Kolportaż ulotek Gdańsk

Kolportaż ulotek Gdańsk

Kolportaż ulotek Gdańsk

Kolportaż ulotek w Gdańsku to popularna metoda przyciągnięcia nowych klientów. Punkty usługowe poprzez kolportaż ulotek starają się pozyskać nowych klientów.

Kolportaż ulotek w Gdańsku prowadzony jest na terenie wszystkich dzielnic. Firmy zajmujące się kolportażu ulotek posiadają dostęp do baz danych GUS. Dzięki temu są w stanie przedstawić dane dotyczące ilości skrzynek pocztowych. Dane dotyczące skrzynek pocztowych są tak dokładne, że umożliwiają oszacowanie nakładu nawet do poziomu pojedynczej ulicy. W ten sposób zleceniodawca kolportażu ulotek może precyzyjnie określić ile ulotek powinien wydrukować.

Sposób realizacji kolportażu ulotek w Gdańsku określa zleceniodawca. Według danych operatora pocztowego – Ulotki24 – 92 % zamówień to kolportaż bezadresowy do budynków wielorodzinnych. Oznacza to, że ulotki są wydawane do wszystkich skrzynek pocztowych w wyznaczonym wcześniej rejonie, np. dzielnica Morena. Wśród zamawiających kolportaż ulotek dominują przedsiębiorstwa z branży: budownictwo, remonty, montaż i konserwacja sprzętu AGD, odzież, drobne usługi, spożywcza, telekomunikacja, bankowość, e-commerce, turystyka, hotelarstwo, farmacja, BPO, HoReCa, FMCG, doradztwo biznesowe, produkcja przemysłowa, agencje pracy tymczasowej i rekrutacja. Koszt kolportażu ulotek w Gdańsku to 7 groszy netto za sztukę wydanej ulotki. Przy czym minimalny nakład kolportażu ulotek to 10 000 sztuk. Wskazana cena odnosi się do dystrybucji bezadresowej.

 

 

Kolportaż ulotek Gdańsk

 

Kolportaż ulotek restauracji

 

Kolportaż ulotek restauracji najlepiej przeprowadzić w rejonie dowozu. Oznacza to, że kolportaż powinien zostać wyznaczony na podstawie mapy bądź obszaru, na którym dana restauracja dowozi posiłki. Wynika to z prostego faktu. Kolportaż ulotek poza strefą dowozu nie przynosi żadnych korzyści. Przecież nie da się obsłużyć tych klientów. Kolportaż ulotek restauracji według danych firmy Ulotki24 realizowany jest przeważnie w promieniu 3 kilometrów od siedziby restauracji. Kolportaż ulotek restauracji realizowany jest metodą bezadresową. Oznacza to, że wszyscy mieszkańcu danego rejonu otrzymają ulotki. Koszt kolportażu ulotek restauracji to 7 groszy netto w miastach takich jak: Warszawa, Łódź, Płock, Poznań, Kielce, Katowice, Bytom, Suwałki, Sandomierz, Chełm, Lublin, Zamość, Białystok, Kraków, Wieliczka, Bochnia, Marki, Wołomin, Zambrów, Ełk, Tychy, Kędzierzyn-Koźle, Zakopane, Karpacz, Wisła, Nowy Dwór Mazowiecki, Szczecin, Police, Gliwice, Słupsk, Koszalin, Piła, Siedlce, Łuków i Częstochowa. Minimalny nakład wymagany przez firmy kolporterskie to 5 000 sztuk ulotek. Poniżej tej wartości kolportaż ulotek jest nieuzasadniony ekonomicznie.

 

Co to jest kolportaż punktowy

 

Kolportaż punktowy oznacza, że ulotka bądź inny materiał promocyjny dotrze pod konkretny adres bądź punkt. Punktem może być firma, instytucja publiczna : szkoła, urząd, muzeum, firma, biurowiec, hotel, restauracja. Kolportaż punktowy zazwyczaj realizowany jest do klientów B2B. Oznacza to, że oferta ulotki skierowana jest wyłącznie do przedsiębiorców. Kolportaż punktowy wyceniany jest indywidualnie.

 

 

 

Kolportaż ulotek praca- wynagrodzenie

 

Kolportaż ulotek jako praca jest popularny w okresie wakacyjnym. Przeważnie osoby młode poprzez kolportaż ulotek starają się dorobić do kieszonkowego. Wynagrodzenie na jakie może liczyć osoba roznosząca ulotki nie może być niższe niż ustawowo określona płaca minimalna. Minimalna płaca określa stawkę godzinową oraz wynagrodzenie miesięczne. W związku z tym osoba roznosząca ulotki może liczyć na wynagrodzenie wyższe niż 24 zł brutto za godzinę pracy; bądź 3000 zł brutto miesięcznie. Z danych firmy Ulotki24 wynika, że wynagrodzenie pracowników tymczasowych znacząco przewyższa minimalną stawkę określaną przez państwo.

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej