roznoszenie ulotek praca

Roznoszenie ulotek praca

Roznoszenie ulotek praca

 

Praca na roznoszeniu ulotek nie należy do lekkim czynności. Trzeba zabrać ze sobą plecak bądź wózek, do którego wrzucone są ulotki do roznoszenia. Roznoszenie ulotek jest popularną formą pracy dorywczej w dużych miastach, np. Warszawa, Wrocław, Toruń, Piła, Kalisz, Konin, Szczecin czy Białystok. Roznoszenie ulotek wymaga uczciwości, ponieważ otrzymane do rozniesienia ulotek często są warte nawet kilkaset złotych. Drugi element to pracowitość. Roznoszenie ulotek wiążę się z pracą na zewnątrz. Warunki atmosferyczne bywają różne, a pracę trzeba wykonać w 100 %. Podczas roznoszenia ulotek przydatne jest posiadanie rękawiczek roboczych. Można je kupić na przykład w sklepie Mrówka lub Castorama. Posiadanie rękawiczek roboczych chroni ręce podczas roznoszenia ulotek. Ulotki są drukowane na papierze 130 g lub grubszym. Nieumiejętne złapanie ulotki może spowodować rozcięcie skóry dłoni. Przydatny przy roznoszeniu ulotek jest też telefon komórkowy. Można nim sporządzić dokumentację zdjęciową bądź zapisać adresy, do których ulotki już doręczono. Telefon przydaje się przy problemach ze znajomością topografii miasta. Nawigacja GPS pozwala ustalić optymalną trasę roznoszenia ulotek.

 

ulotki budowlane

 

 

Roznoszenie ulotek – ile płacą ?

 

Roznoszenie ulotek polega – w dużym uproszczeniu- na dostarczeniu materiału (ulotki, katalogu, gazetki, folderu, listu) – do skrzynki pocztowej. Klienci rozliczają się z firmą – operatorem pocztowym – za sztukę prawidłowo dostarczonej ulotki do skrzynki pocztowej. Stawki jakie płacą firmy wynikają z: nakładu, formatu ulotki, rejonu roznoszenia ulotek. Z danych firmy Ulotki24 wynika, że przecięta stawka za roznoszenie jednej sztuki ulotki to 6 groszy netto. Idealnym rozwiązaniem byłoby wynagradzanie pracowników od sztuki rozniesionej ulotki. Jest to nie możliwe, ponieważ osoby roznoszące ulotki oczekują jasne deklaracji jaką płatność otrzymają za godzinę bądź dzień pracy. Stąd też firmy zajmujące się roznoszeniem ulotek prowadzą szczegółowe statystyki pracy. Na tej podstawie można określić ile ulotek jest w stanie roznieść przez godzinę przecięty pracowników firmy. Firma Ulotki24 twierdzi, że podczas ośmiu godzin pracy jeden ulotkarz może roznieść do 3 000 sztuk ulotek w zabudowie wielorodzinnej. To prosta droga do określenia tego ile płacą firmy za roznoszenie ulotek. Zgodnie z prawem minimalna godzinowa stawka, w przypadku umowy zlecenie, nie może być mniejsza niż 26 złotych brutto. Natomiast w przypadku pracy etatowej na roznoszeniu ulotek wynagrodzenie miesięczne nie może być niższe niż 3 000 zł brutto.

 

Roznoszenie ulotek – ile lat ?

 

Osoby szukające pracy przy roznoszeniu ulotek często zastanawiają się jaki jest minimalny i maksymalny wiek. Zgodnie z prawem minimalny wiek podjęcia pracy to 17 lat za zgodą rodziców bądź opiekuna prawnego. Natomiast maksymalny wiek nie został określony. Z danych firmy Ulotki24 wynika, że osoby w wieku 60+ stanowią raptem 1 % ogółu zatrudnionych do roznoszenia ulotek.

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej