plakatowanie koszt

Ile kosztuję plakatowanie ?

Ile kosztuję plakatowanie ?

 

Plakatowanie to forma reklamy bezpośredniej. Jest to usługa pocztowa polegająca na rozwieszeniu plakatów reklamowych w ogólnodostępnych miejscach przestrzeni miejskiej, np. wiaty, słupy ogłoszeniowe, klatki schodowe. Plakatowanie to skuteczne narzędzie marketingu bezpośredniego. Materiał reklamowy dociera do dużej liczby potencjalnych klientów. Plakatowanie związane jest z promocją wydarzeń kulturalnych i imprez miejskich, np. Teatr, Koncert, Dni miasta, Maraton tematyczne eventy miejskie (np. Dzień Ziemniaka). Zazwyczaj materiał reklamowy to plakat w formacie B1, B2 lub 2xA4. Grubość papieru nie jest większa niż 150 g na m2. Plakaty powinny zostać wydrukowane na papierze offsetowym, którego cechą jest wodoodporność. Koszt plakatowania uzależniony jest od:

  • Nakład – ilość sztuk plakatów do rozklejenia,
  • Miejsce plakatowania – miasto, tereny podmiejskie,
  • Termin realizacji – czas na wykonanie usługi,
  • Termin emisji – ile dni plakaty mają wisieć w miejscach rozwieszenia, np. 7 dni, 10 dni czy 14 dni.

plakatowanie

Mimo wszystko koszt plakatowania wynosi od 1 zł do 5 zł netto za sztukę. Przy czym minimalny nakład to 500 sztuk. W przypadku gdy plakatowanie ma zostać wykonane w kilku miastach w tym samym czasie należy doliczyć koszt transportu materiałów na miejsce rozwieszania. Zazwyczaj przesyłka kurierska wynosi około 20 zł.

 

Skuteczność plakatowania ?

 

Plakatowanie ma na celu dotarcie przekazu reklamowego do jak największej grupy odbiorów. Dlatego też plakaty rozklejane są w centrach miast, skwerach, w pobliży budynków użyteczności publicznej. Skuteczność plakatowania jest ciężka do weryfikacji. Utrudnia to brak możliwości interakcji klienta z reklamą, np. brak kodu QR, unikalnego numeru telefonu, linku do social media. W związku z tym firmy szacując skuteczność plakatowania sugerują się natężeniem ruchu. Badania natężenia ruchu pokazują ile osób w danym dniu lub przedziale czasu znajdowało się w pobliżu miejsca publikacji plakatu. Na tej podstawie można oszacować ilu przechodni zapozna się z treścią oferty zawartej w kreacji graficznej plakatu. Dodatkowym sposobem na określenie skuteczności plakatowania jest telefoniczna ankieta wśród mieszkańców danego obszaru. W krótkim badaniu telefonicznym osoba zostanie zapytana czy widziała plakat i jego treść.

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej