kolportaż do szkół

Co to jest kolportaż do szkół?

Co to jest kolportaż do szkół?

Kolportaż ulotek reklamowych to jedna z najpopularniejszych form marketingu bezpośredniego. Wiele firm usługowych, organizacji społecznych, sklepów, a nawet partii politycznych (np. PIS, PO, PSL, SLD) ceni sobie ten sposób docierania do odbiorców. Pozwala on bowiem w szybki i tani sposób dotrzeć do konkretnej grupy docelowej np. rodziców dzieci w wieku szkolnym. W tym konkretnym przypadku firmy najczęściej interesują się kolportażem ulotek do szkół. Co to jest kolportaż do szkół i co musisz o nim wiedzieć? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

 

Na czym polega kolportaż ulotek do szkół?

Kolportaż ulotek do szkół polega na roznoszeniu i rozdawaniu ulotek w okolicach szkół i na terenie samej szkoły np. wywieszanie na tablicach ogłoszeniowych w szkole, rozdawanie podczas wywiadówek. To świetna forma reklamy dla firm usługowych i przedsiębiorców, którzy chcą dotrzeć ze swoją reklamą do rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym. Bardzo często w ten sposób reklamują się osoby udzielające korepetycje, zajęcia dodatkowe dla dzieci, czy sale zabaw. Warto pamiętać, że kolportaż ulotek na terenie szkoły, wymaga wcześniejszego uzyskania zgody dyrektora placówki. Firma Ulotki24 w imieniu swoich klientów uzyskuje takie zgody, przez co jej działalność jest w pełni legalna.

 

kolportaż do szkół

 

Kiedy szczególnie warto dystrybuować ulotki do szkół?

Roznoszenie ulotek w szkołach może odbywać się w ciągu całego roku szkolnego. Jednakże jak wynika z analizy naszych ekspertów od marketingu, w niektórych okresach warto szczególnie zintensyfikować swoją reklamę. Na kolportaż ulotek warto zdecydować się przede wszystkim w okresie:

  • Początku roku szkolnego – to czas, kiedy rodzice szukają dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Dobry moment na reklamowanie się np. szkół tańca, szkół muzycznych, kółek sportowych itp.
  • Ferii zimowych i wakacji – dobry moment na reklamę kolonii i półkolonii oraz zajęć, kursów wakacyjnych dla dzieci.
  • Matur i egzaminów ósmoklasisty – wtedy najczęściej na kolportaż ulotek do szkół decydują się osoby i firmy oferujące korepetycje i zajęcia dodatkowe z matematyki, polskiego, języków obcych i innych przedmiotów.

 

Dystrybucja ulotek w szkołach

Dystrybucją ulotek pod szkołami zajmują się firmy usługowe posiadające status operatora pocztowego. Ulotki24 jest jedną z firm zajmującą się m.in. dystrybucją ulotek w szkołach, a także kolportażem ulotek adresowym i bezadresowym. To tania i skuteczna forma reklamy, która umożliwia szybkie dotarcie do konkretnie sprecyzowanej grupy docelowej. Kolportaż ulotek w szkołach odbywa się w wielu mniejszych i większych miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Tczewie.

 

kolportaż

Ile kosztuje kolportaż ulotek do szkół?

Cena za kolportaż ulotek po szkołach jest zawsze ustalana indywidualnie z klientem i zależy od wielu czynników. Najważniejsze czynniki, od których zależy cena wydawania ulotek to m.in. ilość ulotek do rozniesienia oraz rejon dystrybucji. Najlepiej zdecydować się na rozmowę z przedstawicielem Ulotki24 i przedstawić mu swoje oczekiwania w tym zakresie.

 

Dlaczego warto zdecydować się na kolportaż do szkół?

Kolportaż ulotek to ciesząca się dużą popularnością forma reklamy. Podstawową zaletą wydawania ulotek w szkołach jest możliwość łatwego dotarcia do odpowiedniej grupy docelowej. Ulotki trafiają w ręce osób, które faktycznie mogą zainteresować się ofertą. Dzięki temu nie przepalasz swojego budżetu reklamowego na roznoszenie ulotek, gdziekolwiek i nie wręczasz ich przypadkowym przechodniom. To często najskuteczniejsza i najprostsza forma dotarcia do odbiorcy. Nic dziwnego, że z kolportażu ulotek nie tylko po szkołach korzystają nawet znane i uznane marki, jak Stokrotka, Lidl, PZU Życie, ING Bank Śląski, Vectra czy Pizza Hut.

Powrót do bloga

Najnowsze

Roznoszenie ulotek zarobki

Zobacz więcej

Roznoszenie ulotek Białystok cennik

Zobacz więcej

Roznoszenie ulotek wyborczych cennik

Zobacz więcej