dystrybucja adresowa

Co to jest dystrybucja adresowa?

Co to jest dystrybucja adresowa?

Przedsiębiorcy i pracownicy firm marketingowych prześcigają się w tworzeniu i wdrażaniu nowoczesnych form marketingowych. Szczególnie dobrze widać to w internecie, gdy co i rusz możesz spotkać się z nowoczesną formą reklamy, która ma w subtelny i nienachlany sposób przekonać odbiorcę do skorzystania z oferty. Jednakże także poza siecią marketing ma się bardzo dobrze. Nowoczesne bilbordy, migające neony świetlne – reklamy rzucają nam się w oczy na każdym kroku i nie da się ich nie zauważyć. Czy w takiej sytuacji dystrybucja ulotek przynosi jeszcze realne zyski? Dystrybucja adresowa ulotek to jedna z najstarszych i wciąż stosowanych metod marketingowych.

 

 

dystrybucja adresowa ulotek

Na czym polega dystrybucja adresowa ulotek?

Co to jest dystrybucja adresowa? Mówiąc potocznie, jest to praca polegająca na roznoszeniu ulotek przez operatora pocztowego do konkretnych skrzynek pocztowych odbiorców. Ta forma marketingu bezpośrednio świetnie sprawdza się w przypadku wszelkich akcji promocyjnych. W ten sposób można dystrybuować ulotki, katalogi, gazetki reklamowe, broszury i wiele innych form reklamowych.

Materiały reklamowe są dostarczane do odbiorców w formie przesyłki adresowanej bezpośrednio do indywidualnego klienta, firmy czy instytucji. W ten sposób można z łatwością dotrzeć do konkretnie sprecyzowanej grupy docelowej.  Zwiększa to skuteczność danej akcji reklamowej. Adresowa dystrybucja ulotek sprawdza się m.in. wtedy, gdy chcesz dotrzeć ze swoją akcję np. do odbiorców, których masz już w swojej bazie i wiesz, że znają oni twoją markę.

 

Kto najczęściej korzysta z adresowej dystrybucji ulotek?

Zapewne zastanawiasz się, czy w 2022 roku, w dobie marketingu internetowego, roznoszenie ulotek pod wskazany adres ma jeszcze sens? Jak się okazuje, nie warto zaniedbywać tej formy dotarcia do klienta. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB, aż 75% ankietowanych zdecydowało się na skorzystanie z oferty po zapoznaniu się z wydrukowanym materiałem promocyjnym, czyli np. z ulotką. Kto najczęściej korzysta z adresowej dystrybucji ulotek i innych materiałów reklamowych?

Na adresowy kolportaż ulotek najczęściej decydują się sklepy i punkty usługowe, którym zależy na dotarciu do lokalnej społeczności. Z pewnością nie raz znalazłeś w swojej skrzynce pocztowej ulotki i gazetki reklamowe np. Selgrosu, Kauflandu, Stokrotki, UPC, Vectry, Orange, czy też lokalnych salonów fryzjerskich, kosmetycznych i innych zakładów usługowych. Przed wszelkimi wyborami nie sposób nie znaleźć w swojej skrzynce także ulotek kandydatów wszelkich partii politycznych. W tym tych największych, jak PO, PIS, PSL, SLD etc.

 

Dystrybucja adresowa materiałów reklamowych – od czego zacząć?

Chciałbyś zdecydować się na tę formę marketingu bezpośrednio w swojej firmie? Zastanawiasz się od czego zacząć kolportaż ulotek? Przede wszystkim musisz wybrać operatora pocztowego, który zajmie się na zlecenie twojej firmy wydawaniem ulotek. Ulotki24 posiadają status operatora pocztowego i świadczą swoje usługi na terenie wielu polskich miast m.in.:

  • Warszawy;
  • Katowic;
  • Wrocławia;
  • Szczecina;
  • Gdańska;
  • Gdyni;
  • Łodzi;
  • Krakowa;
  • Poznania;
  • Bydgoszczy;

A także wielu innych mniejszych i większych miast. Dysponujemy danymi statystycznymi, odnośnie ilości skrzynek pocztowych w danych miastach, dzięki czemu jesteśmy w stanie doradzić także, jaką ilość materiałów reklamowych warto przygotować itp.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej