dostarczenie ulotek (2)

Jaka jest skuteczność i pewność dostarczenia ulotek

Jaka jest skuteczność i pewność dostarczenia ulotek

 

Dostarczanie ulotek to jedna z usług pocztowych. Celem roznoszenia ulotek jest ich dostarczenie do skrzynki pocztowej. Prawidłowo dostarczona ulotka trafia do potencjalnego klienta. Jeżeli zawarta na ulotce oferta jest atrakcyjna, klient skorzysta z niej. W tym celu należy zadbać o komunikaty CTA, wysokie rabaty, zniżki, bony czy vouchery. W ten sposób można przyciągnąć klienta.

Firmy realizujące roznoszenie ulotek mają sprawdzone sposoby badania skuteczności i poziomu jakości usługi. Skuteczność roznoszenia ulotek mierzona jest poprzez ilość wejść na stronę internetową; ilość wykonanych telefonów; ilość pozyskanych leadów; rejestr sprzedaży usług bądź towarów; unikalne zgłoszenia e-mail. Ilość wyżej wymienionych interakcji świadczy o skuteczności kampanii ulotkowej bądź jej mizernych efektach. Przyjmuje się, że skuteczność roznoszenia ulotek wynosi od 0,01 % do 0,5 %. Oznacza to, że rozniesienie 10 000 sztuk ulotek powinno spowodować około 400 interakcji ze strony potencjalnych klientów. Należy pamiętać, że w tej liczbie znajdują się też mało wartościowe leady, np. zgłoszenie, że komuś nie pasuje fakt, że w jego skrzynce pocztowej znalazła się ulotka. Z doświadczenia firm ulotkowych wynika, że takich telefonów była około 2-3 sztuk na każde 5 000 sztuk dostarczonych ulotek.

Pewność dostarczenia ulotek wynika z charakteru usługi. Roznoszenie ulotek to forma reklamy bezpośredniej. Wystarczy wykonać terenową kontrolę kolportażu ulotek, aby w ciągu 1-2 godzin ocenić czy ulotki faktycznie zostały dostarczone do skrzynek pocztowych. Drugim sposobem weryfikacji czy ulotki zostały doręczone jest przejrzenie dokumentacji zdjęciowej. Zdjęcia wykonane w odległości około 1-2 metra do skrzynki pocztowej zawierają tabliczkę z adresem. Ta okoliczność umożliwia weryfikację czy faktycznie ulotka została dostarczona pod prawidłowy adres (czy znajdował się on w obszarze lub rejonie roznoszenia ulotek). Poza tym wszystkie pliki zdjęciowe. W tym te wykonane telefonem komórkowym zawierają meta-dane. To są dane źródłowe zawierające lokalizację utworzenia pików zdjęciowych, datę utworzenia plików zdjęciowych, urządzenie. Danych nie da się usunąć. W związku z tym jeżeli pomiędzy zdjęciami nie ma kilku minut przerwy to można uznać, że zostały wykonane w jednym obszarze – np. jednym bloku. To natomiast podważa wiarygodność skutecznego dostarczenia ulotek.

 

dostarczenie ulotek (1)

 

 

Jak dostarczać ulotki ?

Ulotki należy dostarczać do skrzynki pocztowej. Ulotka powinna lekko wystawać ze skrzynki pocztowej. W ten sposób można jest szybka i sprawna kontrola roznoszenia ulotek. Ulotki należy dostarczając w dni robocze, ponieważ w weekendy mieszkańcy zazwyczaj nie sprawdzają skrzynek pocztowych.

 

 

Ile trwa dostarczenie ulotek ?

Dostarczenie ulotek trwa od 1 dnia do kilku dni. Wszystko zależy od ilości ulotek przekazanych do roznoszenia; rejonu kolportażu; zapisach harmonogramu. Termin dostarczenia ulotek powinien zostać określony w umowie bądź zleceniu.

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej