Roznoszenie ulotek Częstochowa

Roznoszenie ulotek Częstochowa

Roznoszenie ulotek Częstochowa

Roznoszenie ulotek prowadzi do pozyskania klient lub przekazaniu informacji o nadchodzących wydarzeniach, np. odbiór odpadów komunalnych. Kolportaż ulotek to metoda transmisji materiału reklamowego do skrzynki pocztowej. Tym medium przeważnie jest: ulotka, katalog, list, gazeta, voucher rabatowy, kupon zniżkowy. Grupą docelową są mieszkańcy budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych. Kolportaż ulotek na terenie Częstochowy prowadzony jest w dzielnicach: Błeszno, Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Kiedrzyn, Mirów, Lisiniec, Ostatni Grosz, Podjasnogórska, Północ, Raków, Stare Miasto, Stradom, Śródmieście, Trzech Wieszczów, Tysiaclecie, Wrzosowiak, Zawodzie-Dąbie, Wyczerpy-Aniołów. Częstochowa liczy łącznie 99 210 sztuk skrzynek pocztowych (zarówno prywatnych jak i firmowych).

Roznoszenie ulotek w Częstochowie realizowane jest przez operatorów pocztowych. To specjalne firmy zajmujące się tylko i wyłącznie kolportażem ulotek. Status operatora pocztowego oznacza, że firma dysponuje zasobami ludzkimi niezbędnymi do roznoszenia ulotek w każdej części Polski. Operator pocztowy posiada identyczne prawa jak pracownicy Poczty Polskiej. Oznacza to, że może dostarczyć ulotki nawet na zamknięte osiedla. Ponadto operatorzy pocztowy muszą co roku raportować ze swojej działalności biznesowej do UKE. Wszystkie skargi i reklamacje są traktowane bardzo poważnie, ponieważ mogą ograniczyć możliwość dalszej działalności gospodarczej.

Roznoszenie ulotek w Częstochowie zaczyna się od 7 groszy netto przy nakładzie nie mniejszym niż 10 000 sztuk. Cena 7 groszy netto dotyczy wyłącznie dystrybucji bezadresowej. Ulotka powinna nie przekraczać wielkości jednej kartki A4. W przypadku roznoszenia ulotek o innej wielkości bądź metodą adresową wyceny są indywidualne. Duże ilości ulotek do roznoszenia są również wyceniane indywidualnie.

 

Roznoszenie ulotek Częstochowa

 

Ulotki firm rolniczych

Roznoszenie ulotek na wsi lub do rolników to popularna metoda komunikacji marketingowej. Ulotki zazwyczaj roznoszą firmy z branży: nawozy, pasze, produkty rolne, sprzęt rolniczy, agencje pracy tymczasowej, odnawialnej źródła energii. Przeważnie ulotka zawiera jasny komunikat: produkt lub usługę; cenę; warunki sprzedaży; kontakt do przedstawiciela handlowego. Roznoszenie ulotek na terenach wiejskich ma duży potencjał: 43 122 wsi z czego 29 368 przynależy do gmin wiejskich, a 13 754 przynależy do gmin miejsko-wiejskich. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego na terenie wsi mieszka 15,35 mln Polaków. Oznacza to, że około 40 % Polaków mieszka na terenach wiejskich. To potencjalni klienci firm rolniczych. Odpowiednio dobrana komunikacja marketingowa może wpłynąć na skuteczny wzrost sprzedaży. Fakt, że na wsi dostęp do Internetu jest słabszy niż w miastach skutkuje tym, że trudniej jest osobom mieszkającym na wsi porównać oferty firm ulotkowych i tych działających online.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej