kolportaż ulotek

Co to jest gazetka reklamowa? Kolportaż od podstaw

Co to jest gazetka reklamowa?

Kolportaż ulotek w 2022 roku to usługi reklamowe realizowane w przestrzeni publicznej. Dużą popularność zyskują internetowe formy marketingu, takie jak posty sponsorowane lub reklamy na portalach społecznościowych. Jednak to nie znaczy, że tradycyjne formy reklamy odchodzą do lamusa. Wręcz przeciwnie, w niektórych branżach wciąż są one optymalną formą dotarcia do klienta – stosunkowo najszybszą i najtańszą. Wśród nich dużą popularnością cieszy się kolportaż materiałów reklamowych. Co to jest gazetka reklamowa? Sprawdź, co warto wiedzieć na jej temat ulotek reklamowych.

Co warto wiedzieć o kolportażu gazetki?

Według badań Open Research „Shoppers’ Perspective 2016”, aż 69% konsumentów deklaruje, że przeglądanie ofert w gazetkach reklamowych zachęca ich do zakupów. Dystrybucja materiałów reklamowych jest w związku z tym kluczowym czynnikiem wyboru oferty. Choćby z tego powodu warto zainwestować w tę formę marketingu. Szczególnie jeśli celujesz w grupę docelową 60+. W tej grupie wiekowej bowiem reklama internetowa staje się coraz mniej opłacalna.

Całkowity roczny nakład gazetek reklamowych przekracza 6 miliardów egzemplarzy. Najczęściej korzystają z nich sieci hipermarketów i sklepów wielko powierzchniowych, np. Auchan, Kaufland, Stokrotka, Biedronka, Delikatesy Centrum, Lidl, Piotr i Paweł, Lewiatan, Dino. Gazetki reklamowe mogą jednak sprawdzać się również w innych branżach np. telekomunikacyjnej lub beauty. Wszędzie tam, gdzie konsument może mieć do czynienia z promocją. Kolportaż ulotek Suwałki, Augustów, Białystok to tylko przykład miast, w których roznoszenie druków bezadresowych zyskuje na popularności.

 

 

kolportaż ulotek reklamowych

 

 

Jak wygląda dobrze przygotowana gazetka reklamowa?

Gazetka reklamowa, a szerzej – kolportaż materiałów – zazwyczaj liczy od kilku do kilkudziesięciu stron. Jak odpowiednio przygotować gazetkę reklamową? Aby przekaz zawarty w gazetce był przystępny i trafił do konsumenta, w pierwszej kolejności warto zadbać o szatę graficzną. Grafik kolportażu ulotek można znaleźć w internecie wiele. To są inspiracje, które warto wykorzystać przy projektowaniu ulotki reklamowej. Artykuły, które reklamujesz, powinny być pokazane w sposób wyraźny i przyciągający uwagę. Warto tutaj zatrudnić speca od fotografii produktowej. Ilość treści powinna być ograniczona. W tym przypadku im mniej tym lepiej. Lepiej skupić się na konkretnym przekazie reklamowym. Stąd obecne w wielu gazetkach frazy tj., „2 w cenie 1”; „wielka wyprzedaż artykułów szkolnych” etc. Niezbędne jest przy tym call to action, czyli wezwanie do akcji. Kolportaż druków bezadresowych kosztuje relatywnie niewiele. Profesjonalny kolportaż ulotek zaczyna się od ceny 6 groszy netto za sztukę.

W gazetce warto również umieścić podstawowe informacje związane z godzinami otwarcia sklepu, czy możliwości skorzystania z dodatkowych usług np. sprzedaż ratalna w przypadku sklepów z AGD i RTV. Oprócz tego dochodzą jeszcze wszelkie sprawy techniczne. Wśród nich warto wspomnieć, chociażby o: formacie gazetki, jakości papieru itp. Ma to niebagatelny wpływ na przyciągnięcie uwagi odbiorców. Kolportaż ulotek reklamowych przydaje się wszędzie tam, gdzie grupą docelową są konsumenci. Dystrybucja ulotek przyciąga zainteresowanie. Rozdawanie ulotek wpływa na budowanie świadomości marki: ludzie widzą, że firma komunikuje swoją ofertę. Przez co nabierają większego zaufania do niej. Chociażby przez to, że druki bezadresowe zawierają szczegółową ofertę cenową.

