roznoszenie ulotek nowy targ

Roznoszenie ulotek Nowy Targ

Jeśli chcesz dotrzeć do nowych odbiorców, zbudować wizerunek wśród osób zainteresowanych twoimi produktami czy usługami, możesz postawić między innymi na roznoszenie ulotek. Nowy Targ to jedna z miejscowości, gdzie można znaleźć wiele firm usługowych zajmujących się roznoszeniem ulotek oraz kolportażem materiałów reklamowych, takich jak Ulotki24. Zastanawiasz się, jakie zalety ma taka forma reklamy, kiedy i kto powinien z niej korzystać, czy też ile kosztuje roznoszenie ulotek? Eksperci Ulotki24 podzielili się swoją wieloletnią wiedzą!

 

Co to są ulotki?

Ulotki reklamowe to materiały, które za pośrednictwem operatora pocztowego dostarczane są do odbiorców. Tradycyjne ulotki najczęściej przybierają format A6 lub A7. Obecnie jednak dużą popularnością cieszą się także broszury i gazetki reklamowe (kojarzone najczęściej ze sklepami np. Kaufland, Stokrotka, Dino, Delikatesy Centrum), katalogi (np. Avon, Oriflame), foldery, rollupy. Bardzo często dołączane są do nich kody rabatowe lub vouchery (jak to ma w zwyczaju m.in. Selgros). Dzięki takim zabiegom ulotki przyciągają uwagę odbiorców i przyczyniają się do budowania wizerunku firmy.

 

roznoszenie ulotek

 

Kto zajmuje się roznoszeniem ulotek?

Profesjonalnym roznoszeniem ulotek zajmuje się roznosiciel ulotek. Zazwyczaj jest to osoba zatrudniona przez operatora pocztowego. Dostarcza on materiały reklamowe np. do skrzynek pocztowych w blokach i domkach jednorodzinnych, do punktów (tj. szkoły, apteki, ośrodki zdrowia, domy kultury) lub wręcza je do rąk przechodniów. Ze swojej pracy przygotowuje on raport z kolportażu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy dystrybucji materiałów reklamowych, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Ulotki24, który zapozna się z twoimi potrzebami i przedstawi indywidualnie dopasowaną ofertę.

 

Jakie są formy dystrybucji ulotek reklamowych?

Jednym z najważniejszych elementów dystrybucji ulotek reklamowych jest ustalenie formy kolportażu. Najlepszy sposób dystrybucji materiałów reklamowych powinien być ustalony po przeanalizowaniu indywidualnych potrzeb i celów reklamowych firmy. Największe znaczenie ma tutaj oczywiście grupa docelowa, do której planujesz dotrzeć. Inna forma kolportażu będzie zalecana osobom, które chcą dotrzeć np. do klientów, którzy już korzystali z ich usług, aby zapoznać ich z poszerzoną ofertą firmy, a inna osobom, które np. dopiero rozpoczęły swoją działalność (restaurację, sklep, punkt usługowy etc.) i chcą się zareklamować np. wśród mieszkańców najbliższej okolicy.

Wybierając najlepszą dla siebie formę kolportażu ulotek reklamowych, warto rozważyć takie opcje, jak:

  • Kolportaż bezadresowy – dystrybucja materiałów reklamowych nieokreślonych dokładnym adresem odbiorcy. To wszelkie broszury, ulotki, foldery niezaadresowane do konkretnej osoby, które mogą być rozdawane klientom lub umieszczane w skrzynkach pocztowych bloków i domków jednorodzinnych.
  • Dystrybucja adresowa – to kolportaż ulotek i innych materiałów reklamowych do konkretnych odbiorców za pomocą metody door to door.
  • Kolportaż punktowy – pozostawanie ulotek reklamowych w ogólnodostępnych miejscach publicznych np. szkołach, urzędach miastach, ośrodkach zdrowia, aptekach, domach kultury itp. Bardzo dobrze sprawdzi się on szczególnie w dużych miastach, gdzie takie ośrodki są masowo odwiedzane przez klientów czy pacjentów np. w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Nowym Targu, Radomiu, Lublinie, Gdyni, Katowicach itp.

Forma kolportażu reklamowego ma duży wpływ na to, do jakich odbiorców dotrze reklama i jaki będzie jej ostateczny koszt.

 

kolportaż ulotek nowy targ

 

Na czym polega profesjonalne roznoszenie ulotek?

Profesjonalne roznoszenie ulotek to nie tylko samo wrzucenie ulotki do skrzynki pocztowej czy wręczenie jej przechodniom. Współpraca z operatorami pocztowymi często odbywa się wieloetapowo. Pierwszym z etapów jest właśnie określenie formy i rejonu dystrybucji. Następnie odbywa się druk materiałów reklamowych oraz kolportaż.

Roznosiciel ulotek przygotowuje dla klientów dokładne raporty z kolportażu, w których można znaleźć m.in. dokładny spis ulic i miejsc, gdzie ulotki zostały danego dnia dostarczone. Często raporty uzupełnia się o zdjęcia, na których wyraźnie widać, że ulotki zostały dostarczone do skrzynek pocztowych, a nie np. pozostawione na parapecie klatki schodowej, gdzie mało kto zwraca na nie uwagę.

 

Ile kosztuje roznoszenie ulotek w Nowym Targu?

Forma kolportażu wpływa również na koszt roznoszenia ulotek. Zdecydowanie najtańszą formą kolportażu jest dystrybucja bezadresowa, która pozwala szybko dotrzeć do bardzo dużych grup odbiorców. Koszt roznoszenie ulotek w Nowym Targu to zazwyczaj od kilku do kilkunastu groszy netto za ulotkę. W tym mieście kolportaż ulotek reklamowych sprawdzi się w niemal wszystkich dzielnicach (Nowe, Kowaniec, Witkówka, Równia Szaflarska, Oleksówki, Marchwiana Góra, Ibisor, Potok, Kubinkówka, Babiarzówka, Budzykówka, Kokoszków, Bereki, Buflak, Bór, Klikuszówka, Zadział, Gazdy, Szuflów, Robów).

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej