kolportaż ulotek biuro

Kolportaż ulotek  na wsi

Kolportaż ulotek  na wsi

 

Definicja kolportażu ulotek wskazuje, że jest to forma bezpośredniej reklamy pocztowej. Ulotki pizzerni, restauracji sushi a nawet deweloperów trafią codziennie do milionów Polaków. Kolportaż ulotek jest popularny, bo wiąże się z dużo niższymi kosztami niż reklama w Internecie. Ponadto typowa ulotka reklamowa jest kilka razy większa (np. ulotka DL, ulotka A6) od malutkiego banera, którego z resztą ciężko zobaczyć przy tak dużej licznie reklamodawców. Kolportaż ulotek realizowany jest na terenie całej Polski. Wielu przedsiębiorców identyfikuje go wyłącznie z dużymi miastami, np. Wrocław, Szczecin, Kraków, Katowice, Sosnowiec czy Łódź. To po części prawda. Wielu reklamodawców chce przede wszystkim dostarczyć ulotkę mieszkańcom miast, ze względu na ich siłę nabywczą, np. większe zainteresowanie kuchnią libańską itp. Z drugiej strony przykład firm Hymon, Columbus Energy, Bistronauci czy składu budowlane Mrówka, pokazuje, że kolportaż ulotek na wsi jest przynosi duże korzyści finansowe. Po pierwsze to na terenach wiejskich jest mało firm, więc konkurencja o klienta nie jest tak duża jak w mieście. Odległość od miasta sprawa, że wielu mieszkańców wsi nie szuka alternatywnych ofert, np. skoro na terenie gminy jest pizzernia BIESIADOWO, to nie potrzebuje szukać innej. Kolportaż ulotek na wsi jest droższą formę niż dystrybucja w mieście. Nie mniej kluczowy aspekt- brak rozwiniętej konkurencji – przeważa nad wyborem tego sposobu reklamy.

 

 

Roznoszenie ulotek – od ilu lat, zarobki – Blog

 

Portale internetowej jak OLX, Gowork czy Gumtree publikują oferty pracy związane z roznoszeniem ulotek. Ogłoszenia są zazwyczaj bardzo ogólnikowe. Brakuje w nich między innymi danych o minimalnym wieku czy zarobkach. Firma ulotki24.com dokonała analizy kilkuset ogłoszeń związanych z pracą przy kolportażu ulotek. Analizowane ogłoszenia opublikowano w dniach 1.01-28.02 na portalach OLX, Gowork. Wynika z nich, że:

  • Najwięcej ogłoszeń dotyczących roznoszenia ulotek publikowanych jest w zachodnich rejonach Polski,
  • Średnie zarobki / stawka na kolportażu ulotek to 24 zł brutto za godzinę pracy,
  • Roznoszenie ulotek to forma pracy dorywczej,
  • Firmy deklarują chęć zatrudnienia wyłącznie osób pełnoletnich tj. mających ukończone 18 lat,
  • Rekrutacja polega na rozmowie telefonicznej,
  • Umowa zawierana jest drogą online, poprzez wymianę skanu dokumentów bądź podpis kwalifikowany.

 

Duża liczba firm świadczących usługi kolportażu czy też roznoszenie ulotek ma swoją siedzibę w centralnej i zachodniej Polce. Dlatego też pracę na roznoszeniu ulotek można otrzymać w dowolnym mieście.

 

PILNE! Praca:  Kolportaż ulotek 2022

 

Osoby szukające pracy przy kolportażu ulotek powinny w pierwszej kolejności przejrzeć lokalne wyniki wyszukiwarki Google Maps. Wizytówki Google Maps to popularna forma reklamy. Znajdują się tam dane przedsiębiorców. W związku z tym prawdopodobnie również firm zajmujących się kolportażem ulotek. Dzięki temu w kilka minut można obdzwonić kilka firm roznoszących ulotki i zapytać o aktualne oferty pracy. Drugim sposobem jest weryfikacja ogłoszeń na portalu OLX. Popularnym sposobem szukania ofert pracy jest analiza hasztagów. Firmy roznoszące ulotki mają profile w social media, np. Facebook. Publikując posty dodają hasztagi takie jak #praca #kolportaż #kolportażulotek #poczta. W ten sposób można znaleźć dużo firm z tej branży.

Powrót do bloga

Najnowsze

Operator pocztowy roznoszenie ulotek

Zobacz więcej

Operator pocztowy kolportaż

Zobacz więcej

Operator pocztowy cennik

Zobacz więcej