Co to jest kolportaż ulotek ?

Co to jest kolportaż ulotek ?

 

Kolportaż ulotek polega na dostarczeniu ulotki do skrzynki pocztowej. Jest to forma bezpośredniej reklamy pocztowej. Usługa kolportażu ulotek jest popularnym narzędziem informowania klientów o aktualnej ofercie przedsiębiorcy, np. pizzerni, fitness, nieruchomości. Swoją popularność kolportaż ulotek zawdzięcza bardzo niskim kosztom dotarcia oraz progu wejścia. Firmy zajmujące się kolportażem ulotek są w stanie realizować zamówienia nawet w niskim budżecie, np. 400 zł netto. Biorąc pod uwagę średnią cenę kolportażu ulotek, tj. 6 groszy netto. W kwocie 400 zł netto można dotrzeć z reklamą do kilku tysięcy potencjalnych klientów. Kolportaż ulotek różni się znacząco od reklamy internetowej:

  • Reklam na stronach internetowych jest pełno. W związku z tym bez eksperckiej wiedzy możliwość skutecznego dotarcia do potencjalnego klienta jest znikoma;
  • na każdy temat istnieje w Internecie kilkadziesiąt portali, serwisów i stron Internetowych. W związku z tym, bez analizy grupy docelowej nie da się skutecznie emitować reklamy do potencjalnych klientów;
  • reklama internetowa zdominowana jest przez duże firmy i korporacje. Wątpliwe jest, aby niewielka firma była w stanie skutecznie przebić się ze swoją ofertą do potencjalnych klientów.

Natomiast kolportaż ulotek wymaga określenia „gdzie mieszkają” potencjalni klienci. Następnie należy dostarczyć im ulotki.

skrzynki pocztowej - ulotki24

Ile kosztuje kolportaż ulotek Szczecin

 

Kolportaż ulotek realizowany jest na terenie całej Polski. Firma ulotki24.com świadczy tego typu usługi w oparciu o wytyczne klientów: nakład, format ulotki, rejon kolportażu. Kolportaż ulotek w Szczecinie realizowany jest cyklicznie. Każdego dnia pracownicy firmy ulotki24.com dostarczają materiały reklamowe do skrzynek pocztowych mieszkańców Szczecina. Wielu przedsiębiorców zastanawia się ile kosztuje kolportaż ulotek w tym mieście. Z analiz firmy ulotki24.com wynika, że kosztuje on 9 gr netto za sztukę wydanej ulotki. Przy nakładach zaczynających się od 30 000 sztuk (mniej więcej ilość sztuk skrzynek ulotek typowej dzielnicy Szczecina) można uzyskać rabat. Wszystko to najlepiej zweryfikować poprzez kontakt z działem handlowym firm zajmujących się kolportażem ulotek.

 

Ile kosztuje kolportaż ulotek Kraków

 

Roznoszenie ulotek na terenie Krakowa jest jedną z tańszych form bezpośredniej reklamy. Kraków jako jedno z nielicznych miast zakazuje wywieszania plakatów reklamowych. W związku z tym jedyną dozwoloną formą reklamy bezpośredniej jest kolportaż ulotek. Kolportaż ulotek na terenie Krakowa to koszt 8 groszy netto za sztukę wydanej ulotki do wielkości A4. Kolportaż  ulotek DL, A5, A6 stanowi większość zamówień klientów – tak wynika z obserwacji materiałów znajdywanych w skrzynkach pocztowych.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej