roznoszenie ulotek wyborczych

Roznoszenie ulotek wyborczych cennik

Roznoszenie ulotek wyborczych

Okres przedwyborczy wszystkim obywatelom kojarzy się przede wszystkim z wszędobylskimi materiałami promocyjnymi kandydatów wielu partii. Dla partii politycznych to gorący okres podczas którego należy stworzyć, jak najbardziej oryginalne i godne zapamiętania ulotki i plakaty wyborcze, a następnie zlecić ich rzetelny kolportaż. Kolportaż prasy wyborczej oferują operatorzy pocztowi (m.in. Ulotki24), którzy działają na terenie całego kraju – w tym w największych miejscowościach, a także na obszarach miejsko-wiejskich i wiejskich. Roznoszenie ulotek wyborczych warto powierzyć zaufanym i sprawdzonym operatorom pocztowym wpisanym do rejestru operatorów pocztowych UKE.

 

Kolportaż – co to jest?

Zaprojektowane i wydrukowane ulotki wyborcze trafiają następnie do kolportażu. Czym jest kolportaż materiałów wyborczych? Krótko mówiąc, jest to dystrybucja, czyli dostarczanie wskazanych materiałów do odbiorców (w tym przypadku wszystkich pełnoletnich obywateli) za pośrednictwem operatora pocztowego w określonym rejonie dystrybucji. Kolportaż ulotek dzieli się na kilka rodzajów. Między innymi:

  • Kolportaż punktowy – dostarczenie i pozostawanie ulotek w określonych instytucjach i punktach np. sklepach, szkołach wyższych, ośrodkach zdrowia, urzędach, szpitalach itp.
  • Kolportaż adresowy – dostarczanie materiałów reklamowych do konkretnych odbiorców (gazetki, broszury, ulotki zaadresowane z imienia i nazwiska) i pozostawienie ich w skrzynkach pocztowych w domkach i blokach lub pod drzwiami.
  • Kolportaż bezadresowy – dostarczenie wszelkich materiałów reklamowych (ulotek, folderów, gazet, katalogów niezawierających dokładnego adresu odbiorcy) do skrzynek pocztowych w blokach i domkach jednorodzinnych oraz wydawanie ich klientom i przechodniom.

W przypadku roznoszenia ulotek wyborczych najbardziej zalecana jest właśnie dystrybucja bezadresowa. To bowiem najszybszy sposób roznoszenia ulotek, który pozwala szybko i sprawnie dostarczyć przygotowane przez komitety polityczne ulotki do rąk odbiorców. A dodatkowo, przygotowanie niezaadresowanych materiałów wyborczych pozwalana na niskie koszty przygotowania kreacji graficznej i tani druk ulotek.

 

roznoszenie ulotek

Kiedy wybory w Polsce?

W najbliższym czasie czeka nas w Polsce gorący okres przedwyborczy. Zacznie się on już na początku 2023 roku. Najbliższe wybory w Polsce odbędą się już w przyszłym roku! Jesienią 2023 powinny odbyć się w Polsce wybory do sejmu i wybory do senatu. Ostatnie wybory parlamentarne odbyły się bowiem w 2019 roku, a zwycięzcy zostali powołani na czteroletnie kadencje. Rok 2024 to z kolei rok wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wybory prezydenckie natomiast przewidziane są na rok 2025.

Co to oznacza dla komitetów wyborczych? Z pewnością już od początku nowego roku zaczną przygotowywać listy wyborcze oraz debaty wyborcze i przede wszystkim – zaczną przygotowywać się do kolportażu materiałów wyborczych. Kolportaż prasy wyborczej jest bardzo dobrze znany wszystkim partiom politycznym (m.in. PIS, PO, SLD, Lewica, Konfederacja). Jeśli odpowiednio zadbają o ten aspekt kampanii wyborczej, wzrasta prawdopodobieństwo, że kiedy PKW ogłosi wyniki wyborów, będą mogli ucieszyć się z pozyskanego zaufania wyborców.

 

Kolportaż ulotek – cennik

Roznoszenie ulotek wyborczych ma to do siebie, że przybiera na sile w ostatnich tygodniach przed wyborami. Właśnie wtedy najwięcej obywateli interesuje się kampaniami kandydatów oraz podejmuje decyzję – na kogo zagłosować. Warto więc postawić na dystrybucję materiałów wyborczych przez sprawdzonego operatora pocztowego, który zadba o to, aby właśnie w tym okresie wzmocnić działania roznosicieli ulotek i hostess.

 

 

roznoszenie ulotek wyborczych cennik

 

Kim jest operator pocztowy?

Operator pocztowy to przedsiębiorca uprawniony do wykonywania działalności pocztowej na podstawie wpisu do rejestru operatorów pocztowych. Poczta Polska jest obecnie operatorem pocztowym zobowiązanym do świadczenia powszechnych usług pocztowych. Komitety wyborcze mogą jednak swobodnie wybierać operatorów pocztowych z rejestru, który można znaleźć na stronie BIP UKE.

Jednym z najbardziej doświadczonych w kolportażu ulotek wyborczych operatorów pocztowych jest firma Ulotki24. Nasi profesjonalni roznosiciele ulotek oraz hostessy pełnią swoje obowiązki na terenie całego kraju, w tym na terenie największych miast – Warszawa, Łódź, Poznań, Katowice, Szczecin, Gdańsk, Kraków. Jeśli interesuje cię roznoszenie ulotek – cennik i szczegółowe informacje możesz dostać od naszego przedstawiciela po skontaktowaniu się i przekazaniu szczegółów dotyczących m.in. ilości materiałów oraz rejonu i czasu kolportażu.

 

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej