roznoszenie ulotek cena

Roznoszenie ulotek cena

Roznoszenie ulotek cena

 

Roznoszenie ulotek należy do kategorii bezpośredniej reklamy pocztowej. W wielu branżowych publikacjach roznoszenie ulotek przynależy do grupy tzw. reklamy zewnętrznej – outdoor. Roznoszenie ulotek pozwala na precyzyjne dotarcie z reklamą do grupy docelowej, np. osób zamieszkałych konkretne ulice, osiedla czy miasto.

 

roznoszenie ulotek cena 2

W odróżnieniu od reklamy internetowej roznoszenie ulotek jest bardziej widoczne:

  • Format reklamy – ulotka reklamowa jest kilkukrotnie większa niż niewielki banner reklamowy umieszczony na stronie internetowej,
  • Częstotliwość reklamy – każdy z Nas korzysta z portali internetowych bądź social media. Za każdym razem wyświetla Nam się kilkadziesiąt nowych reklam. Każde wejście na stronę internetową generuje nowe wyświetlenia kolejnych reklam. Przecięty użytkownik sieci codziennie widzi ponad 200 różnych reklam. Ile z tego zapamięta? 3-5 sztuk. Natomiast roznoszenie ulotek nie jest tak częste. Ulotki trafią w niewielkich ilościach do skrzynek pocztowych – 1 może 2 sztuki na raz. Dzięki temu potencjalny klient ma możliwość zapoznania się z treścią reklamy zawartej na ulotce reklamowej.
  • Geolokalizacja – dużo mówi się o precyzyjnym targetowania reklamy internetowej. O możliwościach jej wyświetlania konkretnym użytkownikom z danego miasta. Doświadczenia reklamodawców na tym polu są różne: błąd w systemie emisji reklam; duży koszt dotarcia; brak autentycznego raportu. Natomiast roznoszenie ulotek umożliwia dotarcie z reklamą do wybranej grupy docelowej, np. mieszkańców ulicy X w mieście Y.

Wyżej wymienione atuty roznoszenia ulotek mają wpływ na jej cenę. Cena za roznoszenie ulotek zaczyna się od 5 groszy netto za sztukę wydanej ulotki. Maksymalna cena za roznoszenie ulotek nie powinna przekraczać 10 groszy netto w zabudowie miejskiej. Natomiast w zabudowie wiejskiej na finalną cenę ma wpływ ilość kilometrów przejechanych autem na potrzeby dostarczenia ulotek.

 

Roznoszenie ulotek pod szkołami

 

Roznoszenie ulotek przed szkołami to popularna forma promocji wszystkich zajęć dodatkowych: lekcje języków obcych; szkoła muzyczna; zajęcia z programowania; pływanie. Firmy oferujące zajęcia poza lekcyjne próbują w ten sposób pozyskać klientów. Popularnym terminem jest 1 września, czyli otwarcie roku szkolnego. Wtedy pod wieloma placówkami szkolnymi roznoszone są ulotki do rąk przechodni. Kolejnym terminem kluczowym dla pozyskania nowych klientów są pierwsze zabrania rodziców, czyli 17-19 września. Cena za roznoszenie ulotek pod szkołami to 30 zł netto za jedną godzinę pracy. Przy czym minimalna liczba godzin pracy to 5.

 

Ile można zarobić roznosząc ulotki ?

 

Roznoszenie ulotek to praca dorywcza. Dla wielu osób oznacza to świadczenie pracy wyłącznie w weekendy bądź dni wolne od pracy etatowej czy szkoły. Roznosząc ulotki można zarobić od 100 do 200 zł brutto przez dzień. Dzień pracy to 8 godzin roznoszenia ulotek. Firmy preferują zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie. Wyższe wynagrodzenie można uzyskać roznosząc ulotki podczas imprez masowych bądź targów. Takie oferty zawierają pewne ograniczenia. Wymagana jest płynna znajomość języka obcego, np. angielskiego bądź niemieckiego.

 

 

Roznoszenie ulotek Ogłoszenia

 

Roznoszenie ulotek jest popularnym sposobem dorobienia. Wiele osób szuka ofert pracy na roznoszenie ulotek w swoich miastach. W pierwszej kolejności próbują otrzymać pracę przy roznoszeniu gazetek bądź ulotek sieci spożywczych takich jak: Lidl, Biedronka, Netto, Żabka, DINO. Skuteczniejszą metodą jest weryfikacja ogłoszeń dostępnych na portalach OLX czy Gowork. Ogłoszenia związane z roznoszeniem ulotek publikowane są na wyżej wymienionych portalach. Ogłoszenia zawierają: dane pracodawcy, zakres roznoszenia ulotek, stawkę (wynagrodzenie), sposób raportowania. Internetowe ogłoszenie o pracę przy roznoszeniu ulotek wydaje się bardziej wiarygodną formą niż ustalenia słowne.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej