wydawanie ulotek hostessy (1)

Co to jest i jaką rolę odgrywają w nim hostessy?

Kolportaż materiałów reklamowych. Co to jest i jaką rolę odgrywają w nim hostessy?

Na kolportaż materiałów reklamowych decydują się dzisiaj nawet najbardziej znane i uznane marki. Z pewnością nie raz znalazłeś w swojej skrzynce pocztowej ulotki, broszury, katalogi, czy gazetki reklamowe Kauflandu, Stokrotki, UPC, Netii lub Orange. Sklepy wielko powierzchniowe, dostawcy internetu i lokale gastronomiczne (np. Telepizza, Dominos Pizza) to marki, które najczęściej decydują się na taką formę marketingu bezpośredniego. W ten sposób docierają do wielu potencjalnych klientów. W wielu przypadkach najlepszym sposobem dotarcia do odbiorcy jest właśnie kolportaż materiałów reklamowych. Co to jest i jaką rolę odgrywają w nim hostessy?

 

Kolportaż materiałów reklamowych – na czym polega?

Kolportaż materiałów reklamowych to dystrybuowanie papierowych reklam do skrzynek pocztowych lub bezpośrednio do rąk odbiorców na określonym rejonie dystrybucji. Jest to jedna z najpopularniejszych form marketingu bezpośredniego. Tak naprawdę nie posiada ona ograniczeń, jeśli chodzi o grupy docelowe, do których można z jej pomocą dotrzeć. Roznoszenie ulotek i dystrybucja pozostałych materiałów reklamowych bardzo dobrze sprawdza się zarówno na terenach wiejskich, jak i w miastach np. w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie itp.

 

Jakie są rodzaje kolportażu materiałów reklamowych?

Dostarczaniem materiałów reklamowych zajmują się profesjonalne firmy usługowe posiadające status operatora pocztowego, takie jak Ulotki24 czy Inpost. Istnieje kilka form kolportażu reklam wśród odbiorców. To, która z nich będzie najlepsza, zależy w głównej mierze od celów przyjętej strategii marketingowej przez firmę, rejonu dystrybucji oraz ilości materiałów do rozniesienia (co ma wpływ również na cenę za wykonanie takiej akcji promocyjnej). Firma kolportażowa Ulotki24 proponuje swoim klientom różnorodne formy kolportażu dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji marki.

 

 

wydawanie ulotek hostessy (2)

Agencja Hostess Warszawa

Wydawanie ulotek do rąk przechodniów – roznoszenie ulotek

Wydawanie ulotek do rąk przechodniów to forma kolportażu materiałów reklamowych, z którą bardzo często można spotkać się w dużych miastach. Hostessy często ubrane w odpowiednie tematyczne stroje rozdają ulotki przechodniom na ulicy bądź podczas targów, festynów i innych wydarzeń z udziałem marki. To najlepszy sposób na dotarcie do klienta. Jaką rolę odgrywają w nim hostessy?

Wydawałoby się, że każdy może rozdawać ulotki. Taka praca polecana jest szczególnie uczniom i studentom, którzy chcą sobie dorobić podczas wakacji czy w weekendy. Wbrew pozorom jednak nie każdy nadaje się do tej pracy. Hostessy są promotorkami marki i odgrywają kluczową rolę przy roznoszeniu ulotek. Powinny być uśmiechnięte, nawiązywać kontakt wzrokowy z odbiorcą i nawiązywać z nim relację. Samo podanie ulotki do ręki do nie wszystko. Osoba skryta, która boi się podchodzić do ludzi i ich zagadywać, nie będzie dobrym promotorem marki.

 

Kolportaż ulotek bezadresowy

Kolportaż bezadresowy to jedna z form kolportażu reklam bardzo często wykorzystywana przez sklepy, które próbują dotrzeć do konsumentów ze swoją ofertą promocyjną. Polega on na dostarczaniu materiałów reklamowych np. gazetek promocyjnych, katalogów do skrzynek pocztowych w blokach oraz domkach jednorodzinnych. Przesyłki nie są zaadresowane do konkretnego odbiorcy (wszystkie są takie same). Dystrybucja bezadresowa materiałów reklamowych bardzo dobrze sprawdza się w przypadku, gdy firma posiada dużą grupę odbiorców. W taki sposób można z łatwością dotrzeć do wielu osób. Świetnie zdają sobie z tego sprawę partie polityczne np. PIS, PO, które stosują tę formę reklamy podczas kampanii wyborczych.

 

Kolportaż adresowy

Kolportaż adresowy odpowiada za najskuteczniejszą dystrybucję materiałów reklamowych dla firm, które chcą dotrzeć do swoich klientów i zachęcić ich do ponownego skorzystania z oferty. Polega on na roznoszeniu ulotek zaadresowanych do konkretnego odbiorcy z bazy danych klienta. To świetny sposób na budowanie wizerunku. Z wielu badań wynika, że jest to lepszy sposób na dotarcie do świadomości klienta, aniżeli bezadresowa forma reklamy.

 

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej