Kolportaż ulotek biura nieruchomości cennik

Kolportaż ulotek biura nieruchomości

Zastanawiasz się, jak rozreklamować biuro nieruchomości? Chciałbyś trafić do tak dużej liczby klientów, do jakiej na co dzień trafiają największe biura nieruchomości w kraju np. Freedom Nieruchomości, Rzeszowskie Nieruchomości, Sverum Nieruchomości, Bracia Sadurscy Nieruchomości, SDP Nieruchomości, Remax Polska, Metrohouse, Biuro Nieruchomości Castle, czy United Nieruchomości? Jedną z opcji, która zagwarantuje ci odpowiednią reklamę, może być kolportaż ulotek biura nieruchomości. Jeśli zadbasz o profesjonalne roznoszenie ulotek i powierzysz takie działania rzetelnemu operatorowi pocztowemu, możesz być przekonany, że reklama dotrze do odpowiednich odbiorców.

 

Co to jest kolportaż ulotek i innych materiałów reklamowych?

Kolportaż ulotek polega na dostarczeniu ich do  ściśle określonych odbiorców za pośrednictwem operatora pocztowego. Najczęściej kolportaż ulotek kojarzony jest z roznoszeniem ulotek na terenie dużych miast np. Warszawy, Poznania, Radomia, Lublina, Kielc, Katowic, Krakowa, Gdańska, Gdyni, Łodzi, Olsztyna, Nowego Targu. Z takiej formy reklamy często korzystają banki czy firmy transportowe np. FlixBus. Nie jest to jednak jedyny sposób na dostarczanie ulotek reklamowych np. biur nieruchomości do odbiorców. Taką samą popularnością, jak wręczanie ulotek przechodniom przez hostessy, cieszy się także kolportaż bezadresowy oraz kolportaż adresowy.

 

kolportaż bezadresowy

 

 Co to jest kolportaż bezadresowy?

Kolportaż bezadresowy polega na dostarczeniu niezaadresowanych imiennie materiałów reklamowych (np. ulotek reklamowych, broszur informacyjnych, teczek ofertowych, katalogów) do odbiorców. W tym przypadku można postawić np. na roznoszenie ulotek do domków, roznoszenie ulotek do bloków i pozostawianie ich w skrzynkach pocztowych lub pod drzwiami mieszkańców. Ulotki reklamowe są wtedy takie same, choć mogą zawierać np. unikalne kody rabatowe, co pomaga przy mierzalności efektów skuteczności kampanii reklamowej. Dystrybucja bezadresowa jest często wybierana przez właścicieli biur nieruchomości.

 

Co to jest kolportaż adresowy?

Kolportaż adresowy polega na wysyłaniu materiałów adresowych do konkretnych odbiorców. Takie przesyłki można adresować np. do klientów firmy, którzy zgodzili się na korespondencję reklamową pod swoim adresem. Koszt takiej formy kolportażu jest nieco wyższy niż w przypadku dystrybucji bezadresowej. Jednak w przypadku tak specyficznej branży, jak nieruchomości, często jest również bardziej skuteczny.

Osoby, które znajdą w swojej skrzynce pocztowej imiennie zaadresowaną kopertę, z pewnością lepiej przyjrzą się korespondencji i nie zakwalifikują jej z góry jako natrętnej reklamy. Stwarza to poczucie, że oferta jest indywidualna i stworzona specjalnie z myślą o nich. W ten sposób łatwiej zbudować wiarygodny, godny zaufania wizerunek firmy.

 

kolportaż nieruchomości

 

 

Kto zajmuje się roznoszenie ulotek?

Usługi roznoszenia ulotek można zamówić u profesjonalnych operatorów pocztowych takich jak Ulotki24. Taka współpraca przebiega w kilku etapach. Najpierw ustala się cennik poszczególnych typów kolportażu i zakres rozdawania ulotek (rejon dystrybucji). Następnie następuje wykonanie i druk ulotek oraz ich dystrybucja. Roznosiciel ulotek i hostessy dostarczają ulotki do wskazanych odbiorców lub zajmują się wydawaniem ich przechodniom. Ze swojej pracy przygotowują oni dokładny raport (często uzupełniony także o dokumentację fotograficzną). Dzięki temu dobrze wiesz, gdzie, kiedy i do kogo trafiły ulotki reklamowe. Masz więc kontrolę nad tym, jak przebiega twoja kampania reklamowa.

 

Kto korzysta z profesjonalnego roznoszenia ulotek?

Z profesjonalnego roznoszenia ulotek na co dzień korzystają przedstawiciele zarówno dużych znanych firm, jak i tych mniejszych – dopiero wkraczających na rynek usług i budujących wizerunek wśród klientów. Chociaż roznoszenie ulotek najczęściej kojarzy się ze sklepami (np. gazetki reklamowe Biedronki) lub firmami telekomunikacyjnymi (np. Orange, Netia), bardzo dobrze sprawdzi się również w przypadku agencji i biur nieruchomości. Biura nieruchomości mogą także korzystać z kolportażu punktowego np. na terenie urzędów, szkół wyższych i innych miejsc, gdzie mogą trafić one do potencjalnych klientów.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej