plakatowanie Katowice

Cennik plakatowanie Katowice

Plakatowanie Katowice

Plakatowanie, czyli rozklejanie wielkoformatowych druków reklamowych to obecnie jedna z najpopularniejszych form reklamy. Bardzo dobrze sprawdza się szczególnie w przypadku dużych miast, takich jak Katowice, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Olsztyn, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Radom, Lublin itp. Pozwala ono bowiem dotrzeć do dużego grona odbiorców przy stosunkowo niewielkich kosztach kolportażu. W przypadku wielu firm i branż plakatowanie może okazać się o wiele bardziej skuteczne niż np. roznoszenie ulotek do domków i bloków. Eksperci firmy Ulotki24 rozwiewają wszelkie wątpliwości na temat plakatowania w Katowicach.

 

Co to jest plakatowanie?

Kolportaż materiałów reklamowych poprzez plakatowanie najczęściej wykorzystywany jest przez firmy usługowe oraz przedsiębiorstwa działające w branży rozrywkowej. Na plakatach znajdujących się w miejscach ogólnodostępnych, często można zobaczyć np. zapowiedzi premier filmowych w kinach (np. Helios, Multikino, Cinema City), a także wydarzeń kulturalnych w danym mieście. W ten sposób reklamują się także amfiteatry, fundacje (np. Fundacja Kornice, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę), a w okresie przedwyborczym także partie polityczne (np. PIS, PSL, SLD, PO).

 

plakatowanie

Gdzie odbywa się plakatowanie?

Plakatowanie odbywa się w miejscach ogólnodostępnych. Mogą to być np. słupy ogłoszeniowe czy tablice informacyjne w centrum miasta lub specjalne gabloty reklamowe w miejscach publicznych np. urzędach, szkołach, uczelniach wyższych, szpitalach, centrach kultury. Warto zauważyć, że plakatowanie w niektórych miejscach publicznych m.in. na wiatach przystankowych, latarniach często wymaga uzyskania zgody właściciela (np. urzędu miasta, prywatnej firmy).

Nie oznacza to, że nie możesz tam umieszczać plakatów. Jeśli zlecisz to zadanie profesjonalnym firmom zajmującym się plakatowaniem oraz kolportażem materiałów reklamowych, możesz mieć pewność, że plakaty trafią w miejsca, na których mogą się znaleźć. Takie firmy najczęściej posiadają zgody na umieszczanie plakatów w konkretnych miejscach.

 

Ile kosztuje plakatowanie w Katowicach?

Koszt plakatowania w Katowicach zależy przede wszystkim od czasu ekspozycji plakatu. Zazwyczaj w zależności od rodzaju nośnika (prywatny, publiczny) jest to koszt od kilku do kilkunastu złotych brutto za jeden dzień. Ceny mogą zależeć również od zagęszczenia ludności w danej dzielnicy. Im bardziej popularne miejsce, tym koszt plakatowania może być wyższy. W Katowicach plakatowanie odbywa się najczęściej w takich dzielnicach jak Śródmieście, Ligota – Panewniki, Osiedle Tysiąclecia, Szopienice – Burowiec, Wełnowiec – Józefowiec, czy Piotrowice – Ochojec.

 

plakatowanie cennik

 

Dlaczego warto postawić na plakatowanie?

Jedną z największych zalet plakatowania jest czas ekspozycji. Plakaty co do zasady umieszcza się w miejscach publicznych na określony czas np. tydzień, miesiąc itd. Przez ten czas firma zajmująca się plakatowaniem i kolportażem materiałów reklamowych gwarantuje, że plakat nie zostanie np. zaklejony na słupie ogłoszeniowym. Bardzo dużą rolę spełniają tutaj raporty z kolportażu.

W przypadku plakatowania raporty z ekspozycji powinny być dostarczane nie tylko w dniu rozwieszenia plakatu, ale także w późniejszym okresie. Podczas okresu ekspozycji plakat może dotrzeć ze swoim przekazem nawet do kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy odbiorców. To zdecydowanie odróżnia plakatowanie od tradycyjnych ulotek reklamowych roznoszonych np. do skrzynek pocztowych. Jedna ulotka może trafić w ręce tylko jednego odbiorcy. Często też jest bardzo szybko wyrzucana.

 

Na co zwrócić uwagę przy druku plakatów?

Decydując się na druk plakatów i dystrybucję materiałów reklamowych w ten sposób warto zwrócić uwagę na to, aby był on przede wszystkim estetycznie wykonany. Warto postawić na profesjonalne projektowanie plakatów reklamowych i druk na wysokiej jakości papierze. Szczególnie jeśli plakaty mają być rozmieszczone na zewnątrz np. na wiatach przystankowych, gdzie narażone są na deszcz czy silny wiatr. Dzięki temu nawet po kilkunastu czy kilkudziesięciu dniach ekspozycji będzie on czytelny i przyciągnie uwagę odbiorców. Plakatowanie warto powierzyć również profesjonalnym firmom, które zadbają o to, aby plakat był przyklejony równo, estetycznie i nie można go było łatwo zerwać.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej