dystrybucja ulotek reklamowych

Co to jest druk materiałów reklamowych?

Co to jest druk materiałów reklamowych?

Chociaż marketing internetowy zyskuje coraz większe grono odbiorców i coraz więcej osób wykorzystuje go do promocji swojej marki, nie oznacza to, że tradycyjne formy reklamy odchodzą do lamusa. Przeciwnie. Wszelkie formy kolportażu ulotek i dystrybucji gazetek promocyjnych, broszur, katalogów i wizytówek, cieszą się niesłabnącą popularnością. Na co dzień wykorzystują go nawet znane i uznane marki tj. Media Markt, Empik, Hebe, Rossman. Z kolei w okresie poprzedzającym wybory z dystrybucji i druku materiałów reklamowych korzystają przedstawiciele partii politycznych np. PIS czy SLD. Co to jest druk materiałów reklamowych? Na co warto zwrócić przy nim uwagę? Odpowiadamy w tym artykule!

 

dystrybucja ulotek

 

Druk materiałów reklamowych w praktyce

Druk materiałów reklamowych to usługa polegająca na przygotowaniu i masowym wydrukowaniu materiałów reklamowych, które następnie (na etapie dystrybucji) mają trafić w ręce odbiorców. Materiały reklamowe to zbiór produktów marketingowych, których zadaniem jest popularyzacja i budowanie wizerunku danej marki i/lub jej usług, oferty czy akcji promocyjnych. Kolportaż ulotek i dystrybucja adresowa i bezadresowa materiałów reklamowych to forma marketingu bezpośredniego wykorzystywana w wielu miastach i miasteczkach w Polsce.

 

Na co zwrócić uwagę przy druku materiałów reklamowych?

Jeśli zdecydujesz się na promocję swojej marki poprzez kolportaż materiałów reklamowych, powinieneś szczególną uwagę przyłożyć do ich druku. Bez względu na to, czy wybierasz tradycyjne ulotki, gazetki, katalogi czy większe formatowo broszury, niezwykle istotna jest jakość druku. Niezbędny jest odpowiedni projekt graficzny oraz wydrukowanie materiałów na wysokiej jakości papierze.

Wszelkie materiały reklamowe powinny nie tylko zawierać niezbędne informacje na temat firmy i jej oferty, ale także muszą być estetycznie wykonane. Estetycznie wykonana i wydrukowana ulotka z pewnością przyciągnie uwagę większej ilości odbiorców. Stwarza to wrażenie rzetelnej i profesjonalnej firmy, która przykłada wagę do szczegółów, co z pewnością ma swoje odzwierciedlenie również w oferowanych usługach/produktach.

 

ulotka

Druk materiałów reklamowych – co dalej?

Jak dystrybuować materiały reklamowe? Co zrobić z ulotkami? Jeśli zależy ci na tym, aby dotrzeć do dużego grona odbiorców i promować wizerunek swojej marki, zleć kolportaż ulotek profesjonalnym firmom posiadającym status operatora pocztowego np. Ulotki24. Co dzięki temu zyskujesz?

 

Zalety dystrybucji materiałów reklamowych

Ulotki24 oferuje usługi roznoszenia ulotek oraz kolportażu bezadresowego i adresowego na terenie wielu miast. W tym m.in. w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Katowicach, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Bydgoszczy. Ofertę i cennik związany z kolportażem ulotek dopasowujemy to indywidualnej sytuacji firmy. Bierzemy pod uwagę m.in. rejon dystrybucji, ilość materiałów reklamowych oraz rodzaj kolportażu (np. kolportaż na klamkę, roznoszenie ulotek do instytucji, kolportaż adresowy itp.).

Przeprowadzamy także kontrole jakości dystrybucji i sprawdzamy, czy nasi pracownicy wywiązują się z powierzonych im zadań. Dla klientów przygotowujemy szczegółowe raporty, dzięki czemu mogą mieć pewność, że ich materiały reklamowe trafiły w ręce potencjalnych klientów. Pomagamy także w określeniu najlepszego rodzaju dystrybucji ulotek np. kolportaż punktowy, kolportaż bezadresowy, czy roznoszenie ulotek przez hostessy podczas tragów i promocji. Dzięki temu jesteś w stanie dotrzeć ze swoją reklamą do ściśle określonego grona odbiorców. Ułatwia to budowanie wizerunku twojej marki, zapamiętanie jej, a także zapoznanie się z aktualną ofertą. Roznoszenie ulotek to rekomendowana przez specjalistów od marketingu forma dystrybucji materiałów reklamowych.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej