dystrybucja ulotek co to jest ?

 Jak działa dystrybucja ulotek ?

 Jak działa dystrybucja ulotek

 

Dystrybucja ulotek to forma reklamy pocztowej. Polega to na dostarczeniu ulotki, gazetki, broszury do skrzynek pocztowych mieszczących się w blokach bądź domach jednorodzinnych. Dystrybucja ulotek to jedna z najtańszych form masowej reklamy. Skrzynkę pocztową posiada każdy budynek, bez względu czy jest położony w mieście czy na wsi. Dystrybucja ulotek złożona jest z kilku etapów:

  • Określenie rejonu dystrybucji ulotek (wskazanie miasta, dzielnicy bądź ulic objętych realizacją usługi),
  • Harmonogram – wyznaczenie pracowników do realizacji dystrybucji ulotek. Przypisanie pracowników dedykowanych rejonów dystrybucji ulotek,
  • Realizacja usługi – wrzucenie ulotki do skrzynki pocztowej zgodnie z zamówieniem klienta,
  • Kontrola dystrybucji ulotek – bezpośrednia, terenowa kontrola dystrybucji ulotek,
  • Raport – przedstawienie materiałów (zdjęć, wyciągów GPS, zdjęć) dokumentujących prawidłowo przeprowadzoną dystrybucję ulotek.

Dystrybucja ulotek prawidłowo zaplanowana umożliwia uzyskanie wysokiej skuteczności w postaci sprzedaży usług, produktów bądź pozyskanie leadów (np. zgłoszeń osób zainteresowanych pracą).

 

przykład ulotki T-Mobile

 

Ile kosztuje kolportaż ulotek Szczecin

 

Szczecin przez wielu uważany jest za miasto przemysłowe. Osoby mające takie przekonanie zapominają, że Szczecin znajduje się tuż przy granicy z Niemcami. Przepływ osób, pracowników w obu kierunkach jest bardzo duży. Ponadto Szczecin dzięki bliskości morza przyciąga masę turystów w Niemiec i centralnej Polski. W związku z tym sektor usług w tym mieście jest znacząco rozwinięty na tle całego województwa zachodniopomorskiego. Tak zróżnicowane grupy docelowe wpływają na to, że dystrybucja ulotek, czy też potocznie: kolportaż ulotek, są popularnymi formami promocji. Ulotki zazwyczaj wydane są do rąk przechodni w centralnych punktach miasta. Nie mniej dystrybucja ulotek do skrzynek pocztowych – według danych firmy ulotki24.com stanowi ponad 90 % zamówień klientów. W związku z tym cena za kolportaż ulotek w Szczecinie wynosi nie mniej niż 7 groszy netto za sztukę wydanej ulotki do skrzynki pocztowej. Natomiast przy dystrybucji ulotek do rąk cena uzależniona jest od ilości godzin pracy, liczbie punktów wydawania ulotek. Z danych przytoczonej wyżej firmy ulotki24.com wynika, że kosztuje to koło 30 zł netto za godzinę. Średnio jedna osoba pracująca na dystrybucji ulotek do rąk jest w stanie dziennie wydać 900 sztuk ulotek. Zależy to głównie od natężenia ruchu i pory roku. Ulotki wydawane w deszczowy dzień jesienią mogą okazać się mniej skuteczne niż wydawanie ich w trakcie wakacji.

 

 

Powrót do bloga

Najnowsze

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej

Wydawanie ulotek do rąk

Zobacz więcej

Kto odpowiada za kolportaż ulotek?

Zobacz więcej