kolportaż ulotek ulotki24.com warszawa

Jak nie dać się oszukać roznosząc ulotki

Jak nie dać się oszukać roznosząc ulotki

 

Kolportaż ulotek jest popularną metodą reklamy. Wynika to z faktu, że w odróżnieniu od reklamy internetowej ulotki docierają bezpośrednio do potencjalnego klienta. Reklama w Internecie jest skomplikowana. W dodatku na dowolnej stronie internetowej można zauważyć dużo różnego rodzaju banerów reklamowych. W związku z tym szanse, że potencjalny klient zauważy Twoją reklamę są niewielkie. Natomiast kolportaż ulotek cechuje się tym, że ulotki trafiają do skrzynek pocztowych w różne dni. Co więcej to tych ulotek w skrzynce nigdy nie ma dużo, więc klient może na spokojnie zapoznać się z treścią ulotki. Mimo, że jest to prosty sposób reklamy, to wiele nieuczciwych firm próbuje działać na szkodę swoich klientów. Aby nie dać się oszukać na roznoszeniu ulotek należy:

  • Przeprowadzić kontrolę roznoszenia ulotek w terenie. Oby na tej kontroli powinien być reprezentant firmy zajmującej się roznoszeniem ulotek;
  • Wymagać od firmy roznoszącej ulotki raport zawierający zestawienie adresów, pod które ulotki zostały dostarczone. Następnie telefonicznie wśród znajomych bądź rodziny potwierdzić czy ktoś widział bądź dostał ulotkę do skrzynki pocztowej;
  • Zwracać uwagę na opinie o firmie w sieci;
  • Prosić o przedstawienie pisemnych referencji od innych klientów.

 

Dzięki tym radom nie dasz się oszukać zlecając roznoszenie ulotek do skrzynek pocztowych.

 

 

Skuteczność kolportaż ulotek ?

 

Wiele firm przed zleceniem kolportażu ulotek zastanawia się nad jego skutecznością. Ulotki trafiają do skrzynek pocztowych- to fakt niezaprzeczalny. Każdy otrzymał nie raz nie dwa ulotkę bądź inny materiał reklamowy. Skuteczność kolportażu ulotek jest na pewno większa niż reklamy w Internecie, ponieważ:

  • Na przeciętnej stronie internetowej znajduje się kilkanaście reklam różnych firm,
  • Reklama w Internecie – aby była skuteczna – wymaga dużego budżetu idącego w kilka tysięcy złotych. Natomiast kolportaż ulotek do kilku tysięcy potencjalnych klientów można przeprowadzić za mniej niż 800 zł.
  • Reklama w Internecie wymaga specjalistycznej wiedzy, dokładnej analizy konkurencji. Natomiast kolportaż ulotek realizowany jest w obszarze, gdzie dana firma przeważnie prowadzi swoją działalność gospodarczą. Więc jedyną kreatywną pracą jest przygotowanie treści ulotki zachęcającej klientów do zakupy produktów lub usług.
  • Ulotka reklamowa A6, DL czy A4 to znacznie większy obszar do zamieszczenia treści reklamy niż mały baner w Internecie.

W związku z powyższym kolportaż ulotek jest skuteczniejszą formą reklamy niż emisja małego banera w Internecie. Nie oznacza to, że jest to idealna forma reklamy dla każdej firmy. Przedsiębiorstwa takie jak PGNiG, ORLEN czy Innogy zazwyczaj omijają ten rodzaj reklamy. Natomiast wiele firm z branży gastronomicznej jak Pizza HUT, KFC, Mc Donald – regularnie reklamują swoją ofertę ulotkami. Przy wyborze kanału reklamy warto kierować się tym co sprawdza się u konkurencji. Jeżeli ich ulotki reklamowe są cyklicznie dostarczane do skrzynek pocztowych, to oznacza to, że ta forma reklamy przynosi im korzyści.

 

 

Powrót do bloga

Najnowsze

Kampania wyborcza 2023 w śląskim

Zobacz więcej

Kampania wyborcza 2023 w Wielkopolsce

Zobacz więcej

Kampania wyborcza 2023 w podkarpackim

Zobacz więcej