ulotki samorządowe

Kolportaż ulotek samorządowych

Chociaż kolportaż ulotek kojarzy się przede wszystkim z reklamą np. gazetki reklamowe sklepów – Biedronki, Lidla, Delikatesów Centrum, Kauflanda lub firm telekomunikacyjnych np. Orange Polska, Vectra, UPC, Netia, to nie są to jedyne przedsiębiorstwa, które korzystają z tej formy dotarcia do odbiorców. Ulotki są jedną z najskuteczniejszych metod dotarcia do odbiorców bez względu na ich miejsce zamieszkania czy wiek. Obecnie dużą popularnością cieszy się również kolportaż ulotek samorządowych. Co warto o nim wiedzieć? Odpowiedzi udzielają eksperci firmy Ulotki24, która kolportażem materiałów reklamowych zajmuje się już od ponad 10 lat.

 

Na czym polega kolportaż ulotek?

Kolportaż ulotek polega na dostarczaniu ich do odbiorców za pośrednictwem operatora pocztowego. Operator pocztowy jest to przedsiębiorca uprawniony do wykonywania działalności pocztowej na podstawie wpisu do rejestru operatorów pocztowych. Do najbardziej znanych obecnie operatorów pocztowych należy Poczta Polska i InPost. Taki status posiada również firma Ulotki24. W ramach kolportażu materiałów reklamowych wyróżniamy m.in.:

  • Kolportaż adresowy – ulotki i materiały reklamowe skierowane do konkretnego odbiorcy;
  • Dystrybucja punktowa – roznosiciel ulotek dostarcza je do wskazanych punktów na terenie danego rejonu dystrybucji np. szkół, urzędów, szpitali, ośrodków zdrowia, aptek, sklepów, domów kultury;
  • Kolportaż bezadresowy – dostarczanie niezaadresowanych do konkretnego odbiorcy materiałów reklamowych do skrzynek pocztowych w blokach i domkach, a także rozdawanie ich klientom i przechodniom przez hostessy.

Z dokonanego kolportażu klient otrzymuje dokładne raporty. Raport z kolportażu zawiera między innymi spis ulic i miejsc, do których ulotki zostały dostarczone wraz z dokumentacją fotograficzną. Dzięki temu możesz mieć pewność, gdzie i ile twoich ulotek trafiło.

 

referencje

 

Co to jest dystrybucja adresowa i bezadresowa ulotek?

Dystrybucja adresowa polega na dostarczeniu korespondencji konkretnemu odbiorcy. Taka korespondencja zaadresowana jest przy pomocy imienia i nazwiska. To nie tylko prywatne listy, ale także wszelkie materiały reklamowe wysyłane np. przez firmy usługowe do swoich klientów lub byłych klientów, zachęcające do ponownego skorzystania z usług lub zapoznania się z nową ofertą. W wyżej wymienionych sytuacjach zaleca się firmom kolportaż adresowy, ponieważ takie działania budzą w klientach większe zaufanie i pomagają w nawiązaniu długofalowej współpracy. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku kolportażu ulotek samorządowych.

 

Jakie są zalety dystrybucji bezadresowej w przypadku ulotek samorządowych?

Kolportaż ulotek samorządowych najczęściej polega na dostarczaniu ulotek informacyjnych do mieszkańców danego obszaru np. miasta, powiatu, województwa, czy też całego kraju. Z kolportażem ulotek informacyjnych można było się spotkać podczas pierwszych fal pandemii COVID 19. Obecnie coraz częściej do mieszkańców trafiają ulotki informacyjne związane z profilaktyką jodową. W takiej sytuacji zaleca się kolportaż bezadresowy. W jego ramach ulotki roznoszone są np. do skrzynek pocztowych w blokach lub domkach jednorodzinnych. Taka forma kolportażu wyróżnia się niską ceną oraz możliwością szybkiego dotarcia do dużej grupy odbiorców.

 

Jak przebiega kolportaż ulotek?

Współpraca z operatorem pocztowym przebiega w kilku etapach. Na początek należy ustalić podstawowe informacje związane m.in. z:

  • Rejonem dystrybucji;
  • Ilością ulotek do rozniesienia;
  • Ceną – zależna jest również od tego w jakim mieście świadczone są usługi np. Warszawa, Poznań, Szczecin, Łódź, Kraków, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Radom;
  • Czasem dystrybucji;

Następnie wykonuje się projekt i druk ulotek. W dalszej kolejności ulotki trafiają do roznosiciela ulotek, hostess, które zajmują się ich wydawaniem odbiorcom. Wydanie ulotek do punktów czy dostarczenie ich do skrzynek pocztowych w blokach dokumentuje się w specjalnych raportach.

 

 

ulotki wyborcze cennik

 

Na czym polega raport z kolportażu ulotek?

Raport z kolportażu ulotek zawiera dokładny spis miejsc, do których ulotki zostały dostarczone. Dzięki temu wiesz gdzie i w jakiej ilości trafiły twoje ulotki. Takie raporty uzupełnione są o dokumentację zdjęciową. Zyskujesz więc pewność, że np. w bloku zostały one dostarczone do indywidualnych skrzynek pocztowych mieszkańców. To również jedna z metod kontroli roznosiciela ulotek.

Powrót do bloga

Najnowsze

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej

Wydawanie ulotek do rąk

Zobacz więcej

Kto odpowiada za kolportaż ulotek?

Zobacz więcej