Kolportaż ulotek Poznań

Kolportaż ulotek Poznań

Kolportaż ulotek Poznań

 

Kolportaż ulotek zalicza się do form reklamy zewnętrznej, której celem jest skuteczne dostarczenie ulotki do skrzynki pocztowej. Kolportaż ulotek realizowany jest w miastach, terenach podmiejskich i wiejskich. Kolportaż ulotek kierowany jest do gospodarstw domowych oraz firm. Czyli wszędzie tam gdzie znajduje się skrzynka pocztowa. Kolportaż ulotek w Poznaniu nie jest czymś wyjątkowym. Z tej formy reklamy bez przerwy korzystają dostawcy Internetu, pizzernie, sieci gastronomiczne, szkoły językowe, przedszkola, urząd gminy czy drobni przedsiębiorcy z branży usługowej. Na terenie miasta Poznań ulotki trafiają do skrzynek pocztowych w zabudowie wielorodzinnej. Wynika to z warunków urbanistycznych. Większość zabudowy w Poznaniu zajmują bloki i kamienice. Koszt kolportażu ulotek w Poznaniu to 6 groszy netto przy zabudowie wielorodzinnej; 10 groszy netto przy zabudowie jednorodzinnej. Wskazane ceny dotyczą nakładów niemniejszych niż 10 000 sztuk ulotek. Przy większej ilości ulotek kolportaż ulotek tanieje. Im ulotek więcej do kolportażu tym stawka jednostkowa jest znacząco niższa.

 

kontrola kolportażu ulotek (1)

 

 

Kolportaż ulotek co to

 

Kolportaż ulotek to forma reklamy. Kolportaż ulotek polega na wrzuceniu ulotki do skrzynki pocztowej w wyznaczonym wcześniej rejonie, np. ulicach, mieście bądź miastach. Kolportaż ulotek to usługa pocztowa. Świadczona przez operatorów pocztowych. Kolportaż ulotek sprawdza się wszędzie tam, gdzie docelowym klientem jest konsument. Ponieważ ulotka może zawierać szczegóły oferty, np. MENU pizzerni; cennik napraw hydraulicznych; cennik usług stolarskich; cennik usług remontowych.

 

Ile trwa kolportaż ulotek ?

 

Czas trwania kolportażu ulotek wynika z: nakładu ulotek, rejonu kolportażu i zawartej umowy. Operatorzy pocztowi co do zasady posiadają rozbudowaną strukturę terenową na terenie całego kraju. W związku z tym przeprowadzenie kampanii kolportażu ulotek nie stanowi żadnego problemu. Przeważnie zleceniodawcy z góry wyznaczają termin realizacji kolportażu ulotek, np. 3- 4 dni. Wynika to z ograniczenia akcji promocyjnej, np. ważność kuponów rabatowych; dostępność produktów bądź czas realizacji zamówienia. Z danych statystycznych firmy Ulotki24 wynika, że jeden ulotkarz jest w stanie w ciągu dni pracy wydać 3000 sztuk ulotek w zabudowie wielorodzinnej; 1200 sztuk ulotek w zabudowie jednorodzinnej. Oznacza to, że zlecenie kolportażu 10 000 sztuk ulotek na przykład w Poznaniu nie powinno trwać dłużej niż 2-3 dni robocze. Przy większych nakładach ulotek na przykład 100 000 sztuk zatrudnionych do realizacji usługi jest więcej osób. Dlatego też operatorzy pocztowi są w stanie wykonać tak duży kolportaż ulotek nawet w ciągu 3-4 dni roboczych.

 

 

 

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska cennik

Zobacz więcej

Poczta Polska – roznoszenie ulotek

Zobacz więcej