 

Jak dotrzeć z gazetką reklamową do odbiorców?

Przygotowaną gazetkę reklamową, należy rozdystrybuować wśród konsumentów. I to jest właśnie najważniejszy element związany z każdą formą marketingową. Nawet najlepiej przygotowana gazetka nie spełni swojej roli, jeśli nie trafi w ręce potencjalnych klientów. Jak dotrzeć z gazetką reklamową do odbiorców? Najlepiej skorzystać z firm usługowych posiadających status operatora pocztowego, które zajmują się dystrybucją i kolportażem tego typu materiałów reklamowych. Największym operatorem pocztowym obecnie jest firma InPost znana najbardziej ze swojej sieci paczkomatów. Takimi usługami zajmuje się również firma Ulotki 24. Skuteczność ulotek reklamowych jest duża, o ile prawidłowo zostanie określona grupa docelowa. Kolportaż materiałów reklamowych powinien być kontrolowany przez zewnętrzną firmą audytorską. Na przykład realizując kolportaż ulotek Grajewo, warto znaleźć firmę do kontroli kolportażu z innego miasta. Kolportaż bezadresowy jest prosty w kontroli. Wyznaczy sprawdzić czy skrzynki pocztowe w rejonie usługi zawierają druki bezadresowe. Formą kolportażu materiałów reklamowych można również zniechęcić potencjalnych klientów. Dlatego warto zadbać o rzetelnego wykonawcę usługi. Dystrybucja ulotek reklamowych powinna zostać przeprowadzona na drodze przetargu. Rozdawanie ulotek nie powinno nigdy skutkować negatywnymi opiniami w sieci. Dlatego wybór firmy od kolportażu materiałów reklamowych powinno być poparte szczegółową analizą, np. referencji.

 

kolportaż

 

Jak wygląda realizacja kolportażu ulotek?

Firma Ulotki24 już od wielu lat zajmuje się kolportażem materiałów reklamowych dla wielu klientów w różnych miastach. Są to większe i mniejsze miasta znajdujące się na terenie całej Polski, m.in.: Warszawa, Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Poznań, Bydgoszcz, Lublin. Cennik kolportażu materiałów reklamowych zależy między innymi od wielkości miasta, w której dystrybuowane są gazetki reklamowe lub ulotki, a także od rodzaju dystrybucji. Ulotki24 oferuje między innymi:

  • Kolportaż bezadresowy – polega on na dostarczaniu materiałów reklamowych do skrzynek pocztowych w blokach oraz domkach jednorodzinnych. Świetnie sprawdza się on w przypadku gazetek reklamowych, ponieważ pozwala dotrzeć do dużego grona odbiorców.
  • Kolportaż adresowy – materiały reklamowe umieszczane są w skrzynkach pocztowych odbiorców znajdujących się w bazie danych klienta. Takie ulotki są zaadresowane do konkretnych osób.
  • Wydawanie ulotek do rąk przechodniów przez hostessy i promotorki marki – bardzo dobrze sprawdza się w dużych miastach. Często wykorzystywany sposób docierania do odbiorców przez partie polityczne np. PIS, PO w trakcie trwania kampanii wyborczych. Kolportaż materiałów wyborczych nie różni się niczym od kolportażu druków bezadresowych. Wszystkie te materiały reklamowe trafiają do skrzynek pocztowych w wyznaczonym rejonie. Dystrybucja materiałów drukowanych partii politycznych w związku z powyższym nie stanowi żadnego problemu dla operatora pocztowego. Usługa kolportażu ulotek wykonana jest na wysokim poziomie.

Roznoszeniem ulotek zajmuje się kolporter, którego praca jest nadzorowana przez koordynatora kolportażu. Klient zawsze dostaje raport z dystrybucji, dzięki któremu ma pewność, że gazetki reklamowe trafiły w ręce odbiorców.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej