dystrybucja ulotek cennik

Dystrybucja ulotek – stawka

Dystrybucja ulotek – stawka

 

Dystrybucja ulotek polega na wydawaniu materiałów takich jak: ulotka A4, ulotka DL, ulotka A5, ulotka A6, gazeta, broszury reklamowe, katalogi, informatory, książki reklamowe do skrzynek pocztowych. Dystrybucja ulotek kojarzona jest z Pocztą Polską. Nic bardziej mylnego. Dystrybucja ulotek realizowana jest przez wiele wyspecjalizowanych firm posiadających status Operatora Pocztowego. Tylko to gwarantuje, że firma zajmująca się dystrybucją ulotek świadczy usługi profesjonalnie i w oparciu o branżowe standardy, np. nie wrzuca ulotek do zbiorczych koszyków.

 

dystrybucja ulotek

 

Poszukiwania firmy, która zajmie się dystrybucją ulotek warto rozpocząć od wyszukiwarki Google bądź OLX. W miastach takich jak Warszawa, Olsztyn, Łódź, Szczecin, Katowice czy Gdańsk można wyszukać wiele firmy świadczących usługi dystrybucji ulotek. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google frazę „dystrybucja ulotek cennik”, aby po chwili trafić na reklamę kilku firm. Poza ceną równie ważne są referencje lub opinie o firmie zajmującej się dystrybucją ulotek. Zazwyczaj firmy nie posiadające referencji oferują dużo niższe stawki niż te, które posiadają pozytywne referencje. Różnica ta wynika, z tego, że być może firma bez referencji nie świadczy usług profesjonalnie, np. nie prowadzi oficjalnej działalności gospodarczej. W związku z tym współpraca z taką firmą jest bardzo ryzykowana. Poza stawką drugim czynnikiem jest posiadanie firmowej strony internetowej. Firma zajmująca się dystrybucją ulotek powinna posiadać aktywną stronę internetową. Na stronie powinny widnieć dane kontaktowe takie jak: numer telefonu, służbowy adres e-mail, numer NIP / KRS, adres korespondencyjny, adres rejestracyjny, numer REGON, e-mail Inspektora Danych Osobowych, numer konta bankowego. Zakładki Blog, Opinie, Cennik są dodatkowym plusem, potwierdzającym profesjonalny charakter firmy. Gdy wszystkie te parametry zostaną pozytywne zweryfikowane należy skontaktować się z działem handlowym firmy dystrybuującej ulotki. Podczas rozmowy z przedstawicielem handlowym należy poprosić o przedstawienie stawki, warunków płatności (przedpłata, płatność na podstawie faktury VAT z odroczonym terminem płatności), formy prawnej współpracy (umowy o dzieło, umowy zlecenie, zamówienia), czas realizacji usługi (w ile dni ulotki zostaną dostarczone do skrzynek pocztowych), sposobu raportowania (z jakich elementów składa się raport z realizacji usługi dystrybucji ulotek).

 

Co to jest rejon dystrybucji

 

Rejon dystrybucji ulotek to określenie lokalizacji, do których trafią ulotki. Rejon dystrybucji ulotek ustalany jest przed realizacją zlecenia. W przypadku wielu firm rejon dystrybucji jest tożsamy z rejonem świadczenia usług bądź realizacji dostaw, np. promień do 3 kilometrów od siedziby firmy. W rejonie dystrybucji ulotek znajdą się skrzynki pocztowe, do których trafią bezpośrednio ulotki. Rejon dystrybucji ulotek podlega kontroli.

 

Co to jest dystrybucja punktowa

 

Dystrybucja punktowa materiałów reklamowych oznacza dostarczenie materiałów do precyzyjnie określonych punktów, np. Aptek, sklepów budowlanych, restauracji. Dystrybucja punktowa jest preferowana przez firmy, które świadczą usługi ograniczone swoją siecią sprzedaży, np. sprzedaż usług telekomunikacyjnych. Firmy takiej jak NETIA, UPC, ORANGE czy ISTS nie dystrybuują ulotek do skrzynek pocztowych w budynkach, w których nie mają infrastruktury technicznej.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej