wydawanie ulotek do rąk

Ile kosztuje kolportaż ulotek Gdańsk ?

Ile kosztuje kolportaż ulotek Gdańsk ?

 

Gdańsk jest popularnym ośrodkiem turystycznym w północnej Polsce. Miasto przyciąga dużo turystów z Polski i zagranicy. W związku z tym Gdańsk ma ponadprzeciętnie rozwinięty sektor usług: restauracje, bary, kluby i tym podobne. Tym samym dla wielu przedsiębiorców kolportaż ulotek to idealna forma komunikacji z potencjalnymi klientami. Koszt kolportażu ulotek na terenie Gdańska to 8 groszy netto za sztukę wydanej ulotki. Z analiz firmy Ulotki24 wynika, że minimalny nakład to 5 000 sztuk. Natomiast koszt roznoszenia ulotek do rąk przechodni to 33 złotych za godzinę pracy Hostessy. Przy czym minimalna ilość godzin pracy na dzień wynosi 6.

 

Ile czasu trwa roznoszenie ulotek ?

 

Kolportaż ulotek realizowany jest w terminie jakie strony określiły w umowie. Kolportaż ulotek w nakładzie 10 000 sztuk zajmuje od 2 do 3 dni roboczych. Większa ilość ulotek nie wpływa na wydłużenie czasu trwania roznoszenia ulotek. Oznacza to, że nawet 100 000 sztuk ulotek może zostać wydane do skrzynek pocztowych w 3 dni. Kluczem są zasoby ludzkie. Kolportaż ulotek realizowany jest przez ulotkarzy. Zazwyczaj firmy takie jak Inpost, Ulotki24.com czy Poczta Polska tworzą ekipy kolporterskie. Ekipa kolporterska składa się z: 4 pracowników roznoszących ulotki oraz kierowcy – koordynatora. Zadaniem tego drugiego jest bieżący nadzór nad realizacją usługi kolportażu ulotek: czy ulotki są dostarczane prawidłowo do skrzynek pocztowych; czy pracownicy mają zapas ulotek do wydawania. W związku z tym przy większym nakładzie ulotek operator pocztowy zwiększa ilość ekip kolporterskich w zależności o zapotrzebowania.

roznoszenie ulotek do rąk

 

Jaka jest pewność dostarczenia ulotek ?

 

Szkoły językowe, pizzernie, dilerzy aut to tylko przykłady branży, które aktywnie korzystają z kolportażu ulotek. Chyba nie ma osoby, która nie otrzymałaby ulotek np. Netia, UPC, Pizzerii do swojej skrzynki pocztowej. Dowodzi to faktu, że kolportaż ulotek jest popularną formą reklamy wśród wielu przedsiębiorców. Wielu klientów firmy Ulotki24 zastanawia się jaka jest pewność dostarczenia ulotek do skrzynek pocztowych? To słuszne pytanie, ponieważ w branży usług pocztowych zawsze znajdą się firmy, które są nieuczciwe. Dlatego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na referencje i opinie o firmie. Im więcej referencji tym większe prawdopodobieństwo, że firma rzetelnie realizuje kolportaż ulotek. Brak takich informacji może dowodzić niskiej jakości świadczonych usług bądź niewielkiej skali, np. firma specjalizuje się wyłącznie w kolportażu na terenie Wieliczki. Drugim elementem jest sposób kontroli i raportowania z kolportażu ulotek. Firmy, które są w stanie dostarczyć wyciągi GPS, unikalną dokumentację zdjęciową, zestawienie ulic na które wydały ulotki wzbudzają większą wiarygodność. Ostatnim czynnikiem jest cena. Niska stawka nie zawsze gwarantuje wysoką jakość. Na portalu OLX, Gowork czy grupach Facebook pełno jest ofert firm, świadczących kolportaż ulotek za 2 grosze netto od sztuki wydanej ulotki. Takie stawki nie zapewniają pokrycia kosztów pracy, dojazdu, podatków czy też amortyzacji pojazdów. Cena za roznoszenie ulotek powinna być nie mniejsza niż 5 groszy netto za sztukę wydanej ulotki na terenie miasta.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej