rejon kolportażu - ulotki24.com

Skuteczność kolportaż ulotek ?

Skuteczność kolportaż ulotek ?

 

Kolportaż ulotek należy do popularnej formy reklamy bezpośredniej. Bezpośredniej ponieważ potencjalny klient może zapoznać się dokładnie z treścią przekazu ulotki reklamowej. W odróżnieniu do reklamy Internetowej, kiedy to niewielki baner widziany jest raptem 1-2 sekundy. Kolportaż ulotek jest skuteczny ponieważ:

  • Na każdym budynku, domu czy firmie jest skrzynka pocztowa. Sprawdzana codziennie. Więc każdego dnia miliony Polaków zapoznają się z treścią reklam.
  • Niskie koszty dotarcia. Nawet za 400 zł netto można dotrzeć z reklamą do kilku tysięcy potencjalnych klientów i ich rodzin.
  • Łatwa w kontroli w odróżnieniu od reklamy internetowej. Reklama w Internecie jest przeważnie niedostrzegalna. Widzą to tylko serwery zliczające kliknięcia. Natomiast do przeciętego użytkownika Internetu trafia dziennie 300 różnego rodzaju reklam. Ile z tego taka osoba jest w stanie zapamiętać? Dla porównania w skrzynce pocztowej dziennie może znaleźć się jedna, dwie ulotki.
  • Kolportaż ulotek umożliwia określenie potencjalnej grupy docelowej, np. mieszkańców osiedli w promieniu 2-3 km od restauracji. Taka możliwość geotagetowania w Internecie jest mocno ograniczona. Zazwyczaj wymaga dużej wiedzy technicznej i znaczących środków na reklamę.

W związku z tym kolportaż ulotek to świetna forma promocji nie tylko dla firm pokroju Amrest, KFC czy Biesiadowo. Kolportaż ulotek umożliwia skuteczną reklamę małym i średnim firmom, np. wspierając rekrutację pracowników czy komunikując wyprzedaże.

 

gps ulotki24.com

Ile kosztuje kolportaż ulotek Gdańsk ?

 

W Polsce działa już blisko 200 sieci gastronomicznych, które chcą rozwijać się poprzez franczyzę  – wynika z raportu przygotowanego przez Akademię Rozwoju Systemów Sieciowych (ARSS). Przeważnie tego typu firmy rozwijają się w dużych aglomeracjach takich jak Gdańsk. W celu promocji oferty firmy korzystają z różnych kanałów komunikacji, np. wizytówka Google Maps, Fanpage i kolportaż ulotek. Ten ostatni umożliwia precyzyjne dotarcie z reklamą do osób mieszkających w pobliżu siedziby firmy bądź lokalu. Stąd też kolportaż ulotek jest o wiele tańszą formą reklamy niż małe banery w social media. Według firmy ulotki24.com średnia cena za kolportaż ulotki w Gdańsku to 7 groszy netto za sztukę ulotki, której wielkość nie przekracza formatu A4.

 

Restauracja, bar, fotowoltaika – kto korzysta ?

 

Dla wielu młodych przedsiębiorców kolportaż ulotek kojarzy się z przaśną reklamą. Wielu z nich deklaruje, że kolportaż ulotek to forma reklamy wyłącznie dla restauracji, barów czy cateringu dietetycznego. To bardzo mylące. W dobie szerokiego dostępu do informacji w sieci, każdy przecięty użytkownik może porównać ofertę wielu firm w kilka sekund. W związku z tym reklama w Internecie traci swoje znacznie. Poza tym wymaga wielu technicznych umiejętności, jak posiadanie certyfikatu DIMAQ. Natomiast kolportaż ulotek umożliwia precyzyjne dotarcie do grupy docelowej, np. określenie budynków. Kolportaż ulotek umożliwia zamieszczenie w kreacji szczegółowych danych o ofercie handlowej. To znacznie więcej niż na niewielkim banerze internetowym. Stąd też prosty wniosek, że kolportaż ulotek jest świetną formą reklamy wszędzie tam, gdzie docelowym klientem jest konsument.

Powrót do bloga

Najnowsze

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej

Wydawanie ulotek do rąk

Zobacz więcej

Kto odpowiada za kolportaż ulotek?

Zobacz więcej