmy usługowe posiadające status operatora pocztowego. Ulotki24 jest jedną z firm zajmującą się m.in. dystrybucją ulotek w szkołach, a także kolportażem ulotek adresowym i bezadresowym. To tania i skuteczna forma reklamy, która umożliwia szybkie dotarcie do konkretnie sprecyzowanej grupy docelowej. Kolportaż ulotek w szkołach odbywa się w wielu mniejszych i większych miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Tczewie.

 

kolportaż

Ile kosztuje kolportaż ulotek do szkół?

Cena za kolportaż ulotek po szkołach jest zawsze ustalana indywidualnie z klientem i zależy od wielu czynników. Najważniejsze czynniki, od których zależy cena wydawania ulotek to m.in. ilość ulotek do rozniesienia oraz rejon dystrybucji. Najlepiej zdecydować się na rozmowę z przedstawicielem Ulotki24 i przedstawić mu swoje oczekiwania w tym zakresie.

 

Dlaczego warto zdecydować się na kolportaż do szkół?

Kolportaż ulotek to ciesząca się dużą popularnością forma reklamy. Podstawową zaletą wydawania ulotek w szkołach jest możliwość łatwego dotarcia do odpowiedniej grupy docelowej. Ulotki trafiają w ręce osób, które faktycznie mogą zainteresować się ofertą. Dzięki temu nie przepalasz swojego budżetu reklamowego na roznoszenie ulotek, gdziekolwiek i nie wręczasz ich przypadkowym przechodniom. To często najskuteczniejsza i najprostsza forma dotarcia do odbiorcy. Nic dziwnego, że z kolportażu ulotek nie tylko po szkołach korzystają nawet znane i uznane marki, jak Stokrotka, Lidl, PZU Życie, ING Bank Śląski, Vectra czy Pizza Hut.

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej