kolportaż pod szkołą

Kolportaż ulotek pod szkołami

Kolportaż ulotek pod szkołami

Na kolportaż ulotek pod szkołami zazwyczaj decydują się firmy, których bezpośrednimi klientami są dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Roznoszenie ulotek pod szkołami oraz pozostawianie ich w samych placówkach (np. na tablicach ogłoszeń) to bardzo dobry sposób na dotarcie zarówno do samych dzieci, jak i ich rodziców oraz opiekunów. Co trzeba zrobić, aby móc legalnie kolportować ulotki na terenie szkoły i pod szkołami? W jakich sytuacjach taka forma reklamy z pewnością się sprawdzi? Podpowiadamy!

 

Kto korzysta z kolportażu ulotek pod szkołami?

Na kolportaż ulotek pod szkołami bardzo często decydują się osoby, które świadczą korepetycje czy organizują dodatkowe zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. To popularna forma reklamy bezpośredniej m.in. dla szkół tańca, kółek sportowych, szkół muzycznych. Roznoszeniem ulotek pod szkołami zajmują się hostessy, które wręczają materiały reklamowe rodzicom i innym zainteresowanym nimi osobom.

 

Hostessa

Kiedy warto roznosić ulotki pod szkołami?

Roznoszenie ulotek pod szkołami można kontynuować przez cały rok szkolny. W niektórych okresach warto jednak zintensyfikować swoje działania marketingowe. Jest to początek i koniec roku szkolnego. W tych okresach rodzice bardzo często szukają dla dzieci dodatkowych zajęć lub wakacyjnych półkolonii, przez co skuteczność roznoszenia ulotek wzrasta. Z kolei osoby zajmują się udzielaniem korepetycji i zajęć dodatkowych np. z języka polskiego lub matematyki, powinny skupić swoje działania reklamowe w okresie poprzedzającym egzaminy ósmoklasisty oraz matury.

 

Kto zajmuje się roznoszeniem ulotek

Kolportażem materiałów reklamowych pod szkołami oraz na terenie szkół zajmują się profesjonalne firmy usługowe posiadające status operatora pocztowego, takie jak Ulotki24. Jest to działalność w pełni legalna, która wymaga wpisu firmy do rejestru operatorów pocztowych. Obecnie największą firmą posiadającą status operatora pocztowego jest Inpost. Rozdawanie ulotek na terenie samej szkoły wymaga dodatkowo zgody dyrektora takiej placówki. Ulotki24 zajmuje się uzyskaniem zgody w imieniu klienta.

 

Jaki jest koszt kolportażu ulotek pod szkołami?

Kolportaż ulotek pod szkołami to bezadresowa forma dostarczania materiałów reklamowych do rąk odbiorców. Firma kolportażowa Ulotki24 proponuje zawsze indywidualną wycenę roznoszenia ulotek pod szkołami. Koszt roznoszenia ulotek zależny jest między innymi od ilości materiałów reklamowych oraz ich wielkości (formatu). Znaczenie ma również miasto, na terenie którego odbywać się będzie dystrybucja. Obecnie oferujemy szeroki zakres kolportażu materiałów reklamowych na terenie wielu miast. Roznosimy ulotki głównie na terenie Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi, Gdyni, Szczecina, Gdańska i Tczewa.

 

hostessa

Roznoszenie ulotek pod szkołami – dlaczego warto?

Roznoszenie ulotek reklamowych pod szkołami to bardzo dobry sposób na budowanie wizerunku swojej marki i świadomości klientów odnośnie korzyści związanych ze skorzystaniem z oferty. Przy odpowiednio dobranej strategii marketingowej skuteczność roznoszenia ulotek jest naprawdę wysoka. Z kolportażu gazetek reklamowych, broszur czy katalogów na co dzień korzystają nawet najbardziej znane i uznane marki. To dla nich bardzo dobry sposób na dotarcie do odbiorców i zachęcenie byłych klientów do ponownego skorzystania z oferty.

Z bezadresowej formy kolportażu materiałów reklamowych korzystają także lokale gastronomiczne (np. Telepizza, KFC, Anadolu Kebab, McDonald), a nawet partie polityczne (PIS, PO) oraz organizacje społeczne. W okresie pandemii covid19 na terenie wielu miast kolportowane były ulotki informacyjne odnośnie profilaktyki i szczepień przeciwko covid19.

Ulotki reklamowe mają na celu przykuć uwagę odbiorców i przedstawić im zalety oferty. Muszą być profesjonalnie przygotowane i rozdystrybuowane. Warto jednak pamiętać, że roznoszeniem ulotek powinny zajmować się profesjonalni operatorzy pocztowi, którzy nadzorują pracę swoich kolporterów. W ten sposób klient zyskuje pewność, że jego materiały reklamowe trafiają w ręce potencjalnych odbiorców.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej