plakatowanie

Plakatowanie Warszawa – kampanie plakatowe

Plakatowanie Warszawa

Plakatowanie polega na rozwieszeniu materiałów informacyjnych, reklamowych w przestrzeni miejskiej. Na przykład w Warszawie. Plakaty reklamowe przyczepiane są do słupów ogłoszeniowych, tablic, wiat przystanków i gablot w blokach. Plakatowanie realizowane jest na druku nieprzemakalnym. Jest to kluczowe, ponieważ zazwyczaj plakaty wiszą w przestrzeni miejskiej i są narażone na zmienne warunki atmosferyczne, np. deszcz, opady śniegu, grad. Firmy zlecające plakatowanie przeważnie muszą określić:

  • jak należy dostarczyć plakaty do rozwieszenia na słupach ogłoszeniowych w Bartoszycach (kurier, poczta?);
  • jaki jest okres ekspozycji na słupach;
  • ile plakatów należy dostarczyć;
  • jaki jest cennik odnośnie plakatów wielkości A3 oraz A2.

 

Kolejnym krokiem jest wytypowanie rejonów rozwieszenia plakatów. Miasta takie jak: Warszawa, Katowice, Szczecin, Kraków, Gdynia, Gdańsk, Sopot, Kraków, Zabrze, Bytom, Sosnowiec, Kędzierzyn-Koźle, Toruń, Zamość, Piła, Opole, Przemyśl, Rzeszów, Sanok, Radom, Kalisz, Suwałki, Inowrocław, Wrocław, Radomsko, Otwock, Łódź, Skierniewice, Kołobrzeg, Mielec posiadają uchwały regulujące plakatowanie. Oznacza to, że w wyżej wymienionych miastach plakatowanie może zostać przeprowadzone w określonych miejscach. Lista punktów plakatowania dostępna jest na stronie internetowej danego miasta. Dane dotyczące miejsc plakatowania posiadają firmy zajmujące się plakatowaniem.

 

 

plakatowanie

 

 

Ile kosztuje plakatowanie ?

Cena za plakatowanie uzależniona jest od ilości sztuk plakatów; miasta (rejonu rozklejenia plakatów); Czas emisji plakatów nie ma tutaj większego znaczenia. Plakaty rozwieszone są w miejscach publicznych, zazwyczaj darmowych. Dlatego wpływ na czas ekspozycji plakatów jest ograniczony. Zawsze inna firma może przykryć rozwieszony plakat swoim materiałem promocyjnym. Na to firmy ulotkowe nie mają wpływu.

Koszt plakatowania to zazwyczaj 2 zł netto za rozwieszenie jednego plakatu. Wskazana stawka dotyczy plakatów do wielkości A2 lub B2. Cena 2 zł netto dotyczy również minimalnego nakładu. Należy zlecić do rozwieszenia minimum 100 sztuk plakatów w jednym mieście. Przy większej liczbie miast i ilości plakatów cena 2 zł netto podlega negocjacji. Firmy decydujące się na cykliczną realizację usługi są w stanie uzyskać większe rabaty i zniżki.

 

 

Ile czasu trwa plakatowanie ?

Czas realizacji usługi plakatowania, czyli fizycznego rozklejenia plakatów to od 2 do 5 dni roboczych. Czas trwania plakatowanie powinien zostać uzgodniony w umowie podpisanej pomiędzy klientem, a firmą ulotkową. Z danych firmy Ulotki24 wynika, że większość zleceń plakatowania realizowanych jest w ciągu 3 dni. Dłuższy czas realizacji wynika przeważnie z dodatkowych procesów logistycznych: odbiór plakatów z siedziby klienta. Następnie wysyłka plakatów kurierem do miasta, w którym usługa ma zostać zrealizowana. Firmy kurierskie DPD, DHL, Inpost, GLS czy UPS są w stanie dostarczyć przesyłkę z plakatami następnego dnia roboczego.

 

 

Skuteczność plakatowania ?

Skuteczność plakatowania mierzona jest natężeniem ruchu w danym punkcie miasta. Jeżeli na skrzyżowaniu ulic X, znajduje się słup ogłoszeniowy, to firmy ulotkowe są w stanie przedstawić dane dotyczące natężenia ruchu w tej okolicy. Oznacza to ilość osób, która przeciętnego dnia mija daną lokalizacje, np. 3000 osób. Posiadając dane o natężeniu ruchu można oszacować ile osób potencjalnie zapoznało się z plakatem reklamowym, np. 10 000 osób w ciągu 7 dni. Skuteczność plakatowania można mierzyć poprzez ilość połączeń wykonanych przez konsumentów.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej