kolportaż ulotek ulotki24.com warszawa

Jak nie dać się oszukać roznosząc ulotki

Jak nie dać się oszukać roznosząc ulotki

 

Kolportaż ulotek jest popularną metodą reklamy. Wynika to z faktu, że w odróżnieniu od reklamy internetowej ulotki docierają bezpośrednio do potencjalnego klienta. Reklama w Internecie jest skomplikowana. W dodatku na dowolnej stronie internetowej można zauważyć dużo różnego rodzaju banerów reklamowych. W związku z tym szanse, że potencjalny klient zauważy Twoją reklamę są niewielkie. Natomiast kolportaż ulotek cechuje się tym, że ulotki trafiają do skrzynek pocztowych w różne dni. Co więcej to tych ulotek w skrzynce nigdy nie ma dużo, więc klient może na spokojnie zapoznać się z treścią ulotki. Mimo, że jest to prosty sposób reklamy, to wiele nieuczciwych firm próbuje działać na szkodę swoich klientów. Aby nie dać się oszukać na roznoszeniu ulotek należy:

  • Przeprowadzić kontrolę roznoszenia ulotek w terenie. Oby na tej kontroli powinien być reprezentant firmy zajmującej się roznoszeniem ulotek;
  • Wymagać od firmy roznoszącej ulotki raport zawierający zestawienie adresów, pod które ulotki zostały dostarczone. Następnie telefonicznie wśród znajomych bądź rodziny potwierdzić czy ktoś widział bądź dostał ulotkę do skrzynki pocztowej;
  • Zwracać uwagę na opinie o firmie w sieci;
  • Prosić o przedstawienie pisemnych referencji od innych klientów.

 

Dzięki tym radom nie dasz się oszukać zlecając roznoszenie ulotek do skrzynek pocztowych.

 

 

Skuteczność kolportaż ulotek ?

 

Wiele firm przed zleceniem kolportażu ulotek zastanawia się nad jego skutecznością. Ulotki trafiają do skrzynek pocztowych- to fakt niezaprzeczalny. Każdy otrzymał nie raz nie dwa ulotkę bądź inny materiał reklamowy. Skuteczność kolportażu ulotek jest na pewno większa niż reklamy w Internecie, ponieważ:

  • Na przeciętnej stronie internetowej znajduje się kilkanaście reklam różnych firm,
  • Reklama w Internecie – aby była skuteczna – wymaga dużego budżetu idącego w kilka tysięcy złotych. Natomiast kolportaż ulotek do kilku tysięcy potencjalnych klientów można przeprowadzić za mniej niż 800 zł.
  • Reklama w Internecie wymaga specjalistycznej wiedzy, dokładnej analizy konkurencji. Natomiast kolportaż ulotek realizowany jest w obszarze, gdzie dana firma przeważnie prowadzi swoją działalność gospodarczą. Więc jedyną kreatywną pracą jest przygotowanie treści ulotki zachęcającej klientów do zakupy produktów lub usług.
  • Ulotka reklamowa A6, DL czy A4 to znacznie większy obszar do zamieszczenia treści reklamy niż mały baner w Internecie.

W związku z powyższym kolportaż ulotek jest skuteczniejszą formą reklamy niż emisja małego banera w Internecie. Nie oznacza to, że jest to idealna forma reklamy dla każdej firmy. Przedsiębiorstwa takie jak PGNiG, ORLEN czy Innogy zazwyczaj omijają ten rodzaj reklamy. Natomiast wiele firm z branży gastronomicznej jak Pizza HUT, KFC, Mc Donald – regularnie reklamują swoją ofertę ulotkami. Przy wyborze kanału reklamy warto kierować się tym co sprawdza się u konkurencji. Jeżeli ich ulotki reklamowe są cyklicznie dostarczane do skrzynek pocztowych, to oznacza to, że ta forma reklamy przynosi im korzyści.

 

 

Powrót do bloga

Najnowsze

Rekrutacja pracowników przez ulotkowanie

Zobacz więcej

Kolportaż ulotek tańszy od ogłoszenia o pracę

Zobacz więcej

Ile kosztuje wydawanie ulotek do rąk?

Zobacz więcej