roznoszenie ulotek pod szkołamii

Roznoszenie ulotek pod szkołami – ile kosztuje ?

Roznoszenie ulotek pod szkołami

Roznoszenie ulotek pod szkołami prowadzone jest na terenie całej Polski. Ulotki wydawane są do rąk przechodni (rodziców, uczniów, nauczycieli) w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Przeważnie jest to 1 Września. Roznoszenie ulotek pod szkołami ma na celu zwiększyć szanse sprzedażowe: pozyskać uczniów na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Roznoszenie ulotek odbywa się w czasie trwania rozpoczęcia roku szkolnego. Zazwyczaj jest to przedział 08:00-12:00. Czyli około 1 godziny przed inauguracją roku szkolnego (zazwyczaj sporo uczniów i rodziców zbiera się przed placówką szkoły) oraz mniej więcej 1-2 godziny po zakończeniu roku szkolnego (sporo rodziców i uczniów zostaje omówić kwestie organizacyjne z wychowawcą klasy).

Roznoszenie ulotek pod szkołami z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Do grona stałych klientów należą firmy z branży: lekcje gry na gitarze; lekcje programowania; kursy tańca; lekcje śpiewu; karate; nauka języków obcych; balet; piłka nożna; siatkówka; lekcje gry w szachy; lekcje gry na pianinie. I wiele innych. Uczniowie i rodzice to idealna grupa docelowa.

 

 

Ile trwa roznoszenie ulotek pod szkołami?

Roznoszenie ulotek pod szkołami trwa kilka godzin. Czynność realizowana jest w dniu inauguracji roku szkolnego, tj. 1.09. Pod jedną placówką szkolną wydawanych jest od 250 do 500 sztuk ulotek. Taka ilość określa przedział ilości uczniów w danej placówce szkolnej. W przypadku większych szkół niezbędne jest określenie liczby uczniów. Następnie druk ulotek.

Roznoszenie ulotek pod szkołami może być prowadzone podczas „wywiadówek”. W dniu „wywiadówki” rodzice stawiają się w szkole. To idealny moment na kolportaż materiałów reklamowych do rąk.

 

roznoszenie ulotek pod szkołami

 

Skuteczność roznoszenia ulotek pod szkołami?

Skuteczność roznoszenia ulotek pod szkołami mierzy się poprzez określenie ilości pozyskanych klientów; ilości telefonów; wejść na firmową stronę internetową. Mimo to, kluczowych miernikiem efektywności jest ocena czy koszt roznoszenia ulotek jest mniejszy od uzyskanych przychodów. Im większa różnica tym lepsza ocena skuteczności kampanii ulotkowej pod szkołami.

 

 

Zgoda na roznoszenie ulotek pod szkołami ?

Roznoszenie ulotek pod szkołami realizowane jest przed wejściem na teren placówki edukacyjnej. Zgodnie z prawem kolportaż ulotek nie jest realizowany na terenie szkoły. W związku z tym nie jest wymagana zgoda dyrektora szkoły. Natomiast wydawanie ulotek na terenie szkoły wymaga zgody przedstawicieli placówki. Należy o to zadbać na kilka dni przed planowanym startem roznoszenia ulotek.

Powrót do bloga

Najnowsze

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej

Wydawanie ulotek do rąk

Zobacz więcej

Kto odpowiada za kolportaż ulotek?

Zobacz więcej