Cennik kolportażu ulotek

Cennik kolportaż ulotek

Cennik kolportaż ulotek

 

Kolportaż ulotek ma długą tradycję. Na początku XX wieku poprzez kolportaż ulotek informowano mieszkańców miast o potencjalnych zagrożeniach. Kolportaż ulotek brany był pod uwagę w działaniach propagandowych podczas wojny. Od połowy lat 80 XX wieku kolportaż ulotek wykorzystany jest przede wszystkim w działaniach reklamowych. Ulotki wrzucane są do skrzynek pocztowych. Każdy budynek musi posiadać skrzynkę pocztową.

 

Cennik kolportażu ulotek

 

Dlatego też kolportaż ulotek stał się takim i skutecznym narzędziem masowej komunikacji z klientami. Kolportaż ulotek realizowany jest na obszarze całej Polski. Niemniej większość korporacyjnych zleceniodawców jak Lidl, Auchan, Kaufland decyduje się na realizację kolportażu ulotek wyłącznie w dużych miastach: Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Białystok, Toruń, Bydgoszcz, Wrocław, Siedlce, Suwałki, Kołobrzeg, Szczecin, Kalisz, Piła, Koszalin, Tarnów, Sosnowiec, Katowice, Bytom, Ostróda, Łomża, Chełm, Stargard, Police, Zielona Góra czy Jelenia Góra. Z obserwacji firmy Ulotki24 wynika, że kolportaż w wyżej wymienionych miastach realizowany jest metodą bezadresową. Oznacza to, że kolportaż ulotek realizowany jest bez żadnych ograniczeń. Ulotki trafiają do wszystkich skrzynek pocztowych w danym mieście. Cennik kolportażu ulotek uzależniony jest od kilku rzeczy:

  • Format ulotki – czyli ile materiał reklamowy ma stron; czy to ulotka czy gazetka; w jakim jest formacie.
  • Nakład ulotek – określenie ilości ulotek przeznaczonej do kolportażu.
  • Rejon kolportażu ulotek – określenie miejsc, do których ulotki mają trafić, np. kilka ulic, osiedli bądź całej miasto.
  • Metoda kolportażu ulotek – bezadresowy czy adresowy. Ten drugi oznacza, że ulotki trafią pod ściśle określone adresy pocztowe, np. Ulica Adama Mickiewicza 5/10.
  • Sposób raportowania – dokumentacja zdjęciowa z widocznymi adresami budynków; ślad z nadajników GPS; wspólna terenowa kontrola kolportażu ulotek.

Po określeniu wyżej wymienionych parametrów można precyzyjnie określić cennik kolportażu ulotek. Cennik kolportażu ulotek w dużych miastach zaczyna się od 5 groszy netto za sztukę wydanej ulotki. Cena za kolportaż ulotek na terenach wiejskich zaczyna się od 11 groszy netto za sztukę wydanej ulotki.

 

Co to jest kolportaż bezadresowy

 

Kolportaż bezadresowy polega na wrzuceniu ulotki reklamowej do dowolnej skrzynki pocztowej znajdującej się w rejonie świadczenia usługi. Kolportaż ulotek bezadresowy to najtańsza forma realizacji dostawy ulotek. Kolportaż bezadresowy weryfikowany jest poprzez wspólną terenową kontrolę kolportażu. Podczas takiej kontroli, klient wskazuje losowo adresy budynków. Następnie wspólnie z pracownikiem firmy kolporterskiej weryfikuje czy ulotki znajdują się w skrzynkach pocztowych. Terenowa kontrola kolportażu bezadresowego trwa zazwyczaj od 1 do 2 godzin. W trakcie jej trwania można zweryfikować ponad 100 różnych budynków. Co umożliwia wyciągnięcie jednoznacznych wniosków czy kolportaż ulotek był realizowany prawidłowo czy też nie. Kontrola kolportażu bezadresowego jest w cenie realizacji usługi.

 

 

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej