kolportaż punktowy

Co to jest kolportaż punktowy?

Co to jest kolportaż punktowy?

Jak szybko i tanio dotrzeć do konsumenta? Jednym z niesłabnących na popularności sposobów jest roznoszenie ulotek. To tania i prosta metoda marketingu bezpośredniego, z której korzystają zarówno największe marki, jak i niewielkie przedsiębiorstwa, firmy, którym zależy na dotarciu do konkretnie sprecyzowanej grupy odbiorców. W zależności od celów przyjętej kampanii reklamowej można zdecydować się m.in. na kolportaż bezadresowy, adresowy lub punktowy. W tym artykule odpowiadamy na pytania i poruszamy wszelkie kwestie związane z kolportażem punktowym. Co to jest kolportaż punktowy? Czytaj dalej i przekonaj się sam!

 

Jak wygląda kolportaż punktowy?

Kolportaż punktowy to sposób roznoszenia ulotek polegający na dostarczaniu ulotek i wszelkich innych materiałów reklamowych (broszur, katalogów, gazetek promocyjnych) bezpośrednio do danego klienta. Przy kolportażu punktowym szczególnie sprawdzają się specjalnie przygotowane materiały reklamowe np. w formie zaproszeń do nowo otwartego lokalu gastronomicznego lub firmy usługowej. Z tej formy reklamy często korzystają nawet znane i renomowane firmy, jak KFC, McDonald, Telepizza, Netia, UPC, Orange, Play. To dobra forma reklamy aktualnej oferty czy promocji.

 

kolportaż punktowy do firm

Jaki jest rejon dystrybucji przy kolportażu punktowym?

Przy punkowej dystrybucji materiałów reklamowych najważniejsze jest odpowiednie określenie rejonu dystrybucji. Jest to obszar, na terenie którego kolporter wydaje ulotki przechodniom lub pozostawia je w skrzynkach pocztowych. Często rejonem dystrybucji może być np. konkretna dzielnica w dużym mieście – Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Lublinie, Wrocławiu, Szczecinie.

Punktowa dystrybucja ulotek może odbywać się także np. na konkretnej ulicy, gdzie znajduje się lokal, do którego zaprasza ulotka. Takie ulotki są wtedy rozdawane przez hostessy na ulicach. W niektórych przypadkach kolportaż punktowy może dotyczyć np. tylko bloków w danym mieście, z pominięciem zabudować jednorodzinnych. Taka forma roznoszenia ulotek jest również nazywana kolportażem selektywnym. Mogą się na nią decydować np. dostawcy internetu, którzy zaczynają świadczyć swoje usługi w konkretnym budynku.

 

Dlaczego warto zdecydować się na kolportaż punktowy?

Jaka jest przewaga kolportażu punktowego nad innymi formami dystrybucji ulotek np. kolportażem bezadresowym? Przede wszystkim pozwala dotrzeć do sprecyzowanej grupy odbiorców. O ile kolportaż bezadresowy sprawdza się w przypadku organizacji i partii politycznych (np. PIS, PO, Nowoczesna, Lewica Razem, Koalicja Obywatelska), o tyle kolportaż punktowy rekomendowany jest firmom i lokalom usługowym działającym na wąskim, ściśle określonym terenie.

W przypadku kolportażu bezadresowego z łatwością można bowiem dotrzeć do dużej, ale bliżej niesprecyzowanej grupy odbiorców np. wszystkich mieszkańców bloku w danej dzielnicy. Z kolei kolportaż punktowy pozwala na lepsze rozeznanie tego, do kogo trafia ulotka. Przykładowo w przypadku ulotek parku trampolin dla dzieci, ulotki powinny w pierwszej kolejności trafiać do osób z dziećmi. W ten sposób możesz nie tylko promować aktualną ofertę, ale także pozytywnie wpływasz na budowanie wizerunku i zapamiętanie marki w oczach przechodniów.

 

Kto zajmuje się punktowym kolportażem ulotek?

Punktowy kolportaż ulotek to w pełni legalna forma reklamy, którą zajmują się firmy usługowe posiadające status operatora pocztowego. Największym obecnie operatorem pocztowym jest firma Inpost. Status ten posiada również firma Ulotki24, która świadczy usługi związane z roznoszeniem i rozdawaniem ulotek już od przeszło 10 lat! Lata doświadczenia zaprocentowały wieloma zadowolonymi klientami, którzy decydują się między innymi na skorzystanie z usług tj.:

  • Kolportaż punktowy;
  • Kolportaż bezadresowy i adresowy;
  • Roznoszenie ulotek do szkół;
  • Dystrybucja ulotek po instytucjach.

Praca osób roznoszących ulotki jest kontrolowana przez koordynatorów kolportażu. Klienci otrzymują dokładny raport. W ten sposób mogą mieć pewność, że ich materiały reklamowe trafiły w ręce odpowiednich osób.

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej