Wydawanie ulotek Wrocław cena

Roznoszenie ulotek zarobki

Roznoszenie ulotek zarobki

Roznoszenie ulotek reklamowych to bardzo dobra reklama dla firm w wielu różnych branżach. Nawet wobec faktu, że wszelkie kontakty z klientem, konsumentem, odbiorcą coraz częściej po raz pierwszy nawiązujemy zdalnie, a marketing internetowy z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, roznoszenie ulotek i kolportaż materiałów reklamowych, wciąż bardzo dobrze się sprawdza. Taką formę reklamy wykorzystują restauracje, sklepy, firmy usługowe, a także samorządy i partie polityczne w okresie kampanii wyborczych. Jakie są zarobki za roznoszenie ulotek i co warto o nim wiedzieć, zanim zdecydujesz się na kolportaż? Podpowiadają eksperci firmy Ulotki24, która w takich działaniach posiada już 10letnie doświadczenie!

 

Czym jest kolportaż materiałów reklamowych?

Kolportaż materiałów reklamowych to inaczej dostarczanie ich odbiorcom za pośrednictwem firmy usługowej posiadającej status operatora pocztowego. Firma Ulotki24 należy do takich firm. W zależności od wybranej formy kolportażu kurier, listonosz, lub roznosiciel ulotek dostarcza je do skrzynek pocztowych w blokach i domkach, wręcza ulotki klientom i przechodniom lub dostarcza je do konkretnych punktów np. ośrodków zdrowia, aptek, sklepów, urzędów, domów kultury itp. Przykładowo w aptekach można często znaleźć ulotki reklamowe firm farmaceutycznych np. Johnson & Johnson, Roche, Bristol Myers Squibb, GlaxoSmithKline, Pfizer.

Do najbardziej popularnych form dystrybucji materiałów reklamowych należy:

  • Kolportaż adresowy;
  • Rozdawanie ulotek na ulicy;
  • Kolportaż bezadresowy;
  • Plakatowanie;
  • Kolportaż punktowy.

Warto zauważyć, że wśród materiałów reklamowych wyróżniamy nie tylko tradycyjne ulotki, ale także plakaty wielkoformatowe, gazetki reklamowe, broszury czy katalogi z ofertą.

 

 

kolportaż pod szkołą

 

 

Jak wygląda roznoszenie ulotek?

Współpraca z firmą roznoszącą ulotki przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest ustalenie szczegółów współpracy. Na tym etapie określany jest rejon dystrybucji, czyli miejsca, do których trafią ulotki reklamowe. Ustalenie rejonu dystrybucji wpływa także na to, ile ulotek należy przygotować. Jeśli w rejonie dystrybucji znajduje się, np. osiedle bloków to ulotek będzie potrzeba więcej aniżeli w przypadku, gdyby w danym rejonie znajdowały się tylko domki jednorodzinne.

Następnie następuje przygotowanie i druk materiałów reklamowych. Dalej trafiają one do roznosiciela ulotek, który dostarcza je pod wskazane adresy i zajmuje się wydawaniem ulotek. Skąd pewność, że ulotki reklamowe na pewno trafią w odpowiednie miejsca? Firmy, które zajmują się profesjonalnym roznoszeniem ulotek, dostarczają w tym celu swoim klientom raporty z kolportażu.

 

Co to jest raport z roznoszenia ulotek i co się w nim znajduje?

Raport z kolportażu to jeden ze sposobów weryfikacji właściwej pracy roznosiciela ulotek. Taki raport to coś więcej niż tylko „potwierdzenie wykonania usługi”. Najczęściej zawiera zdjęcia, na których widać, że np. ulotki zostały umieszczone w skrzynkach pocztowych. Klient znajdzie tam również dokładny spis ulic i adresów, pod które materiały reklamowe zostały dostarczone.

 

Roznoszenie ulotek Wrocław

 

Ile zarabia roznosiciel ulotek?

Roznoszenie ulotek kojarzone jest zazwyczaj z pracą dorywczą dla uczniów lub studentów. Jednak nie tylko oni zajmują się tego typu dystrybucją materiałów reklamowych. Obecnie to coraz częściej praca na pełen etat, wykonywana najczęściej na podstawie umowy zlecenia. Roznosiciel ulotek nie może zarabiać mniej niż minimalna krajowa, która obecnie wynosi 19,70 zł za godzinę brutto. Od stycznia 2023 roku nastąpi podwyższenie minimalnej krajowej pensji, co spowoduje, że minimalna stawka godzinowa będzie wynosiła 22,80 zł brutto.

Niewątpliwie wpłynie to na koszt roznoszenia ulotek. Firmy zlecające takie usługi, będą musiały liczyć się z wyższymi kosztami. Chociaż warto mieć na uwadze, że zarobki roznosiciela ulotek to tylko jeden z elementów kosztów kolportażu materiałów reklamowych. Duże znaczenie ma tutaj również wielkość ulotki, koszty druku, czy wielkość miasta, w którym ulotki mają zostać rozdystrybuowane. Inne stawki będą obowiązywać w Warszawie, inne w Poznaniu, a jeszcze inne w Szczecinie, Łodzi, Krakowie, Olsztynie, Gdańsku, Gdyni, Lublinie czy Radomiu.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej