roznoszenie ulotek opole

Roznoszenie ulotek Opole

Roznoszenie ulotek Opole

Roznoszenie ulotek w Opolu to popularna forma reklamy wśród firm z branży usługowej, gastronomicznej, budowlanej i rekreacyjnej. Wynika to przede wszystkim z niskich kosztów dotarcia do potencjalnego klienta. Koszt roznoszenia ulotek do skrzynek pocztowych to 7 groszy netto przy zabudowie wielorodzinnej; 10 groszy netto przy zabudowie jednorodzinnej.

Roznoszenie ulotek w Opolu prowadzone jest w następujących dzielnicach:

 • Bierkowice
 • Nowa Wieś Królewska
 • Gosławice
 • Grudzice
 • Zakrzów
 • Groszowice
 • Grotowice
 • Szczepanowice-Wójtowa Wieś
 • Wróblin
 • Półwieś
 • Pasieka – Przedmieście Odrzańskie
 • Śródmieście
 • Zaodrze
 • Chabry
 • Malina
 • Osiedle Malinka
 • Kolonia Gosławicka
 • Armii Krajowej

Opole, stanowiące zarazem gminę miejską liczy według danych Głównego Urzędu Statystycznego 55 754 sztuk skrzynek pocztowych. Natomiast powiat opolski (bez miasta Opole) liczy 39 263 sztuk skrzynek pocztowych. Natomiast całe województwo opolskie na stan 2022 posiada 354 830 sztuk skrzynek pocztowych należących do gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Usługi pocztowe na terenie Opola i miast przylegających realizowane są przez firmy roznoszące ulotki. Do takich firm zaliczy się przedsiębiorstwo Ulotki24. Ulotki24 to również operator pocztowy, czyli firma posiadająca państwowe uprawnienia do świadczenia usług pocztowych (kolportaż, plakatowanie, roznoszenie listów) na terenie całej Polski.

Skuteczne roznoszenie ulotek w Opolu należy poprzedzić analizą grupy docelowej. Określić w jakich dzielnicach lub osiedlach mieszkają osoby będące potencjalnymi klientami. Następnie należy określić ilość sztuk ulotek do wydania. W przypadku wielu firm naturalnym rejonem kolportażu jest promień 3-4 kilometrów od siedziby firmy. Wynika to z faktu, że każda firma ma konkurencję. Zazwyczaj potencjalny klient skorzysta z usług tej, do której ma najbliżej. Dlatego przebycie pieszej trasy w 10-15 minut jest naturalne. Dłuższe dystanse wiążą się z przejazdem samochodem lub komunikacją miejską. Wtedy bliskość siedziby firmy nie ma znaczenia. Liczą się inne czynniki: konkurencyjna cena; większy asortyment sprzedaży; lepsza jakość obsługi klienta. Dlatego planując roznoszenie ulotek należy przede wszystkim skupić się na tym, aby zapewnić potencjalnemu klientowi wygodny sposób zamówienia usługi lub towaru. Bliskość punktu sprzedaży jest niewątpliwie wielką zaletą.

 

 

roznoszenie ulotek opole

 

 

Roznoszenie ulotek przetarg

Coraz więcej firmy posiada działu zamówień. Zadaniem działów zamówień jest selekcja dostawców usług i produktów. Jedną z popularnych metod selekcji przedsiębiorców jest przetarg. Przetarg na roznoszenie ulotek pozwala wybrać partnera spełniającego wszystkie kryteria współpracy: potencjał ogólnopolski – czy firma roznosi ulotki na terenie całej Polski; czy posiada pisemne referencje; jakie ceny i stawki proponuje za roznoszenie ulotek w miastach, a jakie na wsiach; w jaki sposób firma roznosząca ulotki raportuje z realizacji usługi. Wszystkie te parametry zapisane w warunkach przetargu umożliwiają wybór operatora pocztowego. W mniejszych firmach rolę działu zamówień pełni właściciel lub księgowość. Dobrym sposobem na szybkie przeprowadzenie przetargu jest publikacja ogłoszenia na portalu GoWork.pl lub OLX.pl. W treści ogłoszenia zamawiający może wskazać kluczowe wytyczne; warunki handlowe (ceny); sposób płatności i rozliczenia usługi roznoszenia ulotek. Ponadto poprawnie opisane warunki przetargu pozwalają wyeliminować nieuczciwą konkurencję, czyli firmy pakietujące ulotki lub wykonujące usługę poniżej realnych kosztów. Przetarg na roznoszenie ulotek ogranicza ryzyko utraty środków finansowych i wyrzucenia ulotek do kosza na śmieci.

 

 

Roznoszenie ulotek Kaufland ?

Roznoszenie ulotek popularnych sieci handlowych jak Kaufland, Lidl, DINO, Biedronka, Arhelan, Stokrotka, Żabka to sposób na dodatkowe środki finansowe. Sieci handlowe realizują roznoszenie ulotek do skrzynek pocztowych w rejonie swoich sklepów. Przykładowo ulotki dostarczane są do skrzynek pocztowych mieszkańców w promieniu 2-3 kilometrów od danego dyskontu. Ma to na celu poinformowanie konsumentów o aktualnej ofercie handlowej, promocjach, rabatach i wyprzedażach. Roznoszenie ulotek sieci handlowych wiąże się z dużą dyspozycyjnością. Ulotki sieci handlowych są ograniczone czasowo. Oznacza to, że muszą znaleźć się w skrzynkach pocztowych w ciągu 2-3 dni.

Powrót do bloga

Najnowsze

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej

Wydawanie ulotek do rąk

Zobacz więcej

Kto odpowiada za kolportaż ulotek?

Zobacz więcej